Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 20:53, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do małego nie wlezą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 20:57, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
oj , to fajnie
w weekendy pies szaleje , w pogoni za gołębiami
a w tygodniu gołębie szaleją
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 21:53, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Znalazłam u Sylwii takie zdjęcie - wklejam ku pamięci, bo patent mi się podoba. Ale były jeszcze inne, nawet z dzięciołem, muszę szukać dalej.

sylwia_slomczewska napisał(a)



____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 21:56, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

Super
____________________
Ania Spelnione marzenie
sarenka 06:40, 20 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania111 napisał(a)
Ale mi wstyd ,

ja nie mam karmnika


Też nie mam :/ od chyba 2-3 lat chce zrobić sama,a nie mam jak desek pociąć :/
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 08:46, 20 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, wiedziałam, że widziałam!!! Co prawda u Joli, nie u Sylwii - ale znalazłam Baaardzo mi się ten patent podoba, muszę się nad nim pochylić

jolanka napisał(a)

Oj, zapomniałam o dzięciołach Cudne są. Zrobiliśmy dla nich specjalną stołówkę: Pieniek brzozowy naszpikowany smalcem z ziarnami i obwieszony sloniną. Oprócz dzięciołów odwiedzają go sikorki.



jolanka napisał(a)


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 11:29, 20 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja się wtrącę z uwagą na boku.
Nie o karmniku, ale ogólnie o dokarmianiu ptaków.
Spójrzcie do tego posta: https://www.yourgardensanctuary.com/trees-for-carbon-sequestration-wildlife-support/

Po raz pierwszy z niego właśnie się dowiedziałam, że w sezonie wegetacyjnym to nie owoce i nasiona stanowią podstawę pożywienia dla ptaków tylko gąsienice.
A gąsienice żerują na drzewach ale nie na wszystkich tak samo. I właśnie ten autor przytacza badania, w których sprawdzano, jakie drzewa są najkorzystniejsze pod tym względem. Oczywiście, to są badania dla Ameryki Płn. U nas wyniki byłyby zapewne zupełnie inne, tylko u nas nikt nie robi takich badań.

W każdym razie wniosek jest jasny: kto chce wspomagać bioróżnorodność i ptaki, ten powinien sadzić drzewa natywne (dęby, buki, brzozy, lipy, itd) zamiast zamorskich grujeczników i tulipanowców.

To tak na marginesie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Ania111 11:44, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Ha, wiedziałam, że widziałam!!! Co prawda u Joli, nie u Sylwii - ale znalazłam Baaardzo mi się ten patent podoba, muszę się nad nim pochylić







Asia ,

To jest doskonałe rozwiązanie dla mnie
przed furtką mam las ,
ogromny las
... i brzozy , 3 deby
są wprost od działki
nie będę się z meżem przekomarzać
po prostu sama pozakładam te poidełka
Jesteś genialna , dziękuję

ps , poszukam jakiś poidełek na lato
powiem ,że to dekoracja ogrodowe

____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 12:41, 20 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
makadamia napisał(a)
Ja się wtrącę z uwagą na boku.
Nie o karmniku, ale ogólnie o dokarmianiu ptaków.
Spójrzcie do tego posta: https://www.yourgardensanctuary.com/trees-for-carbon-sequestration-wildlife-support/

Po raz pierwszy z niego właśnie się dowiedziałam, że w sezonie wegetacyjnym to nie owoce i nasiona stanowią podstawę pożywienia dla ptaków tylko gąsienice.
A gąsienice żerują na drzewach ale nie na wszystkich tak samo. I właśnie ten autor przytacza badania, w których sprawdzano, jakie drzewa są najkorzystniejsze pod tym względem. Oczywiście, to są badania dla Ameryki Płn. U nas wyniki byłyby zapewne zupełnie inne, tylko u nas nikt nie robi takich badań.

W każdym razie wniosek jest jasny: kto chce wspomagać bioróżnorodność i ptaki, ten powinien sadzić drzewa natywne (dęby, buki, brzozy, lipy, itd) zamiast zamorskich grujeczników i tulipanowców.

To tak na marginesie

Lipę posadziłam, na resztę szukam miejsca
No, ale to jest logiczne - karmimy ptaki, żeby zachęcić je do bywania w naszym ogrodzie w celu redukcji liczby szkodników. A jednocześnie zakładamy, że żywią się owockami i ziarenkami. Dobre! Z logiki pała i klapa na siądźkę
Dzięki, Asieńko!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:51, 20 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania111 napisał(a)



Asia ,

To jest doskonałe rozwiązanie dla mnie
przed furtką mam las ,
ogromny las
... i brzozy , 3 deby
są wprost od działki
nie będę się z meżem przekomarzać
po prostu sama pozakładam te poidełka
Jesteś genialna , dziękuję

ps , poszukam jakiś poidełek na lato
powiem ,że to dekoracja ogrodowe


Genialny to był ten, kto to wymyślił i wykonał Ja tylko podaję dalej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies