Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Magara 00:04, 28 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Fiołki w trawie pięknie wyglądają
Wytyczasz nowe kierunki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
MartaCho 09:23, 28 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Magara napisał(a)
Fiołki w trawie pięknie wyglądają
Wytyczasz nowe kierunki


Że ja? No co Ty! To już przesadziłaś
Ale naprawdę urocza niespodzianka i fajnie to w tym mchu na bardzo słabym trawniku wygląda.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:29, 28 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Helen napisał(a)
Marta, to piwonie już takie duże są?
Ja chyba mam zwykłe, bo tylko trochę kły pokazały.


Helenku, to jest piwonia drewiasta- jej nie obcinam jesienią i zawsze jest pierwsza w blokach startowych.
Te zwykłe krzaczaste też u mnie ledwo kły z ziemi wystawiają. A jeszcze powinnam je przesadzić, więc nie wiem, czy w ogóle te wędrówki przeżyją- piwonie ponoć nie lubią zmieniać miejscówek.

U nas dziś słońce i śnieg. Tęczy z tego chyba nie będzie. Zimno, wietrznie i paskudnie, brrrr.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 10:41, 28 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18002
Fiołeczki w trawie śliczne tylko uważaj żeby Ci całego ogrodu nie opanowały, one są podstępne i bardzo inwazyjne.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 09:00, 30 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Marta co do przesadzania klonów.
Ja w zeszłym roku przesadzałam klona jesionolistnego w pelni liści. Siedział w ziemi od 2019. Ziemia sie opsypała z korzeni przy przenoszeniu. Zrzucił ich sporo ale zaraz wyrosły nowe, całe lato pilnowalam solidnego podlewania.


Więc jak chcesz robić te rabatę to przesadzaj. Na jesień bedą miały korzenie znów o sezon większe i głębsze i będzie trudniej a bryła coraz większa.

Fajny ten plan.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 09:05, 30 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
MartaCho napisał(a)
Agnieś,
Już takie techniczne pytania? Hmm, tak, tak, na suchym betonie już obejrzałam krótki filmik na YT.

Kasiu,
siostrzeniec to skarb, trochę ciężko się już w jego grafik wbić.

Judith,

dzięki za motywację! To jest genialny pomysł!



Jak ciotka przy zaproszeniu napomknie siostrzeńcowi o drobnej zapłacie to może się okienko w grafiku szybciej znaleźć.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 09:17, 30 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Wiem, wiem Ostatnio przekonałam go też wielką michą barszczu z uszkami, bo jest ich wielkim fanem.

Grafik napięty, bo to etap pierwszych miłości tych na całe życie, albo jednak tylko na chwilę
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 12:41, 30 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
To niech przyjdzie z miłością, szybciej pójdzie i jeszcze jej zaimponuje
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Patrycja_KG_Lu 11:35, 01 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
MartaCho napisał(a)


Jestem zakochana w moich niskich kocimiętkach Cat's Pajamas- koniecznie muszę je podzielić i rozmnożyć, jak tylko przekwitną. Wszystkim polecam tę odmianę.


Hej. Czy mogłabyś pokazać jak wygląda u Ciebie ta kocimiętka i napisać ile sezonów rośnie?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MartaCho 08:10, 04 kwi 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Hej. Czy mogłabyś pokazać jak wygląda u Ciebie ta kocimiętka i napisać ile sezonów rośnie?


Przepraszam Patrycja, że dopiero dzisiaj odpisuję.
W tym roku ta kocimiętka mnie rozczarowuje. Wygląda tak marnie na razie, jak na zdjęciu poniżej. Dwie inne kępki podzieliłam jesienią na nową rabatę i tam w ogóle zanikły. Widzę teraz, że jest to zła dla nich miejscówka, bo jest tam po zimie bardzo mokro i pewnie wygniły.



Dla zrównoważenia złego wrażenia moje bratki z donic przed domem. Niesamowity kolor mają
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies