Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 18:38, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Magara napisał(a)

Haniu:
1) a sól jaka - zwykła? himalajska? jodowana? niejodowana?
2) ile w tej misce mają leżeć?
3) ząbek czosnku na słoik czy więcej?
4) oliwą/olejem zalewasz zimnym?
5) do lodówki znaczy ok. 5 stopni - próbowałaś przechowywać w wyższej temperaturze - nie mówię o upałach ale np. w granicach 10 na plusie???
I tak w ogóle to dzięki


W kuchni używam soli kamiennej gruboziarnistej.
W misce leżą tylko w czasie obsypywania i potrząsania (trochę czasu mija zanim je umoszczę w słoiczku, więc pewnie wyjdzie jak u Galgasi .
Na słoiczek 3 ząbki (dół, środek i góra słoika). Słoiki i zakrętki odbywają wcześniej wygrzewanie w piekarniku w temp. 100 stopni
Oliwa/olej w temperaturze pokojowej.
Spiżarnia lub garaż mogą się sprawdzić, ale konsumpcję chyba trzeba by było przyspieszyć. Ewentualnie zrób eksperymentalnie jeden malutki słoiczek i sprawdź, ile wytrzyma bez pleśnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:40, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
galgAsia napisał(a)
Raport pogodowy

wschód słońca 07:38
zachód słońca 16:48
długość dnia 09:10

Do wiosny zostało 45 dni

Faza Księżyca wzrastający sierp, pierwsza kwadra

Jest dobrze, jest dobrze!!!



To ubiegły rok


Dobrze, że napisałaś ostatnie zdanie. To mnie ocuciło z omdlenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
eda 18:52, 03 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
galgAsia napisał(a)
Prawda? Właśnie mam zamiar dokupić Mamie parę storczyków, niech w nich buszuje


ja też tak robiłam kupowałam co roku mamusi i teraz są u mnie haaa bo rosły za duże i zasłaniały okno
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
galgAsia 21:46, 03 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915


Ale te są dzisiejsze
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:50, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973

Piękne! Wiele obiecują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:10, 04 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W kuchni używam soli kamiennej gruboziarnistej.
W misce leżą tylko w czasie obsypywania i potrząsania (trochę czasu mija zanim je umoszczę w słoiczku, więc pewnie wyjdzie jak u Galgasi .
Na słoiczek 3 ząbki (dół, środek i góra słoika). Słoiki i zakrętki odbywają wcześniej wygrzewanie w piekarniku w temp. 100 stopni
Oliwa/olej w temperaturze pokojowej.
Spiżarnia lub garaż mogą się sprawdzić, ale konsumpcję chyba trzeba by było przyspieszyć. Ewentualnie zrób eksperymentalnie jeden malutki słoiczek i sprawdź, ile wytrzyma bez pleśnienia.


Haniu, zapisane
Trochę mnie martwi temat przechowywania - w lodówce będzie mi ciężko: raz, że miejsca mało, dwa, że czasem z miejsca pobytu muszę wyjechać (wyłączyć lodówkę bo temperatury w domku spadają do takich, w których lodówka szaleje i się psuje - już jedną załatwiłam).
Asia nie zdążyła odpisać a co Ty Haniu myślisz o pasteryzowaniu? Da się w ogóle zapasteryzować coś zalanego olejem/oliwą???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
nicol21 16:57, 04 lut 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Uwielbiam suszone pomidory z ziołami, czosnkiem... dobrze wiedzieć że samemu może się udać.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
jolanka 18:31, 04 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Od kilku lat robię suszone pomidory. Zalewam gorącym olejem (absolutnie nie wrzącym bo „spiecze” pomidory), zakręcam, odwracam do góry dnem. Mieszam oliwę z oliwek i olej słonecznikowy.
Po wystudzeniu przechowuję w lodowce. Tak jak Hania pisała słoiki, przykrywki muszą być sterylne. Zdarzało mi się pasteryzować w piekarniku ale nie wolno dopuścić aby olej się zagotował więc to raczej tylko tak dla spokoju sumienia, poza tym jeśli będą długo podgrzewane to po prostu zmiękną (bleeee…)
Przechowywałam też w spiżarce ale z tym było różnie. Czasami było ok, czasami musiałam niektóre słoiki wyrzucić
Jest też inna możliwość. Ususzone pomidory przechowywać sobie takie suche w słoiku a przygotowywać póżniej i w ten sposób przedłużyć sobie możliwość upychania zrobionych w lodowce
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 19:02, 04 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Fajne przepisy na suszone pomidory koniecznie w tym sezonie muszę zrobić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 22:56, 04 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Tess z Ogrodu nad rozlewiskiem prosi o wsparcie i podpisanie petycji

link do petycji

Wszystkich,którzy tu zaglądają i którym są bliskie sprawy ochrony przyrody, proszę o podpisanie i dodatkowo o rozreklamowanie wśród znajomych na forach społecznościowych. Kto, jesli nie my

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies