Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Kawa 12:45, 13 paź 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
mam nadzieję że z klonami wszystko się wyjaśni
psina słodziaśna!!!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Basieksp 13:11, 13 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
MartaCho napisał(a)


Nasza to spełnienie marzeń naszych córek, ale coś jej się włączyło gryzienie ostatnio i ciężko z nią jest w ogóle się pobawić, bo łapie swoimi ostrymi ząbkami. Najbardziej atakuje młodszą córkę- wiadomo- najmniejszy członek stada.

A w ogrodzie podobają jej się trawy- lubi w nie wbiegać i się kłaść na samym środku. Na wrzosach też lubi sobie poleżeć


Będzie gryzła dopóki nie zgubi i nie urosną jej nowe zęby, u nas tak było , teraz ma pół roku i już tak nie podgryza, za to skacze na nas z radości, myślę że tego też się oduczy, no i wszystko zjada, dosłownie, jest dość duża i sięgnie na dwóch łapach na kompost, a tam same "smakołyki "obierki, skorupki niestrawność gotowa wczoraj robiłam dodatkowe zabezpieczenie kompostownika, może będzie spokój
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
MartaCho 13:11, 13 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Kawa napisał(a)
mam nadzieję że z klonami wszystko się wyjaśni
psina słodziaśna!!!!


Psinka dziękuje
Z klonami już się nie mogę doczekać, aż jutro przyjadą. Dam na pewno znać
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Basieksp 13:15, 13 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Aha warto mieć zawsze pod ręką jakąś zabawkę, jak zaczyna gryzienie to jej dać do pyska, u nas to się szybko sprawdziło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
MartaCho 13:43, 13 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Tak, to słyszałam też i staramy się tak robić. Jest już chyba nawet trochę lepiej, tylko jeszcze tą młodszą córcię najbardziej atakuje
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Basieksp 13:50, 13 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
MartaCho napisał(a)
Tak, to słyszałam też i staramy się tak robić. Jest już chyba nawet trochę lepiej, tylko jeszcze tą młodszą córcię najbardziej atakuje


U nas cztery dorosłe osoby w domu to trochę inaczej, no i każdy psiak jest inny Wasza psina córcię traktuje jak swoją najlepszą "kumpelkę" do zabawy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 18:31, 13 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)


Będzie gryzła dopóki nie zgubi i nie urosną jej nowe zęby, u nas tak było , teraz ma pół roku i już tak nie podgryza, za to skacze na nas z radości, myślę że tego też się oduczy, no i wszystko zjada, dosłownie, jest dość duża i sięgnie na dwóch łapach na kompost, a tam same "smakołyki "obierki, skorupki niestrawność gotowa wczoraj robiłam dodatkowe zabezpieczenie kompostownika, może będzie spokój

Basiu, nasza sunia tez skakala jak miala pol roku, wtedy wzielismy ja ze schroniska. Miala taki temperament nastolatka, ze musielismy sie konsultować z behawiorystą. Skakanie czesto sie konczylo upadkiem, a pies nie reagowal ani na odwracanie ani na nic. U nas działało tylko wystawianie kolana (nie mylic z kompaniem), jak pies skacze wystarczy wystawic kolano do przodu raz jedno raz drugie i nie cofac się, pies później juz reagowal nawet na nasza postawę, jak widzialam, ze szykuje sie do skoku to wystawialam kolano.
Niestety nasza trzyletnia corka byla na to za miala (suczka miala wtedy 20 kg) i musielismy wciaż pilnować, zeby nie skakała na nią. Niestyty pies nie oducza sie sam z siebie takich zachowań...
Z kompostem mielismy to samo, nasza jeeszcze zjada opadle z jabloni owoce, potem ma sensacje... wiec teraz musi byc zamknieta dopoki jablka nie opadna calkiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:33, 13 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MartaCho napisał(a)
Tak, to słyszałam też i staramy się tak robić. Jest już chyba nawet trochę lepiej, tylko jeszcze tą młodszą córcię najbardziej atakuje

Marta koniecznie nauczcie komendy nie lub fe To jest super komenda, bardzo się wam przyda...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MartaCho 20:48, 13 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Dzięki wielkie za wszelkie wskazówki. Jak pisałam- dla mnie to wszystko nowość. Mówię stanowczo nie i fe, ale na razie nie reaguje w ogóle. Trzeba cierpliwości.
Jutro przychodzi koleżanka behawiorystka, może coś nam podpowie, jak ją nauczyć posłuszeństwa.
Jutro więc wielki dzień- i klony i pomoc do psa
A czy mając psy macie również cisy w ogródku? Zabezpieczone przed dostępem psa?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Magleska 10:46, 14 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Marta Witam się ładnie

Poczytałam ......już mniej więcej się orientuję w Twoim wątku


nowy członek rodziny bardzo słodki teraz tylko trzeba nauczyć go podstawowych komend ....

jak ten Twój żywopłot grabowy? bo na którejś stronie czytałam ,że ileś tam ci padło i dosadzałaś pomiędzy ?
i widzę ,że dylematy drzewne nie tylko ja mam

platany alpens globe polecam -mam i jestem zadowolona


i jeszcze -mam psa i cisy ....nic się u mnie nigdy nie działo-moja psica ich nie jada
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies