Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:20, 01 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, może ten gen nie zmutował a po prostu się ukrył? Poszukaj

I napisz coś więcej o rozmnażaniu przebiśniegów z kępy. Kiedy dzielić?
Przebiśniegi trzeba dzielić zaraz po kwitnieniu, póki jeszcze widać liście. Ja sobie podzieliłam kępę na 6 albo 7 doniczek, żeby miały w tych doniczkach luz i się rozmnażały na poziomie cebulek. Jak będę je wysadzała, to te kępki znów podzielę na mniejsze, żeby miały wokoło miejsce. W następnym sezonie, po kwitnieniu, powinno być już sporo siewek

Gena szukać nie będę, szkoda czasu. Jak się ujawni, to stanie się cud
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 13:45, 01 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Zapisane
W zeszłym roku jedna z sąsiadek obiecała, że mi da, to już wiem kiedy się upomnieć A w cuda trzeba wierzyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 18:54, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
galgAsia napisał(a)
Hania suszy swoje pomidory na słońcu, ja w suszarce. Szczegóły dot. oleju tak z głowy nie zapodam, mam gdzieś zapisane. Ale Hanka na pewno powie, w końcu to jej przepis
Aaa, do suszenia warto posolić i pobazyliować


Ściągnęłam ten przepis z internetów.
Raz trafiłam na takie lato, że pięknie schły na słońcu w ciągu jednego dnia. Te suszone w suszarce nie są tak do końca wysuszone i dają inny smak.
Połówki pozbawiam pestek, układam na blaszce miękkim do góry i solę.
Wysuszone przekładam do miski, skrapiam octem winnym, obsypuję ziołami prowansalskimi (susz) i posiekaną bazylią (świeżą), potrząsam miską, aby zioła równomiernie pokryły pomidory.
Przygotowuję 3 ząbki czosnku. Pomidory układam ciasno w słoiczku, przekładam równomiernie ząbkiem czosnku.
Nie zalewam gorącym olejem, nie pasteryzuję. Wysoka temperatura pozbawia pomidory najcenniejszych składników. Zalewam oliwą lub olejem z butelki. Wstawiam słoiczki do lodówki. Wytrzymują do wiosny, o ile wcześniej nie zostaną pożarte.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:55, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Jejku, Asia, ale ty masz już wypasione te wiosenne zwiastuny!
A mamine storczyki zwalają z nóg.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 19:45, 01 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Asia w lutym!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 00:07, 02 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ściągnęłam ten przepis z internetów.
Raz trafiłam na takie lato, że pięknie schły na słońcu w ciągu jednego dnia. Te suszone w suszarce nie są tak do końca wysuszone i dają inny smak.
Połówki pozbawiam pestek, układam na blaszce miękkim do góry i solę.
Wysuszone przekładam do miski, skrapiam octem winnym, obsypuję ziołami prowansalskimi (susz) i posiekaną bazylią (świeżą), potrząsam miską, aby zioła równomiernie pokryły pomidory.
Przygotowuję 3 ząbki czosnku. Pomidory układam ciasno w słoiczku, przekładam równomiernie ząbkiem czosnku.
Nie zalewam gorącym olejem, nie pasteryzuję. Wysoka temperatura pozbawia pomidory najcenniejszych składników. Zalewam oliwą lub olejem z butelki. Wstawiam słoiczki do lodówki. Wytrzymują do wiosny, o ile wcześniej nie zostaną pożarte.


Haniu:
1) a sól jaka - zwykła? himalajska? jodowana? niejodowana?
2) ile w tej misce mają leżeć?
3) ząbek czosnku na słoik czy więcej?
4) oliwą/olejem zalewasz zimnym?
5) do lodówki znaczy ok. 5 stopni - próbowałaś przechowywać w wyższej temperaturze - nie mówię o upałach ale np. w granicach 10 na plusie???
I tak w ogóle to dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 13:28, 02 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Nie nadążam, nie nadążam. Ależ pędzisz na tej jednej nodze
Jak co roku zazdroszczę wczesnego kwitnienia. Oczar cudo. Tak gęsto kwitnie.
Obejrzałam też sobie tego Amethyst. No powiem ci że bardzo różne ma kolory na tych zdjęciach. Trudno powiedzieć ale chyba ten fiolet to trochę naciągane. Na wielu wygląda jak Feuerzauber, no może ciut ciemniejszy. Ciekawa go jestem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
ryska 18:02, 02 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Red Pear za to świetny do nadziewania (po wybebeszeniu) i zapiekania.
Przebiśniegów chyba potrzebuję Jak zobaczyłam jakie masz już duże to usłyszałam śpiew skowronków
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
eda 20:08, 02 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
galgAsia napisał(a)
To jeszcze na dobranoc, żeby sny były kolorowe

Storczyki to kompletnie nie moja bajka, ale mojej Mamie udają się cudnie



I jeszcze amarylis na dokładkę



Cudeńka
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
galgAsia 08:19, 03 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Zapisane
W zeszłym roku jedna z sąsiadek obiecała, że mi da, to już wiem kiedy się upomnieć A w cuda trzeba wierzyć
Podobno jest to zdecydowanie pewniejszy sposób pozyskiwania przebiśniegów niż sadzenie cebulek. Trzymam kciuki za powodzenie introdukcji przebiśniega
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies