Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 14:57, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No i mnie masz , nie wiem, skąd wzięłam to piano. Muszę poprawić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:22, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915


Teraz jest dobrze
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mikina34 15:26, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Uff, dotarłam do tu polookałam, poczytałam, zostaję na dłużej
A ta szałwia pięknota oby przezimowała, bo kolorek ma śliczny.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
galgAsia 15:55, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Siadaj, siadaj, rozgość się, może herbatki Za chwilę chłodki się pojawią, dżdże i mgły, w towarzystwie będzie miło
A propos herbatki - czy ktoś pija "herbatkę" z zaparzonych liści lippii trójlistnej, zwanej też werbeną cytrynową Aloysia citrodora? Ma niesamowity cytrynowy aromat, można ją zaparzyć samą, można z meliską , do herbaty można dodać... Nie zimuje niestety, ale można zrobić sadzonki albo na zimę do doniczki i na salony zaprosić. Baaardzo polecam
werbena cytrynowa - jeszcze z miętą można zaparzyć, i ususzyć na zimę można
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 16:35, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Werbenę cytrynową uwielbiam W ogóle lubię wszystkie zioła cytrynowe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 17:11, 06 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)


Teraz jest dobrze



Teraz jestem w domu, ale by się nie myliło usuń zdjęcie z poprzedniego postu albo lepiej wymień je na to poprawnie podpisane

Duża rośnie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 20:11, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiu, "książkowo" ma mieć 0,7-1,0 m i u mnie ma teraz około metra. Jest taka kompaktowa i jako jedna z nielicznych tłoczy cały czas. Bardzo przyjemna różyczka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:29, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jedyną wadą jesieni jaką dostrzegam, są coraz krótsze popołudnia i kurczący się czas pracy w ogrodzie. Dziś opryskałam włości PW i zrobiłam przecinkę w tunelu . Zaczęłam wycinać zbędne pędy i liście pomidorów, żeby owoce miały lepsze szanse na dojrzewanie. Zresztą, długo to już nie potrwa, noce są coraz chłodniejsze, a dla takich ciepłolubów jak pomidory, ma to duże znaczenie. Zrobiłam też sadzonki szałwii, co do której istnieją uzasadnione podejrzenia, że nie przezimuje w ogrodzie.
Chwilowo - przejściowo nie ma co focić, bo ile można oglądać jeżówki i zawilce . Czekam na powtórkę różaną, czekam na rozplenice i barbule.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:28, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Po głębszym namyśle doszłam do wniosku, że jednak coś wkleję
oto rzeczona werbena cytrynowa



kawałek cienistej z hortkę Silver Dollar. Paproć w tle to wietlica samicza Athyrium filix - femina. Docelowo może dojść do 150 cm wysokości. Mam posadzone dwie, razem z długoszem królewskim Osmunda regalis mają docelowo robić "plecki"



i zawilec Whirlwind, który właśnie zaczyna kwitnąć

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:48, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)

Haniu, czyli pnące tniesz już na maksa jesienią (tak jak by to była wiosna) - dobrze rozumiem?


Tak właśnie robię. Ale u mnie rosną róże raczej z grupy tych "żelaznych".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies