Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

LIDKA 07:50, 28 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7200
Marta ziemia jest tak nasiąknięta że ja sie boje o moją oczysczanię.
Na razie rozprowadzenie wody działa. Ale glina ciumka .

Taką sytuacje to trzeba przekopać wg porady Hani
I wyprofilowacć spadki w kierunku płota. Trawnik dac ciut wyżej niż rabaty. Tak Robiła Angelika z Zielonej Trawki bo jej woda stała i trawnik gnił. Mówiła o tym w programie Mai w ogrodzoe kiedyś.

Teraz narzekamy na nadmiar wody a w lipcu będziemy jęczeć że susza i komary. Ehhh życie ogrodnika.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 07:52, 28 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2181
Angelika95 napisał(a)
Chciałam sobie zażyczyć na dzień kobiet ten szpadel do kancików, to co? Nie nadaje się? To czym to robić najlepiej?


Bardzo dobry pomysł i na pewno przyda Ci się na lata.
Półksiężycek to must have ogrodowe Musi być tylko porządna stal i odpowiednio ostry, więc niekoniecznie polecamy te czarno- pomarańczowe
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:59, 28 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2181
Judith, Magarku, Wiola,
do kancików półksiężyc, to wiadomka Ja mam ten od F., ale może poszukam czegoś trochę może szerszego i ostrzejszego jeszcze?

Angeliko Hania polecała nam firmę rok temu (już!), ale nie mają już półksiężyców, nie wiedzieć czemu, więc nie wiem niestety co mogłabym polecić. Ja planuję dokupić sobie jeszcze szpadel z krótszym trzonkiem niż ma zwykła łopata do podważania wyciągania tych wykrojonych kawałków ziemi.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Anda 08:22, 28 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33537
Mam półksiężyc z Aldi, bardzo tani. Gleba u mnie jest ciężka, gliniasta. Daje radę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaCho 08:28, 28 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2181
LIDKA napisał(a)


Taką sytuacje to trzeba przekopać wg porady Hani
I wyprofilowacć spadki w kierunku płota. Trawnik dac ciut wyżej niż rabaty.


Właśnie niestety to w tym miejscu nie jest możliwe od wykonania u mnie, bo z trawnikiem graniczy tutaj rabata, która jest na skarpie- teren ze spadkiem, ale od płota na trawnik, a nie odwrotnie. Za płotem zaś nowa droga praktycznie bez kanalizacji deszczowej i stąd ta katastrofa.
Znalazłam nawet takie zdjęcie, jak jeszcze rabaty wzdłuż ogrodzenia nie było- widać tutaj dobrze ukształtowanie terenu.

____________________
Marta Ogród zacząć czas
LIDKA 08:58, 28 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7200
Właśnie widziałam bo czytam Twój wątek od początku.

Masz gdzies jakiś plan? Może być ogólny szkic bo chciałam nabyć orientacji w terenie.?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 09:18, 28 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2181
Coś takiego będzie w porządku? Góra mapki to ta problematyczna strefa.

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Gruszka_na_w... 10:12, 28 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
MartaCho napisał(a)


Też mi się tak wydaje, że musi być młody trawnik (może najlepiej z rolki), odpowiednio mokro, nie za bardzo, ale też nie za sucho już, odpowiednia gleba. Mąż się tym zainteresował, więc dlatego chciałam podpytać, czy ktoś z nas ma z tym doświadczenie.
Półksiężycem też działam przy kantach, ale mój Fiskars nie jest już zbyt ostry.


Najlepsze półksiężyce do robienia kancików produkuje Romanik. Kosztują grosze (jakieś 30 zeta). Nie tępią się, mają odpowiednią szerokość. Są stabilne i odpowiednio masywne. Te wszystkie firmowe półksiężyce są za wąskie, a przez to niestabilne. Zwykle mają za długie rączki. Nie wiem tylko dlaczego od zeszłego sezonu ciężko te noże Romanika znaleźć w ofertach sprzedaży.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MartaCho 10:27, 28 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2181
Właśnie sprawdzam dość regularnie na ich stronie i nie mają tych półksiężyców w ofercie. Nawet kiedyś napisałam do nich w ich sprawie, ale bez odpowiedzi. Był moment, że w ogóle mieli tak mały asortyment, że sądziłam, że się zamykają. Teraz jest znowu większa oferta różnych szpadli i innych narzędzi, ale półksiężyca brak.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
LIDKA 21:24, 28 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7200
No więc:
Nadrobiłam wątek.
Przypomniałam sobie po co były przesadzone klony i plan na rabaty przy tarasie.


Działałaś już coś z donicą?


I:
Zapowiadam Ci że w tym sezonie będę co 3 dni Cię molestowała o fotki i tzw szerokie kadry.
Masz pięknie, dorodne roślny, dużo gatunków i niemiłosiernie żałujesz fotografii, co zauważają też inne dziewczyny.

I mam pytanko, czy tam gdzie drenaż ma być brzozowy zagajnik?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies