Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 09:59, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dałam się podpuścić jak dziecko i idąc za przykładem niektórych koleżanek zagłębiłam się w oferty nasion, ze szczególnym uwzględnieniem pomidorów... Koleżanki to wpuściły mnie w maliny z tymi pomidorami , bo jeszcze z tymi ofertami trochę słabo, a apetyt już rozbudzony został. Tak więc przejrzałam w/w oferty i mam takie spostrzeżenia: jak człowiek ma swoje ulubione odmiany, to raczej nie powinien liczyć, że dane mu będzie je powtórzyć w kolejnych sezonach... Przynajmniej połowy moich ulubionych pomidorów znaleźć nie mogę nigdzie. A kupić nasion na zapas nie można... Ja miałam zapasy w poprzednich lat, ale niestety się wyczerpały, zarówno ilościowo, jak i jakościowo. I teraz w kłopocie jestem...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:03, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)


Jak dobrze się przypatrzę, to powinno wystarczyć Twoje zdjecie gwiazdek czasami też trochę szydełkuje sobie teraz wyszywam sobie poszewki z myślą o wiosnie, a na zimowe wieczory mam jeszcze w planach uszyć takie zajączki z materiału, będą na Wielkanoc
Eee, to Ty dobra jesteś Ja ze zdjęcia to na drutach śmigam, chociaż najpierw muszę sobie ten wzór ze zdjęcia rozrysować. Szydełka jeszcze nie potrafię tak rozszyfrować, zwłaszcza wzory reliefowe.
Oby do wiosny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:05, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Agatorek napisał(a)
Ależ Ci ładnie wychodzą te robótki ręczne, brawo Ty!

Ogród w śniegu również zachwyca.
Dzięki
Śniegu niestety już od dawna nie ma i nie zanosi się, żeby był... Ostatnia śnieżna zima była chyba jakieś 10-11 lat temu. Szkoda, bo ja lubię śnieg, a śnieg + rośliny to już zupełna baja )
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:07, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, zdrowia życzę i perfekcyjnego wykorzystania nadmiaru wolnego czasu
Perfekcyjne wykorzystanie czasu... Hahaha... Nie umiem. Zawsze mam poczucie, że ten czasu zmarnowałam
Ale w marnowaniu czasu też można zostać miszczem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:19, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Och jak brakowało tych księżycowych zdjęć!
Śliczne te pingwinki!
Voila



Pingwinki powstały dość spontanicznie, gdy okazało się, że mała Nina dostanie mało prezentów. A wiadomo, że ilość prezentów pod choinką powinna być (w pewnym wieku ) odwrotnie proporcjonalna do wieku. Później ma być odwrotnie - wprost proporcjonalnie
Pilnie ćwiczę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:26, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
wiklasia napisał(a)
Asiu, dałaś sygnał do pobudki więc wstaję i ja idąc za Twym przykładem.
Ale uprzedzam, że na tym naśladownictwo się kończy i łamać to się nie zamierzam (wystarczy mi to co w młodości połamałam, a nie były to męskie serca (niestety) jeno kończyny).
Tak więc z zimowego snu przebudzona przydreptałam na ogrodowisko i sprawdzam co tam w trawie pod śniegiem piszczy i trzeszczy i budzi się do życia.
Dobroci w Nowym Roku życzę!
Wiklasiu, Twoje naśladownictwo jest absolutnie godne naśladowania
A połamanych końcówek nie biorę na klatę
Śniegu u mnie ni ma, jest słońce i mróz. Spróbuję podreptać do ogrodu, ptaki dokarmić. Bo oprócz nich nic nie piszczy... jeszcze czas...

Ja życzę spokoju. Dosyć już mam wewnętrznego i zewnętrznego dygotu, niepokoju, drżenia nieprzyjemnego.
Trochę spokoju. I dużo szczęścia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 10:30, 11 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Mi się udało w weekend chwycić moment z temperaturą na plusie i pobielić drzewka. Teraz ze spokojem zerkam przez okno na mróz i słoneczko i przy okazji tłustego kosa objadającego się owocami cisa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 10:39, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Bardzo Ci dziękuję za priva
Będę studiować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
lilarose 10:49, 11 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
dobrze Asiu, że znów jesteś
rękodzieło jak zwykle imponujące,
na połamaną kończynę zalecam relaksujące wybieranie nasion
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:51, 11 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
68 dni do wiosny... Za 9 minut 67... Fajnie, że wróciło odliczanie U mnie od listopada praktycznie non stop śnieg. Niby ładnie, bo śnieg na wsi i w lesie gdzie nie ma miejskiego brudu jest piękny, no ale...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies