Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Madia 12:01, 22 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Ach te urocze śródziemnomorskie klimaty Widząc tamtejsze dorodne oleandry, które są rozmiarów małych drzew, zawsze mam przed oczami te w Polsce, trzymane w donicach, chowane na zimę do domu, wiosną walka z chorobami żeby na koniec oglądać kilka gałązek z kwiatami. Efekt mizerny i zawsze zachodzę w głowę czemu cieszą się one u nas taką popularnością. Zwłaszcza, że mamy dużo możliwości na kwitnące o wiele bardziej okazale krzewy. To taka luźna refleksja, która mnie zawsze nachodzi jak widzę Oleandry
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
KasiaLangier 13:23, 22 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Madia napisał(a)
Ach te urocze śródziemnomorskie klimaty Widząc tamtejsze dorodne oleandry, które są rozmiarów małych drzew, zawsze mam przed oczami te w Polsce, trzymane w donicach, chowane na zimę do domu, wiosną walka z chorobami żeby na koniec oglądać kilka gałązek z kwiatami. Efekt mizerny i zawsze zachodzę w głowę czemu cieszą się one u nas taką popularnością. Zwłaszcza, że mamy dużo możliwości na kwitnące o wiele bardziej okazale krzewy. To taka luźna refleksja, która mnie zawsze nachodzi jak widzę Oleandry


Wydaje mi się, że wszytko, co egzotyczne nas pociąga Może tęsknimy za wakacjami i chcemy żeby rośliny w domu przywoływały nam wspomnienia Przy tak szybkim ociepleniu klimatu, niedługo oleandry będą miały w Polsce naturalne siedlisko, natomiast zniknie przecudna, obfita polska zieleń..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 13:34, 22 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Kilka obrazków z kanaryjskiego ogrodu Casa Gaudi. Cieszę się, że w końcu udało się opanować Wielki Pożar na Gran Canarii

Awokado..

prosto z drzewa ..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaBawaria 08:10, 23 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez zachwycam sie donicami. Chowasz je na zime?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaLangier 14:25, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
KasiaBawaria napisał(a)
Tez zachwycam sie donicami. Chowasz je na zime?


Kasiu, dotychczas chowałam na zimę, ale w tym sezonie nazbierało mi się trochę tych donic i zastanawiam się jak je bezpiecznie przechować na zewnątrz..

Z doniczkowych mam jeszcze hortensje angielską, która właśnie powtarza kwitnienie..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:40, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Karminowe korale kaliny zaczynają nabierać rumieńców

Ostróżki powoli przekwitają, ale jestem zadziwiona, bo dzieciaki, czyli najmniejsze gałązki jeszcze kwitną. Nie spodziewałam się, że tak długo można cieszyć się ich kwiatami. Jedyne zastrzeżenie, jakie mogę mieć, to że kwiatostany pokładają się i łamią po deszczu. Na zdjęciu właśnie taka złamana gałązka..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:44, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Powojniki , mimo zacienionego stanowiska pod sosną jeszcze kwitną:
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:53, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Chmurki białej gaury rozjaśniają rabtę..
ciekawa jestem, czy przetrwa zimę
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:42, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Skusiłam się znowu na zakupy internetowe. Ostatnio byłam bardzo rozczarowana jakością sadzonek i rzeczywiście nie były dobrej jakości. Rośliny jakoś przetrwały, ale bardzo długo się zbierają.
Sprawdziłam okolicznych dostawców roślin i w moich okolicach niestety nie można kupić jarzmianek, które mnie zauroczyły kwiatuszkami jak śliczne broszki. Zapragnęłam je mieć, podobnie jak krwiściągi. Uważam, że rośliny te pasują jak ulał do nasadzeń naturalistycznych, do których dążę..
Przy okazji dokupiłam białego zawilca japońskiego Anemone Japonica Wirebelwind do towarzystwa dla różowych, które kupiłam już wcześniej. Bardzo chciałabym, żeby zawilce polubiły mój ogród, mają tyle uroku..podobają mi się te delikatne kwiatuszki, pączki, cudne są nawet nasienniki

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
anna_g 21:46, 23 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Śliczniutki ten biały zawilec japoński. Ja dzisiaj po drodze z pracy do domu wpadłam do szkółki żeby też sobie nabyć jakiegoś właśnie japońskiego, ale... nie było jutro jadę gdzie indziej Chciałabym niskiego w miarę.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies