Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Wiolka5_7 22:44, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
galgAsia napisał(a)
Najgorsze, że mam już wszystkie beczki pełne wody Normalnie nie przygotowałam się


u mnie w studni miejsca trochę jest ,ale pewnie przybierze,więc pompa w gotowości też mam urodzaj
A beczki mauzery nie podpięte,bo były schowane na zimę a poza tym zmieniły miejscówkę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
lilarose 22:47, 29 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
galgAsia napisał(a)
Przylaszczki też jeszcze śpią. Stoi napisane, że kwitną dopiero w marcu, a u Uli w Białymstoku kwiaty już są No strasznie nie mogę się ich doczekać. Najgorszy jest niepokój co do koloru - jak będą jakieś bladawce albo lilaróż, to zrobię harakiri ogródkową łopatką

A co Ci się w kolorze LILARÓŻ nie podoba ???
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Gosiek33 07:27, 01 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W temacie przylaszczkowego szaleństwa - znasz ten katalog?

tu można się napatrzeć nie tylko na przylaszki...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 07:36, 01 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
My wczoraj wypompowaliśmy pół zbiornika na wodę bo był juź pełen a na ten tydzień zapowiadają deszcze. Prawie wszystkie zimozielone podlane. To już 3 raz od jesieni a zbiera do zbiornika (5tys. litrów) spływa woda tylko z 1 rynny...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 07:44, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiolka5_7 napisał(a)


u mnie w studni miejsca trochę jest ,ale pewnie przybierze,więc pompa w gotowości też mam urodzaj
A beczki mauzery nie podpięte,bo były schowane na zimę a poza tym zmieniły miejscówkę...
Wiola, a masz jakoś specjalnie przygotowane miejsce pod mauzery? w sensie utwardzenia podłoża? Bo to jednak jest duży nacisk, 1 tona/metr kw? Czy to może niepotrzebne zupełnie i martwię się na zapas?
Jest słońce !!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 07:52, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)

Lily , a niech se będzie ten lilaróż gdzie chce , ja do niego nie mam nic. W ogrodzie u mnie jest go multum. Ale przylaszczki muszą być niebieskie, bo inaczej to nie będą przylaszczki... No zobacz np. różowe szafirki... Różowy szafirek No porażka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:05, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
W temacie przylaszczkowego szaleństwa - znasz ten katalog?

tu można się napatrzeć nie tylko na przylaszki...
Gosiu, piękne kwiatuszki , ale mnie jeszcze daleko do szaleństwa Ja tylko szaleńczo pragnę zobaczyć własne niebieskie przylaszczki , takie absolutnie basic, zero udziwnień i wariacji . O tym marzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:09, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
My wczoraj wypompowaliśmy pół zbiornika na wodę bo był juź pełen a na ten tydzień zapowiadają deszcze. Prawie wszystkie zimozielone podlane. To już 3 raz od jesieni a zbiera do zbiornika (5tys. litrów) spływa woda tylko z 1 rynny...
U mnie wszędzie mokro, nie ma co podlewać

Musimy chyba przestawić myślenie i działanie na większe niż dotychczas gromadzenie wody na gorsze czasy. To powoli zaczyna wyglądać jak podział na porę suchą i deszczową, znany do tej pory z książek Arkadego Fiedlera ...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
greg66 10:34, 01 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
U mnie dziś piękna wiosna, słoneczko, ciepło i już na polach skowronka słyszałem
Ale widzę góry w oddali tzn że jutro będzie padać.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Aurelllia 12:14, 01 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wreszcie wiosna bo dla mnie 1 marca to już się rozpoczyna !!!
Też w tym roku posadziłam hiacynty w doniczkę i chyba tak roku będę, bo wtedy ładnie równo wychodzą a nie po milion liści z jednej cebulki
Już barwinek kwitnie - ale szybko !!!
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies