Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:56, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kawa napisał(a)
no jak to przebiśniegi itp ja się pytam??
u mnie zima
sypie i na wiosnę wcale się nie zpaowiada
Kami, u mnie dziś rano sypało na biało... i co? stopniało od razu, czarno i mokro jest...
Taki klimat, taka okolica...
Ja po śnieg to w góry
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:13, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale będziesz miała pomidorków... Mniam

Przedwiośnie u Ciebie już ... oczar piękny
Mama ma rękę do storczyków
U mnie padały,nie wiem dlaczego.
Wiola, mi też storczyki padały, kompletnie nie mam do nich ręki. Mama ma
Przedwiośnie to jeszcze nie, ale zima też nie Takie nie wiadomo co, szaro-buro-ponure
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:15, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zakrecona napisał(a)
Widzę, że wiosna już puka konkretnie do Ciebie. Fajne te internety , można się cieszyć już wcześniej
Oj, te internety to niebezpieczne som Trzeba uważać, bo jak się człowiek napatrzy, to potem różne głupoty do głowy przychodzą...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:22, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Piękny ten żółty oczar - to ten u rodziców? To prawdopodobnie Arnold Promise. Mój też zaczyna szybko, w końcówce stycznia. Frędzle identyczne. Pocieszyłaś mnie z Dianą. Myślałam, że tylko moja się tak ociąga a tu wychodzi, że to norma. Ten Ametyst niezwykły - ciekawe czy go widać w taką pogodę bo ciemne ma te kwiaty.

Widać, że u ciebie jest dużo cieplej. Krokusy i przebiśniegi już takie ogromne.
Dużo zdrowia i powrotu do kondycji!
Wiesz co, z moich obserwacji i z internetów wynika, że Diane kwitnie później, tak luty/marzec. Taka jej uroda, nie lubi konkurencji
Ten żółty to u Rodziców. I w nawiązaniu do Twojego wpisu przypomnę, że mój Tato tnie go niemiłosiernie co roku . A on nic, kwitnie jak gooopi W tym roku pierwsze kwiaty pojawiły się już 3 stycznia
Ametyst piękny, kusi mnie ogromnie...
Kondycję trenuję, będzie dobrze. Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:35, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
O dziwo, u mnie w tym roku oznaki wiosny na podobnym poziomie, a zawsze, tak jak dziewczyny mocno opóźniona byłam
Ale ilości przebiśniegów to mocno zazdroszczę
Zestaw pomidorów masz całkiem spory
Taaa, pomidorów trochę mi się uzbierało, dlatego zrobię dodatkową skrzynkę dla tych, które mogą być w gruncie. Zobaczymy, czy to się sprawdzi. Gdybym miała się ograniczyć na maxa, to byłyby: Green Zebra, Corazone, S. Marzano, Hector. A z koktajlowych Sungold i Black Cherry. To są moje absolutnie ulubione i sprawdzone.

Przebiśniegi ponoć świetnie się rozmnażają, również dzięki mrówkom i nasionom, które zawierają elajosomy (ciałka tłuszczowe, będące pokarmem dla mrówek - czyli mrówki nie są takie złe ). To poletko rośnie sobie pod tulipanowcem od wielu lat. Ja w ub. roku wykopałam sobie sporą kępę, podzieliłam na kilka doniczek i zadołowałam. W tym roku, po przekwitnięciu, mam zamiar wysadzić je na rabatę we wgłębniku (jeśli wreszcie powstanie... ). Mam nadzieję, że też się ładnie rozrosną.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 12:48, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11576
Mam wrażenie, że u mnie właśnie się sieją W tym roku chyba też je po kwitnieniu podzielę, bo wprawdzie rozmnażają się fajnie, ale dzielenie kęp daje szybszy efekt Chciałam dać je jeszcze na nową cienistą, ale wyczytałam, że obecność orzecha włoskiego powoduje ich zamieranie, więc muszę tam o czymś innym wiosennym pomyśleć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 12:49, 01 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Cudne poletko przebiśniegów Ja mam tylko dwie kępki. Przyniosłam je sobie chyba 3 lata temu znad rzeczki nieopodal. Kępki juz przyrosły, ale na takie poletko jak u Ciebie to sobie jeszcze parę dobrych lat poczekam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 12:50, 01 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Asia, może ten gen nie zmutował a po prostu się ukrył? Poszukaj

I napisz coś więcej o rozmnażaniu przebiśniegów z kępy. Kiedy dzielić?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 13:13, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Mam wrażenie, że u mnie właśnie się sieją W tym roku chyba też je po kwitnieniu podzielę, bo wprawdzie rozmnażają się fajnie, ale dzielenie kęp daje szybszy efekt Chciałam dać je jeszcze na nową cienistą, ale wyczytałam, że obecność orzecha włoskiego powoduje ich zamieranie, więc muszę tam o czymś innym wiosennym pomyśleć.
Orzech to chyba wszystkim szkodzi... Pamiętam z dzieciństwa, że w kilku znajomych ogrodach rosły orzechy, a pod nimi klepisko, pustynia...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:14, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)
Cudne poletko przebiśniegów Ja mam tylko dwie kępki. Przyniosłam je sobie chyba 3 lata temu znad rzeczki nieopodal. Kępki juz przyrosły, ale na takie poletko jak u Ciebie to sobie jeszcze parę dobrych lat poczekam.
No tak, one się rozrastają, ale nigdzie się im nie spieszy... Mają czas
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies