Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Dorii 09:09, 18 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Bale to ulubione zwierzaki mojego dwulatka. Dżdżownice pająki i inne takie, bez rękawic bierze w łapkę. Dżdżownice też wezmę ale pająka wrrrr. Przychodzi do mnie i pokazuje te bale a ja się wzdrygam na szczęście nie wpadł jeszcze na pomysł by je mi dawać. Niestety nie wszystkie przeżywają takie spotkanie.

Nauka programowania to w naszych czasach bardzo ważne. Za kilka może kilkanaście lat wszędzie będzie się programowało na różnych poziomach oczywiście ale znajomośc choćby algorytmów będzie niezbędna.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 09:29, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
bezpłatne on-line Olimpijskie Koło Informatyczne dla uczniów szkół podstawowych. To nowiutka inicjatywa. Namówcie dzieciaki do chociaż śledzenia tego kursu. 6 klasa to bardzo dobry czas aby dziecko zaczęło się wdrażać. Tytuł finalisty i laureata daje wolny wstęp do każdej szkoły średniej. Jest o co grać...tak z praktycznego punktu widzenia. Pomijam nabytą wiedzę
Prawda przykra jest taka, że w sp. niemal niemożliwym jest znalezienie nauczyciela, który wprowadzi dziecko w świat algorytmów. Wiem coś o tym, bo to przerabialiśmy...."ale po co mu algorytmy, jak to dopiero na studiach jest" (to cyt. z wypowiedzi nauczycielki matematyki sp)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaCho 09:46, 18 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Nie otwiera mi się link niestety. Mogę prosić o link na priv?
Tak, programowanie jest bardzo na topie, więc na pewno warto oswajać dzieci z tematem.
A poziom nauczania w szkołach i czasem poziom reprezentowany przez nauczycieli, to temat rzeka. W klasie 1- 3 starsza córka miała bardzo dobrą nauczycielkę, ale nawet córka zwracała uwagę na jej wieczne "wziąść" i "tu pisze"
Hania, czyli właśnie starsza córcia, ma teraz nowego nauczyciela informatyki, liczę, że poziom będzie wyższy niż dotychczas.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:52, 18 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Znalazłam chyba co trzeba w google. Strona OKI? Zapisana już jestem na newsletter
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Toszka 09:52, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Fakt, nie wiem czemu link nie działa...może dlatego, że to F....k?

https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/?ref=py_c

Wstawiam link do skopiowania myszką "klikasz prawym przyciskiem i zaznaczasz "przejdź do strony (link)" Chociaż sam link teraz ładnie działa...u mnie
Może komuś jeszcze się przyda
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaCho 09:59, 18 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Działa teraz, potwierdzam I dziękuję i za to!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Toszka 09:59, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MartaCho napisał(a)
Nie otwiera mi się link niestety. Mogę prosić o link na priv?
Tak, programowanie jest bardzo na topie, więc na pewno warto oswajać dzieci z tematem.
A poziom nauczania w szkołach i czasem poziom reprezentowany przez nauczycieli, to temat rzeka. W klasie 1- 3 starsza córka miała bardzo dobrą nauczycielkę, ale nawet córka zwracała uwagę na jej wieczne "wziąść" i "tu pisze"
Hania, czyli właśnie starsza córcia, ma teraz nowego nauczyciela informatyki, liczę, że poziom będzie wyższy niż dotychczas.


Myśmy to przechodzili i wiem coś o tym
na zachętę uczestnictwa w kuratoryjnych konkursach i olimpiadach dla sp. powiem tylko tyle, że gdyby nie uzyskany tytuł laureata przez Młode, to nie wiem jak by zakończyła się tegoroczna rekrutacja...z powodu choroby ponad 2 i pół miesiąca nie mógł chodzić do szkoły. Wiadomo, wyciągnięcie stopni na maxa (kompleksowo) okazało się arcytrudne. I świadomość luziku wynikającego z tytułu uchroniło Młode od depresji (a i tak miał podły nastrój).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaCho 10:29, 18 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Mieć taki spokój psychiczny, to ogromny luksus. Będzie to dodatkowy argument dla córci.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 10:47, 18 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Taki nauczyciel musiałby sam najpierw się tego nauczyć algorytmów to po pierwsze a po drugie nauczyć się tego uczyć. Większość nauczycieli i formacji ma tylko podyplomówkę z tego a jak robiona ileś lat temu to co tu wymagać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 11:12, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ten kurs on-line przygotowywał i prowadzi fantastyczny informatyk, rodzic, który pomagając swoim synom odkrył w sobie pasję uczenia. I teraz uczy (Młode też ma z nim zajęcia)

przeczytajcie
Część o Beniaminku przy klawiaturze to opowieść o ojcu i jego najmłodszym synu
Ja wiem, że to forum o ogrodach, ale jeśli nie będziemy inwestować w dzieciaki to co nam po tych ogrodach?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies