Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 21:54, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Aniu, różowe kupowałam w dyskoncie C za 6 zł, białych niestety nie było. Życzę udanych zakupów
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaBawaria 11:20, 24 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja tez sie skusilam na zawilce Sadzonki w necie nie zawsze sa super, ale z doswiadczenia wiem, ze po dwoch tygodniach w ziemi super sie zbieraja i rosna bardzo szybko. Ostatnio nawet przyszly mi prawie same korzenie, zadnych galazek i szkolka doslala mi nowa rosline, bo reklamacje zlozylam, a ona po miesiacu sie super zregenerowala.
____________________
Zapraszam na kawe
marba 22:01, 24 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
KasiaLangier napisał(a)
Skusiłam się znowu na zakupy internetowe. Ostatnio byłam bardzo rozczarowana jakością sadzonek i rzeczywiście nie były dobrej jakości. Rośliny jakoś przetrwały, ale bardzo długo się zbierają.
Sprawdziłam okolicznych dostawców roślin i w moich okolicach niestety nie można kupić jarzmianek, które mnie zauroczyły kwiatuszkami jak śliczne broszki. Zapragnęłam je mieć, podobnie jak krwiściągi. Uważam, że rośliny te pasują jak ulał do nasadzeń naturalistycznych, do których dążę..
Przy okazji dokupiłam białego zawilca japońskiego Anemone Japonica Wirebelwind do towarzystwa dla różowych, które kupiłam już wcześniej. Bardzo chciałabym, żeby zawilce polubiły mój ogród, mają tyle uroku..podobają mi się te delikatne kwiatuszki, pączki, cudne są nawet nasienniki


Zawilce cudnej urody, nie mogę się napatrzeć, zwłaszcza ten różowy mnie zauroczył. Natura potrafi tworzyć prawdziwe wspaniałości.
Wspomniałaś o krwiściągu, moją uwagę ostatnio zwrócił krwiściąg Manziesa, poluję na niego. Masz racje, że takie rośliny świetnie pasują do naturalistycznych nasadzeń.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anna_g 23:09, 24 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
KasiaLangier napisał(a)
Aniu, różowe kupowałam w dyskoncie C za 6 zł, białych niestety nie było. Życzę udanych zakupów


No to miałaś jakieś szczęście, bo ja jakoś nie mogę w pobliżu nigdzie znaleźć. Fakt miałam jechać dzisiaj do szkółki bylinowej ale mi się nie udało. Może tam by mieli. Jeszcze będzie okazja
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
KasiaLangier 20:18, 26 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
KasiaBawaria napisał(a)
Ja tez sie skusilam na zawilce Sadzonki w necie nie zawsze sa super, ale z doswiadczenia wiem, ze po dwoch tygodniach w ziemi super sie zbieraja i rosna bardzo szybko. Ostatnio nawet przyszly mi prawie same korzenie, zadnych galazek i szkolka doslala mi nowa rosline, bo reklamacje zlozylam, a ona po miesiacu sie super zregenerowala.


Zawilce są takie czarujące, że nie da im się oprzeć



Wydaje mi się, że przy dobrych warunkach można zreanimować prawie każdą roślinę, która nie jest chora i ma nieuszkodzony system korzeniowy. Chyba najtrudniej przyjmują się "pędzone" sztucznie rośliny, które mają cieszyć nasze oko

Niemniej denerwujące jest, gdy za "słuszną" cenę przychodzą tak zabiedzone rośliny, że gdybym je widziała, to nigdy bym ich nie kupiła.
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:37, 26 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)

Zawilce cudnej urody, nie mogę się napatrzeć, zwłaszcza ten różowy mnie zauroczył. Natura potrafi tworzyć prawdziwe wspaniałości.
Wspomniałaś o krwiściągu, moją uwagę ostatnio zwrócił krwiściąg Manziesa, poluję na niego. Masz racje, że takie rośliny świetnie pasują do naturalistycznych nasadzeń.

Jeszcze raz dla Ciebie Basiu różowy zawilec

Zgadzam się z Tobą, że piękno natury nie ma granic..
Kupiłam krwiściąga Menziesa, na razie jedną sztukę, bo muszę sprawdzić, czy przyjmie się u mnieJeżeli tak się stanie i się rozmnoży to mogę się podzielić

Przy okazji wkleję sobie opis:
Krwiściąg Menziesa ma dość luźny pokroj, dlatego jego okazałe i wyraziste kwiatostany dobrze wyróżniają się na tle liści. Całe kępy w okresie kwitnienia dorastają do 80 cm wysokości. Warta podkreślenia jest długość okresu kwitnienia krwiściągu -kwiaty wytwarza nieprzerwanie od czerwca aż do końca lata.
Krwiściąg jest byliną o małych wymaganiach, dobrze rośnie na wszystkich przeciętnych glebach ogrodowych. Dobrze znosi zimę i okresowe susze, lubi miejsca w miarę jasne, nasłonecznione, mogą być pół cieniste.

Kupiłam też krwiściąg lekarski Rubra. Może rosnąć zarówno na słońcu jak i w półcieniu. Jest rośliną wysoką, dorastającą nawet do 110 cm.
Kwitnie od maja do sierpnia, kwiaty w odcieniach czerwieni. Niestety lubuje się w glebie wilgotnej i nie wiem, czy jestem w stanie spełnić ten warunek..


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 20:51, 26 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaLangier napisał(a)
Wrzosy..wrzosy

Cudowny widok i śliczne kompozycje wrzosowe bardzo ładne widoczki ogródkowe a krwiściąga i ja kupiłam tylko że 'Tanna'
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
KasiaLangier 20:54, 26 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
anna_g napisał(a)


No to miałaś jakieś szczęście, bo ja jakoś nie mogę w pobliżu nigdzie znaleźć. Fakt miałam jechać dzisiaj do szkółki bylinowej ale mi się nie udało. Może tam by mieli. Jeszcze będzie okazja


Sezon na zawilce jesienne chyba się dopiero zaczyna, także na pewno będą. Byłam w C. ale były już tylko duże okazy za ponad 30 zł. Pozdrawiam Cię Aniu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 21:01, 26 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Podziwiam Twoje kompozycje doniczkowe U mnie donic praktycznie nie ma, tzn ja co roku próbuję, ale brak mi dyscypliny w podlewaniu, zapominam o nawożeniu i efekt jest taki, że po maks 2 tygodniach wygląda to jak umieralnia doniczkowa a nie kompozycja kwiatowa. Niemniej jednak, zawsze wzdycham do kwitnących donic u innych
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
KasiaLangier 21:10, 26 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
AnnaMS napisał(a)

Cudowny widok i śliczne kompozycje wrzosowe bardzo ładne widoczki ogródkowe a krwiściąga i ja kupiłam tylko że 'Tanna'


Czyli jest sezon na krwiściągi, a piszą, że to mało popularna bylina Aniu, dziękuję za miłe słowa
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies