Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Pszczelarnia 14:49, 05 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzień Dobry! Przyszłam w poszukiwaniu ziół i ... zostaję w tym ogródku - bardzo mi się podoba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 22:37, 05 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczółko... ja nawet nie śniłam, że do mnie zajrzysz to, że mój ogródek się Tobie podoba, jest dla mnie równie miłe, co trudne do uwierzenia . Przyszłaś na ziółka, a ja chyba nie mam zbyt wiele ich zdjęć.
to lipiec:


A wiesz, byłam na wakacjach niedaleko Ciebie i Hani, ale nie miałam śmiałości się do Ciebie wprosić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:44, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mnie czeka cięcie zwykłych jeżówek. A potem róż. Już się wzdrygam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 23:01, 05 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, ale że już teraz?!? czy dopiero późną jesienią ? I później już wcale nie docinasz? No kusząca propozycja to jest, nie powiem
Ja się powoli przymierzam do przeróbki mojej pierwszej rabaty - w tej chwili przeważają wypełniacze - zapchajdziury . A że muszę tam przesadzić jedną różę, to czekam do października. No i myślę o tym wykarczowanym żywopłocie, który oczywiście nie będzie tylko sadzeniem krzaczorów… Myślę, że trzeba będzie wymienić przynajmniej część ogrodzenia … Ale na razie nie mam melodii...czekam na natchnienie i powera.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 23:25, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
Haniu, ale że już teraz?!? czy dopiero późną jesienią ? I później już wcale nie docinasz? No kusząca propozycja to jest, nie powiem


Przeszłam na jesienne cięcie, bo w ziemi jest sporo cebulowych. Dosyć trudno jest wiosną poruszać się po rabatach. Pnące i okrywowe tnę w wersji ostatecznej. Parkowym i rabatowym zostawiam delikatną rezerwę na ewentualne podmarznięcia. Zaczynam cięcie od tych, które najszybciej tracą atrakcyjność kwiatową. Robię tak od kilku lat. Unikam też w ten sposób wiosennego spiętrzenia prac.
O tym jesiennym cięciu dowiedziałam się z internetowego filmiku nakręconego przez jakiegoś starszego pasjonata róż. Zaufałam jego doświadczeniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 05:49, 06 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przeszłam na jesienne cięcie, bo w ziemi jest sporo cebulowych. Dosyć trudno jest wiosną poruszać się po rabatach. Pnące i okrywowe tnę w wersji ostatecznej. Parkowym i rabatowym zostawiam delikatną rezerwę na ewentualne podmarznięcia. Zaczynam cięcie od tych, które najszybciej tracą atrakcyjność kwiatową. Robię tak od kilku lat. Unikam też w ten sposób wiosennego spiętrzenia prac.
O tym jesiennym cięciu dowiedziałam się z internetowego filmiku nakręconego przez jakiegoś starszego pasjonata róż. Zaufałam jego doświadczeniu.

Haniu, czyli pnące tniesz już na maksa jesienią (tak jak by to była wiosna) - dobrze rozumiem?
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 10:52, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przeszłam na jesienne cięcie, bo w ziemi jest sporo cebulowych. Dosyć trudno jest wiosną poruszać się po rabatach. Pnące i okrywowe tnę w wersji ostatecznej. Parkowym i rabatowym zostawiam delikatną rezerwę na ewentualne podmarznięcia. Zaczynam cięcie od tych, które najszybciej tracą atrakcyjność kwiatową. Robię tak od kilku lat. Unikam też w ten sposób wiosennego spiętrzenia prac.
O tym jesiennym cięciu dowiedziałam się z internetowego filmiku nakręconego przez jakiegoś starszego pasjonata róż. Zaufałam jego doświadczeniu.


No dobra, to czekam na ogłoszenie alertu . Spróbuję . Roślina nie ręka, odrośnie (powinna !!!)



(…) tu jest błąd w podpisie - róża to PLAYFULL ROKOKO
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 12:21, 06 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Piękna ta róża!
To ja w tym roku ciachnę tak moją pnącą czerwoną, co to Kwartecik orzekł, że ona nie pnąca, tylko nie cięta Niech się dzieje wola nieba Choć muszę uczciwie napisać, że przycięta jesienią New Dawn nie przeżyła tej operacji Ale myślę, że odczytała, że o to mi chodziło
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 12:46, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Piękna ta róża!
To ja w tym roku ciachnę tak moją pnącą czerwoną, co to Kwartecik orzekł, że ona nie pnąca, tylko nie cięta Niech się dzieje wola nieba Choć muszę uczciwie napisać, że przycięta jesienią New Dawn nie przeżyła tej operacji Ale myślę, że odczytała, że o to mi chodziło


No, czyli cięcie odniosło zamierzony skutek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 14:23, 06 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo podoba mi się Twoja różyczka, ale nie mogę jej wygooglać, może to Playful Rokoko?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies