Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 12:29, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dominika11 napisał(a)
Delicious Candy i Nougat zakupiłam w tym roku, ale nie wiedzieć dlaczego Candy nie przetrwały, a Nougat zaczyna kwitnąć
U mnie taka sytuacja - Candy rosną jak na drożdżach, 3 sezon w tym samym miejscu i nadal piękne, a obok Vintage Wine, posadzone w tym samym roku, tak bidują, że kwiatki jak stokrotki... Będę musiała je gdzieś przenieść, bo aż szkoda - powinny być wysokie, a w ogóle ich nie widać. Jeżówki to są takie trochę kapryśne...
Dominika11 napisał(a)
a kociak boski
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
A_gawa 12:30, 21 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
galgAsia napisał(a)
[


Ja przyszłam zapytać o te kulki cudne - trudne w uprawie? Chodzę już dookoła nich z trzy lata i jeszcze nie nabyłam.
Jak one rosną? Bardzo wymagające? Szukam niebieskości pod brzozy i te kulki są bossskie.


Pięknie u Ciebie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
galgAsia 12:31, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Oj tam zaraz jak u Barbie, kilka odcieni niebieskiego też widziałam na zdjęciach
Ola u Ciebie ładnie obrodziła, próbowałaś już?
No ten niebieski to mnie trochę ratuje
Oli jeszcze w tym roku nie brałam na ząb , ale wcześniej próbowałam i fajne są te jabłuszka Chyba jednak zostawię je dla ptaszorków
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:35, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
patrząc na twoje roślinki mam wrażenie, że moje oglądam. Podobne wybory robimy
Kicia widać, że już czuje się dużo pewniej.

Ja to jestem ciekawa co tam przy murku ta drabina robi ))
Ta drabina, psze pani, to przyszła razem z moim Tatą, który już chyba zapomniał, jak z niej spadał
Po drugiej stronie muru rośnie kokornak, wściekłe pnącze, które potrafi w jeden sezon wszystko zarosnąć, więc trzeba go trzymać w ryzach

Kicie już zaczynają buszować

Podobne wybory, powiadasz... To dobrze, mam szansę na taki piękny ogród jak u Ciebie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:38, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
ja robie paste lub przecier: pomidory, cukinie, papryka, cebula, czosnek i natka, wszystko gotuje, blenduje, na koniec łyzka oliwy i do słoikow. Gestosc zalezna od ilosci wody. Idealna baza do sosow , leczo czy gołabkow. Lato zamkniete w sloiczku.
Moja mama robi tez cukinie w zalewie octowej cos ala salatka szwedzka, papryki z kolei rewelacyjnie wychodza podsmazone w oliwie i zamkniete do sloiczka. moze i cukinie tez tak mozna.
Ha, to jest bardzo dobry patent, dziękuję Ci bardzo Gotujesz w samej wodzie, czy jakiś bulion robisz?
Za octem to średnio przepadam, mężatemu robię paprykę w occie, ale takie podsmażane cukinie w słoiku to też może być pycha
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:44, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A_gawa napisał(a)


Ja przyszłam zapytać o te kulki cudne - trudne w uprawie? Chodzę już dookoła nich z trzy lata i jeszcze nie nabyłam.
Jak one rosną? Bardzo wymagające? Szukam niebieskości pod brzozy i te kulki są bossskie.


Pięknie u Ciebie.
Dzień dobry, dzień dobry Miło Cię gościć , zapraszam.

Przegorzan to straszne zielsko Serio, serio. Jest absolutnie niewymagający, lubi sucho, więc towarzystwo brzóz nie powinno mu przeszkadzać. Wada? - sieje się niemiłosiernie, już wcześniej dziewczyny przestrzegałam - bierzesz go na własną odpowiedzialność Są dwa wyjścia - albo obcinasz przekwitłe kulki (a one takie ładne...), albo potem plewisz bez litości. Za kilka tygodni, jak przekwitną, będę zbierała nasiona, bo kilka dziewczyn za nic ma moje ostrzeżenia i chce, więc jeśli też jesteś taka odważna, to mnie przypilnuj

A tak na serio - to bardzo fajny kolczasty krzaczor, no i bardzo miododajny, co dla mnie jest ważne. Myślę, że warto go zaprosić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dominika11 12:53, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
galgAsia napisał(a)
U mnie taka sytuacja - Candy rosną jak na drożdżach, 3 sezon w tym samym miejscu i nadal piękne, a obok Vintage Wine, posadzone w tym samym roku, tak bidują, że kwiatki jak stokrotki... Będę musiała je gdzieś przenieść, bo aż szkoda - powinny być wysokie, a w ogóle ich nie widać. Jeżówki to są takie trochę kapryśne...
na to wyglada, coś im nie zapasowało
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
inka74 13:52, 21 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
galgAsia napisał(a)
Ta drabina, psze pani, to przyszła razem z moim Tatą, który już chyba zapomniał, jak z niej spadał
Po drugiej stronie muru rośnie kokornak, wściekłe pnącze, które potrafi w jeden sezon wszystko zarosnąć, więc trzeba go trzymać w ryzach

Kicie już zaczynają buszować

Podobne wybory, powiadasz... To dobrze, mam szansę na taki piękny ogród jak u Ciebie
już masz pięknie a będzie po prostu dopieszczone

U mnie Vintage Wine niestety po 2 sezonów odeszła w niepamięć. Tak samo Green Jewel i Secret Affair. I kilka innych. Nie wiem od czego to zależy. W sumie teraz jak patrzę to kilka odmian po prostu nie rośnie u mnie, gdziekolwiek bym ich nie przeniosła. Nie wiem od czego to zależy. Mam może ze 4-5 odmian takich, które rosną, bardzo ładnie przyrastają i pięknie kwitną. Rok w rok są niezawodne. Buterfly Kisses, Delicious Candy i Delicious Nougat, Lemon Drop, Blackberry Truffle i jedna jeszcze biała, nie pamiętam czy Milkshake czy Honeydew.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 14:25, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
już masz pięknie a będzie po prostu dopieszczone

U mnie Vintage Wine niestety po 2 sezonów odeszła w niepamięć. Tak samo Green Jewel i Secret Affair. I kilka innych. Nie wiem od czego to zależy. W sumie teraz jak patrzę to kilka odmian po prostu nie rośnie u mnie, gdziekolwiek bym ich nie przeniosła. Nie wiem od czego to zależy. Mam może ze 4-5 odmian takich, które rosną, bardzo ładnie przyrastają i pięknie kwitną. Rok w rok są niezawodne. Buterfly Kisses, Delicious Candy i Delicious Nougat, Lemon Drop, Blackberry Truffle i jedna jeszcze biała, nie pamiętam czy Milkshake czy Honeydew.
Ojjj... Dziękuję bałdzo

Faktem jest, że niektóre zanikają i już. U mnie właśnie odeszła w niebyt Dixie Bell, Real Green wzięte na próbę ( próby nie przeszła...), ta VW bieduje obok pięknej DC, i Green Jewel zmniejszyła swój stan liczebny o 1... Chyba po prostu trzeba dzielić te, które się sprawdzają i obsadzać cały ogród. Tylko dlaczego tyle nowych pięknych odmian się pojawia, no dlaczego...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 14:38, 21 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
inka74 napisał(a)
już masz pięknie a będzie po prostu dopieszczone

U mnie Vintage Wine niestety po 2 sezonów odeszła w niepamięć. Tak samo Green Jewel i Secret Affair. I kilka innych. Nie wiem od czego to zależy. W sumie teraz jak patrzę to kilka odmian po prostu nie rośnie u mnie, gdziekolwiek bym ich nie przeniosła. Nie wiem od czego to zależy. Mam może ze 4-5 odmian takich, które rosną, bardzo ładnie przyrastają i pięknie kwitną. Rok w rok są niezawodne. Buterfly Kisses, Delicious Candy i Delicious Nougat, Lemon Drop, Blackberry Truffle i jedna jeszcze biała, nie pamiętam czy Milkshake czy Honeydew.

Ale to nie ma reguły co do odmiany
Green jewel tak mi pieknie kwitła 2 sezony i zniknęła a z 10 szt delicious candy została 1 szt
W sumie to straciłam ze 30 jezowek w tym roku
Takich dwuletnich wiec sporych
Chyba nie będę juz kupować mam tylko te różowe i białe zwykle
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies