Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Wiaan 10:38, 13 lut 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Marta nie widziałam wcześniej podokiennej rabaty, nic bym nie zmieniała. Przypomina mi tą u Marty z Leniwej niedzieli boska.
Wiem jak jest z werbeną, podziwiamy ale są momenty, że za bardzo się panoszy. Mój eM myślał, że takie chwasty urosły boję się ile jej będzie w niepożądanych miejscach.
Widzę, że wątki się budzą i czuć wiosnę w powietrzu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 11:16, 13 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Moje szafirki też mają takie długaśne liście, jak zielony dywan. Dobrze, że napisałaś o cięciu tych liści bo się zastanawiałam co z nimi zrobić. Oby mężowi szybko przeszło, mnie ostatnio bark rozbolał po myciu okien, nie mogłam ręki do góry podnieść Może do fizjo się wybierze?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 08:00, 21 lut 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7192
Wymyślim coś odnośnie trzcinnika
Dam znać
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 08:31, 27 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Spieszę, żeby zameldować, że klony i kanzan pokazuję pierwsze oznaki życia po przesadzaniu
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:37, 27 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Czy może wyrzucić pieniądze w błoto? Nasz listopadowy drenaż wygląda, że był właśnie taką inwestycją Wody ile było, tyle jest, nie widzę równicy przed drenażem i po drenażu, a trawnik zryty- czekam aż trochę obeschnie i trzeba wymieszać tę glinę z piaskiem i lepszej jakości ziemią. Z dosiewką też jeszcze trzeba poczekać.
Zdjęcie bardzo nie ogrodowiskowe, nie da się tego odzobaczyć , ale ku pamięci, jako stan przed, w trakcie remontu zostawię i tu. Zwłaszcza na pocieszenie dla tych, którzy się martwią, że jeszcze nie dość dokładnie posprzątali po zimie- zawsze można mieć gorzej

W tym kącie miał być kwadrat żwirowy na palenisko, krzesełka, chill- oucik. Czy to ma sens, jeśli tu jest cały czas tak mokro?


____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:42, 27 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Czy ktoś z Was korzystał z takiej ręcznej wycinarki do darni?

Link za momencik
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 14:09, 27 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Ojoj dziwne z tym drenażem, ale też jest wyjątkowo mokro w tym roku. Drzewa super, że ruszyły! Moją ręczną wycinarką była łopata haha
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MartaCho 14:24, 27 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Miałam wrzucić link i mnie praca pochłonęła

Takie coś widziałam na IG, ale nie chce mi się wierzyć, że to takie łatwe w użyciu jest...

Wycinarka Ręczna
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 14:36, 27 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wydaje mi się, że widziałam coś podobnego na IG, ale trawę wycinał jakiś mężczyzna, dla kobiety może być ciężko, pewnie dużo zależy też od gleby.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MartaCho 19:44, 27 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
DariaB napisał(a)
Ojoj dziwne z tym drenażem, ale też jest wyjątkowo mokro w tym roku. Drzewa super, że ruszyły! Moją ręczną wycinarką była łopata haha


Trochę jak Adamczycha u nas, można by rzec
1670 chyba za mocno nam się spodobał
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies