Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Dorii 22:36, 13 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tylko oczyścić trzeba żeby się nie osypywało nic
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:52, 13 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
i zagruntować by było dobrze, dwie warstwy

fajne pomysły tu się rodzą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosiek33 07:34, 14 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Właśnie wróciłam z pracy, jestem nieżywa... I podobnie jak Hania, mam totalny spadek możliwości intelektualnych... Ale...

Powiedzcie mi proszę, jak chłop krowie na rowie - żeby pomalować ten mur, muszę go najpierw otynkować? czy bez tynku też mogę spróbować? Bo o ile pomalować mogę sama, to do tynków muszę znaleźć ludzi.
Kasiek, daj te zdjęcia, jeśli możesz . Nie lubię czarnego. Grafitowy prędzej. Ale kojarzy mi się z ogrodem nowoczesnym, a to już naprawdę nie moja bajka. I na to się nie piszę.


Przy cieplaniu domu mój M w wziął resztki kleju do styropianu i zwykłą pacą rozprowadzał po ścianie z betonu komórkowego w domku narzędziowym. Niedawno kupiłam puszkę farby do tynku i pomalowałam artystycznie, artystycznie położony klej. Tu masz efekty

Bloczki też mazałam pędzlem ale tu już krycia zbyt dużego nie ma



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 07:45, 14 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Prawda, filiżanka pełna, ani kropli więcej nie przyjmie Ale aż mnie korci kupić tę farbę i sprawdzić na kawałku muru, czy macie rację


Nie wiem czy to dobry pomysł.

Mam sypialnię w domu: ciemną i ponurą. Zgodnie z "zasadami sztuki" pomalowałam ją na biało, żeby rozjaśnić pomieszczenie.
Sypialnia nadal była ciemna i ponura.
Przemalowałam ją na ciemny brąz.
Jak żeśmy zaczynali malować, to mąż marudził, że okropny ten kolor, i że bunkier będzie. Ja nic nie mówiłam, bo sama w strachu byłam.
Dopiero jak skończyliśmy, to się zachwyciliśmy i nadal (po pięciu latach) jesteśmy zachwyceni.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:47, 14 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dorii napisał(a)
Tylko oczyścić trzeba żeby się nie osypywało nic


O tak!
Inaczej za dwa lata będziesz miała mur jak u mnie na podjeździe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 08:26, 14 lis 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Czytam, czytam, nie wtrącam się bo projektant ze mnie mierny. Ale kolory ciemne w ogrodzie uwielbiam. Podkreślają zieleń. Dobrze ci dziewczyny radzą, choć wiadomo że to trzeba samemu czuć.
Podobnie jak Asia, mam brązową sypialnię w zimnym odcieniu, do tego niebieskie dodatki. Wygląda absolutnie fantastycznie i nie znudziła mi się już wiele lat.
No ale ja lubię nowoczesność. Z pomysłów wybierzesz to co ci w duszy zagra.
Ale ekipy projektującej to ci zazdroszczę

Cudne piny podpowiedziane przez Zanę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 09:56, 14 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To, co mówią dziewczyny warte rozwagi.

Powolutku.


Tylko nie mieszałabym za dużo materiałów w jednym miejscu (drewno - panel, ocynk - kratka i mur malowany na ścianach).

Biel kłuje w oczy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
HannaR 10:26, 14 lis 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Osobiście dokończyłabym ten mur, otynkowała i pomalowała na antracyt. Rośliny będą wyglądać pięknie na takim tle.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
galgAsia 10:27, 14 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie prawie każdy fragment ogrodu jest z tych problematycznych... Nie ma tam prostych rozwiązań, trzeba kombinować.
Piny i podpowiedzi cudne, tylko czasem mózg się zamyka z powodu nadmiaru bodźców. Mur rzeczywiście razi i drażni, ale na etapie kopania wcale go nie widziałam. Tak, jak napisała Iwona, różne poziomy zaawansowania ogrodowego.
Ciemny kolor muru mnie odstrasza, tym niemniej to, co jest obecnie, nie zachwyca . Przeglądam oferty farb elewacyjnych , mam ochotę sprawdzić, czy to do mnie przemówi.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:30, 14 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
HannaR napisał(a)
Osobiście dokończyłabym ten mur, otynkowała i pomalowała na antracyt. Rośliny będą wyglądać pięknie na takim tle.

Haniu, dokończenie muru wymaga zaangażowania sił i środków nieadekwatnych (chyba) do efektu końcowego. Osobiście - sama - tego nie zrobię
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies