Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Dorii 12:15, 18 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To sama muszę sobie ten kurs on-line przejrzeć. Mój dopiero 6lat ma ale może nauczę się jak uczyć. Na razie twierdzi że będzie youtuberem albo moderem.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 12:31, 18 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Również zamierzam zerkać przez ramię na kurs online
Święta prawda, co pisze Toszka, podpisuję się obiema rękami- trzeba nam inwestować czas i pracę i pieniądze w dzieci i to do nas na pewno się "zwróci". Mam taką ogromną nadzieję. A ogród niech pięknieje dla nich
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Toszka 12:42, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla 6-cio latka polecam Lilavati. Trudno ją znaleźć, ale warto poszukać w bibliotekach lub w antykwariatach. Super zabawa dla dziecka i rodzica. Uczy logicznego myślenia i stopień trudności rośnie wraz z postępami. Ta książka zostaje w pamięci jako wspomnienia z dzieciństwa Ta książka potrafi dzieciaka wciągnąć w matematykę.
Fajna zabawa np. do poczytania przed snem...ta książka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaCho 08:19, 08 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Dzień dobry bardzo!
Chciałam Was zapytać, czy mogę kupić i sadzić jeszcze w tym tygodniu Platany Alpen's Globe, czy raczej poczekać już do wiosny? Wiem, że przez pierwsze dwa lata jeszcze trzeba je osłaniać, więc nie wiem czy ryzykować? Wczoraj u nas było rano -2
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Toszka 08:47, 08 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz akurat najlepszy czas na sadzenie drzew. Przez zimę korzenie będa rosły.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaCho 09:02, 08 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Ok, bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DorKa 09:17, 08 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
MartaCho napisał(a)
Dzień dobry bardzo!
Chciałam Was zapytać, czy mogę kupić i sadzić jeszcze w tym tygodniu Platany Alpen's Globe, czy raczej poczekać już do wiosny? Wiem, że przez pierwsze dwa lata jeszcze trzeba je osłaniać, więc nie wiem czy ryzykować? Wczoraj u nas było rano -2


Cześć co do okrywania platana to dopiero teraz o tym czytam a rośnie u mnie 2 rok nie wiedziałam,że to konieczne i nie zrobiłam tego. Odpukać rośnie bardzo ładnie Także pewnie zależy od regionu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
MartaCho 14:24, 08 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
DorKa napisał(a)


Cześć co do okrywania platana to dopiero teraz o tym czytam a rośnie u mnie 2 rok nie wiedziałam,że to konieczne i nie zrobiłam tego. Odpukać rośnie bardzo ładnie Także pewnie zależy od regionu


A to też świetna wiadomość! Bardzo Ci dziękuję
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:53, 14 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Dzień dobry bardzo!
Na pierwszy rzut wrzucam moją małą, skromną jesień.

Płonący klon Red Sunset, daje teraz swój najlepszy pokaz Taki sobie wspólny prezent na 10 rocznicę ślubu z eMem kupiliśmy.


Rozplenica


I skromniutka, ale i tak urocza świdośliwa


Niestety za zakupem Platanów znów poniosłam porażkę
Dzwoniłam do jednej z większych szkółek w Krakowie dowiedzieć się o ich dostępność. Pan poinformował mnie przez telefon, że są szczepione na 180 po 280 zł. Na miejscu okazało się, że są, ale jednak po 380 zł/ szt. Pojechaliśmy i tak obejrzeć je, a tam na drzewach przyczepione metki z ceną 280 zł. Pan łaskawie zgodził się sprzedać je po 350 za sztukę. Wiem, że to nie jest zgodne z prawem, ale pan o tym chyba nie wiedział. Powiedziałam więc, że się jeszcze zastanowię, bo nie podoba mi się to, że cena na metce jest inna, a pan żąda innej kwoty. Do tego jeszcze mają poparzone liście, bo ponoć po obcinaniu korony tak zareagowały...

Dużo ładniejsze jak na ten moment były dęby błotne Green Dwarf i nie wiem, czy się na nie zdecydować, czy jednak pozostać przy Platanach. Platany na pewno szybciej rosną, dęby może rzadziej przycinać trzeba, ale nie wiem, nie wiem.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 14:14, 15 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pięknie zachował się klon na Waszą rocznicę

Wiem, że w ogrodzie u Przemka rosna dęby błotne i jest też link do Mai w ogrodzie z tym ogrodem o tu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1316-u-przemka-w-ogrodzie?page=37
i wiem, że się mi się podobają formy kulkowe "Green Dwarf" ,ale ja się zaklonowałam
Platany ma posadzone Jolka lojalna_ z ogrodu Lawendowy zawrót głowy o tu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4837-lawendowy-zawrot-glowy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies