Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

HannaR 10:34, 15 lis 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
April napisał(a)
Słuchaj, a nie masz jakiegoś prześcieradła ciemnego, szarego lub innej barwy, żeby sobie rozwiesić na chwilę i popatrzeć? Może masz z czego zrobić "atrapę" koloru, bez malowania.


Ja zawsze maluję na zdjęciu w paitcie, ale jak czytam Asia też to już zrobiła.

Ustalanie kolorystyki to najfajniejsza zabawa. Też myślę, że resztę trzeba dopasować do całości. Efekt będzie niesamowity.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Dorii 13:14, 15 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Twój ogród twoje decyzje i nie rób nic wbrew sobie. My tu jesteśmy po to żebyś za jakiś czas nie powiedziała "dlaczego nie pomyślałam o tym wcześniej". Czym więcej pomysłów padnie i rozwiązań tym twoje decyzje będą bardziej świadome.

Mam swój wątek na forum budowlanym i wiele takich burz po nim przeszło a największa w sprawie łazienki. Tam dziewczyny dały mi siłę i motywację by przekonać męża do prysznica z oknem. Jestem im ogromnie wdzięczna.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magleska 13:16, 15 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Aniu ...…. u Ciebie fajnie..... gwarno ….nie doradzam ,ale czytam co dziewczyny Ci doradzają -te piny wszystkie super -większość pozapisywałam ……

masz całą zimę zanim cokolwiek zaczniesz działać -przez ten czas na pewno zdecydujesz się na coś co Tobie najbardziej pasuje -w końcu to Twój ogród
kibicuję mocno
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 13:43, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)
Twój ogród twoje decyzje i nie rób nic wbrew sobie. My tu jesteśmy po to żebyś za jakiś czas nie powiedziała "dlaczego nie pomyślałam o tym wcześniej". Czym więcej pomysłów padnie i rozwiązań tym twoje decyzje będą bardziej świadome.

Mam swój wątek na forum budowlanym i wiele takich burz po nim przeszło a największa w sprawie łazienki. Tam dziewczyny dały mi siłę i motywację by przekonać męża do prysznica z oknem. Jestem im ogromnie wdzięczna.

No święte słowa, psze pani . Po prostu ja pewnych rzeczy nie dostrzegałam, bo mam je na co dzień i się one opatrzyły. Już teraz patrzę zupełnie inaczej, więc na tym etapie mamy sukces!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:45, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Aniu ...…. u Ciebie fajnie..... gwarno ….nie doradzam ,ale czytam co dziewczyny Ci doradzają -te piny wszystkie super -większość pozapisywałam ……

masz całą zimę zanim cokolwiek zaczniesz działać -przez ten czas na pewno zdecydujesz się na coś co Tobie najbardziej pasuje -w końcu to Twój ogród
kibicuję mocno

Dzięki Madziu za wsparcie .
No dzieje się niesamowicie dużo i intensywnie, Pomysły i plany kosmiczne , piny naprawdę super. Będę miała z czego wybierać, obym umiała wybrać właściwie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
HannaR 14:04, 15 lis 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
galgAsia napisał(a)

Po prostu ja pewnych rzeczy nie dostrzegałam, bo mam je na co dzień i się one opatrzyły.


Asiu, ja u siebie miałam tuję brabant, która nie wiem kiedy urosła do wysokości 3 piętra. Wcale tego nie widziałam.

Dopiero tu na forum ktoś otworzył mi oczy, że nie wygląda to dobrze. Od wiosny dwa razy już ją zmniejszałam (łącznie o jakieś 2-3 metry z wysokości). Na wiosnę będzie dalsze cięcie redukujące nie tylko z góry, ale i z szerokości.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
galgAsia 16:27, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Bo to trochę jak z dziećmi - widać jak rosną cudze
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:18, 15 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Ogród jest jak obraz. Aby wydobyć najlepiej jego piękno potrzebna jest odpowiednia oprawa.
Lubisz rośliny delikatne, zwiewne, barwne. Niewiele masz naturalnej zieleni stanowiącej tło dla tego typu roślin. Dla tego subtelnego, ale kolorowego wnętrza potrzeba neutralnej, spokojnej ramy.
I w tym punkcie zgadzam się z Anulką, że wygląd murku rzutuje na spostrzeganie całości ogrodu. W tej chwili on jest elementem wyobcowanym, a chodzi o to, aby stanowił dopełnienie. Rady, aby nie był biały, są słuszne (tu kłaniają się prawa optyki).
Galgasiu, już sam fakt, że zaświtał Ci w głowie pomysł na ogród w tym miejscu, świadczy, że ryzyko jest wpisane w Twą naturę.

Bardzo długo mój własny ogród nie miał ram. Były nasadzenia, ale wyglądały jak od czapy wzięte. Kiedy ramy wyeksponowały się należycie, reszta ogrodu zaczęła wreszcie wyglądać.

Trzymam kciuki za "skok na głęboką wodę".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 17:37, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Oj Ty Haniu, Ty...! Uwielbiam Cię, wiesz? wiesz
Kiedy uczyłam się pływać, małą dziewczynką będąc, bałam się skoków na główkę - że uderzę brzuchem w wodę. Teraz też się boję, ale co zrobić - już lecę! - a jak uderzę, to najwyżej ciut zaboli . I skoczę raz jeszcze
Ryzyko wpisane w naturę... chyba tak, świadczą o tym wszystkie moje życiowe decyzje .
Fajnie jest robić ogród . I fajnie jest tak porozmawiać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
greg66 17:55, 15 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Fajnie jak się coś tworzy a i dla mnie to też nauka i podpatrywanie, może też coś mi wpadnie w oko i wykorzystam jakiś pomysł.
Cały czas zaglądam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies