Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 14:49, 15 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dzięki Agatko! Ogrodu Przemka nie znałam wcześniej, a jest piękny! Szkoda, że wątek nie jest kontynuowany. Podziwiam w ogóle taką lekkość zestawiania różnych gatunków, które tak wspaniale współgrają i się uzupełniają. W Twoim ogrodzie właśnie też to podziwiam!

Ogród Joli za to znam bardzo dobrze Przeczytałam prawie cały od początku- wyjątkowo wesoły wątek i dobrze się czytało . Szkoda, że również Jola tak rzadko już tu wpada.

Udało mi się znaleźć szkółkę w Żorach, gdzie mają platany w korzystniejszej cenie. A ponieważ służbowo moi koledzy z pracy są w tamtej okolicy regularnie, jutro jeden z Dobrych Człowieków ma tam podjechać, zrobić zdjęcia i ewentualnie w czwartek będziemy organizować transport Oby się udało.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 19:41, 15 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Trzymam zatem kciuki daj znać jak się uda
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 07:34, 17 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Klonik każdego dnia inny
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Nowa12 22:14, 18 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MartaCho napisał(a)
Klonik każdego dnia inny


Klonik piękny. A jaki ma ładny, geometryczny pokrój. Tniesz go?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MartaCho 09:58, 23 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Cześć,
dopiero teraz zauważyłam Twój wpis- nie ten klon jest kolumnowy, rośnie u nas już czwarty rok i ani razu jeszcze nie był cięty. Mąż planował ściąć wierzchołek, żeby się troszkę zagęścił, ale jeszcze mu się to nie udało.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 10:00, 23 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
U nas w sprawie platanów nadal marazm. W Żorach są dostępne w dobrej cenie, ale dużo, dużo mniejsze okazy. Poza tym jednak troszkę problematyczny może być transport.
Mam pytanie odnośnie odmian, może ktoś z Was się w tym orientuje. Są dwa rodzaje drzew podpisane jako platan Alpens' Globe- jeden ma duże liście, drugie drobniejsze. Jest coś takiego, jak odmiana jesionolistna?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 20:27, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
MartaCho napisał(a)
Klonik każdego dnia inny

Piękny ten klonik. Ogień
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 09:25, 07 lis 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
A tu kilka fotek ode mnie. Nie bardzo jest się czym chwalić, ale może w przyszłym sezonie będzie lepiej

Jeżówki nadal kwitną, są superowe.


To będzie kiedyś kulka cisowa Na razie trzeba mieć dużo wyobraźni



Firanka pampasowa przed oknem kuchennym. Mam je drugi sezon i tym razem zakwitły W weekend planuję je wiązać na zimę. Choć bardzo fajnie wyglądają, zwłaszcza od środka, to na wiosnę raczej będzie przeprowadzka.

____________________
Marta Ogród zacząć czas
deszczowymaj 11:44, 07 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
MartaCho napisał(a)
A tu kilka fotek ode mnie. Nie bardzo jest się czym chwalić, ale może w przyszłym sezonie będzie lepiej

Jeżówki nadal kwitną, są superowe.



Hej

Ja to mam nosa wyczułam jeżówki i jestem

będę zaglądać i podziwiać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
MartaCho 12:26, 07 lis 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dziękuję bardzo!
U mnie niestety ciągle jeszcze mało się dzieje, ale w planach na zimę ostre projektowanie, tak, żeby z wiosną ruszyć z kopyta, więc będę wdzięczna za każdą radę i każde odwiedziny.

Mam przygotowaną rabatę pod nasadzenia wzdłuż ogrodzenia od strony frontowej. Szpaler 5- 6 drzew chciałabym tam mieć. I tak na początku był tam plan na szpaler wiśni Umbr, potem platany Alpens' globe, a teraz coraz bardziej chodzą mi po głowie ambrowce Gumball- piękne okazy były w szkółce. Bardzo ładne były również dęby kuliste Green Dwarf, ale troszkę mnie ten ich powolny przyrost wystraszył. Chyba nie chciałabym takich lizaków wzdłuż płotu na lata... I jak to u mnie, niemoc decyzyjna trwa

Co tu wybrać?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies