Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 22:53, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
1,5 m paproci robi na mnie wrażenie. Moja osiągnęła 3 cm wysokości i 6 cm szerokości. Ma jednak chęć życia!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:14, 07 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo lubię paproć i jeszcze jako dodatek do hortensjii

Mogłabym mieć więcej paproci tylko brak mi wigotnych miejsc
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:13, 07 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
1,5 m paproci robi na mnie wrażenie. Moja osiągnęła 3 cm wysokości i 6 cm szerokości. Ma jednak chęć życia!


No właśnie, na mnie też zrobiła wrażenie, ale...Zobaczymy, do ilu dociągnie. Posadzone 2 m-ce temu jako maluchy, teraz już je widać . Ja wyczekuję na długosza - jakoś tak chcę mieć najpiękniejszą naszą paproć w ogrodzie. Jemu to przypisują wzrost nawet do 2m, ale w to to już nie wierzę przynajmniej nie u mnie . Póki co, widzę, że patent Toszki i Anuli na dół z kompostem zdaje egzamin - rośliny po powrocie wydały mi się wręcz "spuchnięte" - tak przybrały . A przecież szaleństwa opadowego tutaj nie było...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:23, 07 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Bardzo lubię paproć i jeszcze jako dodatek do hortensjii

Mogłabym mieć więcej paproci tylko brak mi wigotnych miejsc


Wiesz co, u mnie to w ogóle nie ma wilgotnych miejsc . Natomiast ten dół z dobrociami trzymał wilgoć nawet w największe upały. Z wierzchu przyschnięte, jak włożyłaś rękę głębiej było wilgotno, zupełnie jak w lesie . Nie wykluczam, że powtórzę ten manewr, jak tylko znajdę więcej miejsca.
A paproć z hortensją - cud-miód-orzeszki. I w sąsiedztwie dołożyłam wiąz JH - no ja po prostu widzę podobieństwo tych listeczków do liści paproci No sama zobacz (prawy górny róg - lepszego zdjęcia nie znalazłam ):


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 09:25, 07 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu, byłaś u mnie,a ja widzę, że byłam już jakiś czas temu i nic nie napislam, bo ja tak po cichaczu najczęściej odwiedzam wątki
Masz brunnery ( Jack Frost?),które tak za mną chodzą, a u mnie brak cienia żeby je posadzić, ewentualnie cień dopiero około 13- ciekawe czy dałyby radę?

Będę zaglądać, sporo się dzieje
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 09:44, 07 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Megi! Akurat tej odmiany nie mam, mam trzy inne - Sea Heart, Silver Heart i Alexander's Great. Wszystkie posadzone dopiero w tym roku, więc są "w obserwacji". Nie wykluczam "relokacji", jak będzie ciasno... i jak znajdę miejsce... Na pewno muszą mieć choć trochę cienia i mokro w nogach - jak były upały i lampa, to się przypalały. U mnie cienia też nie za wiele, ale intensywnie nad nim pracuję. O, posadź sobie w rabacie klona np. ussuryjskiego (miodzio!), a pod nim brunnerę, bergenię, paprocie... Ja uwielbiam takie klimaty
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 09:48, 07 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cały czas szukam drzew do siebie bo tego cienia tyle, że latem dzieci wyjść na podwórko nie mogą...z dostępnością Jack Frost jest czasem problem dlatego myślałam o Sea Heart
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 09:51, 07 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
To jest Sea Heart. Ja ją uwielbiam, świeci jak lusterko

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 10:16, 07 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zdjęcia z telefonu dodajesz czy z kompa? Dodać coś z telefonu nie mogę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mrokasia 10:18, 07 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
galgAsia napisał(a)
To jest Sea Heart. Ja ją uwielbiam, świeci jak lusterko



Przepiękne zestawienie, zapisuję sobie do odgapienia w stosownym momencie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies