Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Wiolka5_7 13:43, 10 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
galgAsia napisał(a)
A ja jestem akurat w toku rehabilitacji intensywnej, więc zakwasy mi nijak nie grożą Jest jakiś pożytek ze złamanej nogi
Mam tylko nadzieję, ze padać nie będzie...
Są jakieś plusy fajnie, że zakwasy Ci nie grożą

Życzę Ci bezdeszczowej pogody i miłej pracy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 13:50, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No właśnie mi pokazało, że ok. 15 spodziewany deszcz... Buuuu...
Może się nie sprawdzi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 15:27, 10 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
galgAsia napisał(a)
Do wiosny 38 dni...
Powiem Wam, że ja już na ostatnich nogach. Pogoda, jak co roku , powoduje, że mam doła głębokiego jak Rów Mariański. Szaro, buro, ponuro, zimno, deszcz, wiatr urywający głowę... Wykazuję jakąś irytującą nadwrażliwość na takie klimaty

Ale...

Ale wczoraj widziałam pierwsze żurawie!!! Akurat jechałam samochodem, nie bardzo miałam gdzie zjechać, więc musicie uwierzyć na słowo Leciała para pięknych żurawi. A chwilę później dwa sznury gęsi. Czyli jest nadzieja Będzie wiosna

U mnie nadal szaro i ponuro, ale jakby cieplej, no i nie pada. Może uda mi się wyskoczyć po pracy choć na godzinkę do ogrodu, żeby już poczuć tę atmosferę

Ta coraz mniejsza liczba dni do wiosny bardzo optymistycznie na mnie działa... nawet jak następuje po niej lekkie marudzenie
U mnie dzisiaj o dziwo, na przekór prognozom pogody, na kilka godzin wyszło słońce i ruszyłam w końcu z sekatorem
Co do ptactwa o którym piszesz, to w tym roku kilkadziesiąt żurawi postanowiło zostać na zimę. Codziennie rano i przed zmierzchem przelatują nam nad domem. Straciły status przepowiadania wiosny, ale im to wybaczam, bo przelatując krzyczą wyjątkowo głośno, co bardzo pozytywnie mnie nastraja niezależnie od pory roku

Udało Ci się ostatecznie zajrzeć do ogrodu?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eda 15:33, 10 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
U mnie od godziny leje ....ale ciepło
macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:55, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
galgAsia napisał(a)

Więc trzymajmy się kurczowo nadziei, że w weekend się styramy na maxa i strujemy tlenem


Niech tak się stanie! Z całego serca Ci tego życzę.
A żurawia na żywo nigdy nie widziałam. U mnie tylko stada gęsi latają we wszystkie strony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 17:04, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Ta coraz mniejsza liczba dni do wiosny bardzo optymistycznie na mnie działa... nawet jak następuje po niej lekkie marudzenie
U mnie dzisiaj o dziwo, na przekór prognozom pogody, na kilka godzin wyszło słońce i ruszyłam w końcu z sekatorem
Co do ptactwa o którym piszesz, to w tym roku kilkadziesiąt żurawi postanowiło zostać na zimę. Codziennie rano i przed zmierzchem przelatują nam nad domem. Straciły status przepowiadania wiosny, ale im to wybaczam, bo przelatując krzyczą wyjątkowo głośno, co bardzo pozytywnie mnie nastraja niezależnie od pory roku

Udało Ci się ostatecznie zajrzeć do ogrodu?
Zapomnij... Po 15 zaczęło lać i leje do tej chwili... Żeby tak letnie prognozy deszczowe chciały się sprawdzać
A marudzenie, proszę ja Ciebie, to jest taki wentylek bezpieczeństwa i nie można się w tym zakresie za bardzo ograniczać bo się człowiek rozpuknie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:05, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
eda napisał(a)
U mnie od godziny leje ....ale ciepło
macham
U mnie niestety również...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:09, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Niech tak się stanie! Z całego serca Ci tego życzę.
A żurawia na żywo nigdy nie widziałam. U mnie tylko stada gęsi latają we wszystkie strony.
Haniu, ja w ub. roku po raz pierwszy je ujrzałam i się zachwyciłam. Już mniej więcej wiem, gdzie mogą gniazdować i gdzie na polach przysparzają zgryzoty rolnikom , więc mam na nie baczenie. Gęsi też dobre, jeśli idzie o zwiastuny wiosny
Dziś ze styrania nic nie wyszło , więc pozostaje weekend
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:14, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W temacie zwiastunów wiosny bym chciała...
Klon cukrowy i leszczyna

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:16, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
bergenia, mahonia, oczar

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies