Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 23:10, 04 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W temacie suszonych pomidorów: zamiast pasteryzować, można zamykać słoiki metodą płonącego spirytusu. Oczywiście trzeba uważać, żeby się nie poparzyć, ale jak sięgnęłam pamięcią do czasów dzieciństwa, to moje Babcie tak zamykały weki. Kilka kropli spirytusu na zakrętkę, podpalić i szybko zakręcić słoik. Zakrętka zasysa powietrze ze słoika i można spróbować przechować je poza lodówką. Ja mam zamiar tak spróbować w tym roku
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eda 23:22, 04 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
galgAsia napisał(a)
Tess z Ogrodu nad rozlewiskiem prosi o wsparcie i podpisanie petycji

link do petycji

Wszystkich,którzy tu zaglądają i którym są bliskie sprawy ochrony przyrody, proszę o podpisanie i dodatkowo o rozreklamowanie wśród znajomych na forach społecznościowych. Kto, jesli nie my



zrobione
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Magara 00:48, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Temat pomidorów do kieszonki pt. "do przemyślenia"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:28, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
galgAsia napisał(a)
Eee, ja już mam w zasadzie dwie nogi no może 1,75 Ale codziennie lepiej.
W szkółce w Przytoku pod Z. Górą (czyli rzut beretem, jakieś 100 km) znalazłam Amethysta w ofercie. Nie wykluczam, że podjadę do nich (otwierają 1 marca, powinien jeszcze kwitnąć) i obejrzę. Choć lepiej byłoby tego uniknąć... Póki co, mam jeszcze sporo doniczek do posadzenia...


Zrób zdjęcia tego oczara. Bardzo jestem ciekawa koloru. Jedź, jedź, nie żałuj sobie i koleżankom takich widoków
Co do doniczek do posadzenia to ze mną się nawet nie porównuj. Ja mam zawsze nadmiar. Miałam w tym roku ograniczyć zakupy ale wczoraj się złamałam. Teraz muszę myśleć gdzie posadzę nowe nabytki bo u mnie to zawsze od złej strony funkcjonuję. Najpierw kupuję, potem myślę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Tess 14:37, 05 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dziękuję za podpisanie, Asiu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
galgAsia 13:11, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do wiosny 38 dni...
Powiem Wam, że ja już na ostatnich nogach. Pogoda, jak co roku , powoduje, że mam doła głębokiego jak Rów Mariański. Szaro, buro, ponuro, zimno, deszcz, wiatr urywający głowę... Wykazuję jakąś irytującą nadwrażliwość na takie klimaty

Ale...

Ale wczoraj widziałam pierwsze żurawie!!! Akurat jechałam samochodem, nie bardzo miałam gdzie zjechać, więc musicie uwierzyć na słowo Leciała para pięknych żurawi. A chwilę później dwa sznury gęsi. Czyli jest nadzieja Będzie wiosna

U mnie nadal szaro i ponuro, ale jakby cieplej, no i nie pada. Może uda mi się wyskoczyć po pracy choć na godzinkę do ogrodu, żeby już poczuć tę atmosferę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wiolka5_7 13:20, 10 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Coraz bliżej wiosna... Hurra !
U mnie dziś też pochmurno,ale drugi dzień +9 na termometrze, więc jest super

Żurawie i gęsi super ! Wiosna się zbliża jak nic
Ja wczoraj wyskoczyłam pierwszy raz do ogrodu a dziś mam zakwasy człowiek się zastał przez tą zimę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 13:23, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiolka5_7 napisał(a)
Coraz bliżej wiosna... Hurra !
U mnie dziś też pochmurno,ale drugi dzień +9 na termometrze, więc jest super

Żurawie i gęsi super ! Wiosna się zbliża jak nic
Ja wczoraj wyskoczyłam pierwszy raz do ogrodu a dziś mam zakwasy człowiek się zastał przez tą zimę
A ja jestem akurat w toku rehabilitacji intensywnej, więc zakwasy mi nijak nie grożą Jest jakiś pożytek ze złamanej nogi
Mam tylko nadzieję, ze padać nie będzie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:30, 10 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja też mam nadzieję, że weekend będzie suchy. U mnie ciepło, 6 stopni i byłoby całkiem przyjemnie gdyby właśnie nie deszcz albo mżawka .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 13:39, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kaśku, temperatury są już przyzwoite - w tej chwili telefon pokazuje +9C . Widać to po cebulowych - u mnie już wszystko na wierzchu, kwitną ranniki i przebiśniegi, a nawet miejscami krokusy
Więc trzymajmy się kurczowo nadziei, że w weekend się styramy na maxa i strujemy tlenem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies