Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Napia 21:09, 22 lis 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Zajrzałam, żeby podziękować za przemiłe spotkanie i zachwyciłam się Twoimi różami. Są przecudne! Ja nie mam już miejsca na róże, ale z tego, co widzę, u Ciebie powstaje różany busz
Nie wiedziałam, że rugosy mogą sprawiać problem. Muszę doczytać, bo zaciekawiłaś mnie tym tematem .
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
lilarose 23:16, 22 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ale fajne podsumowanie
jestem, śledzę i sie zachwycam
i troszkę skręcam z zazdrości, że masz tyle pięknych róż i wciąż możesz sobie je kupować
ech
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:20, 22 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Mgduska napisał(a)
Mi też
I stwierdzam, że moja miłość do róż jest większa, niż do dalii Pokazuj te róże!

Ja o miłości mojej do róż jeszcze nie mówię, ale dalie wydają mi się mocno kłopotliwe póki co Karp mam pięć, zapakowane w dwa pudła, piaskiem zasypane, a mina Małżonka jak mu "ładunek" na strych podawałam taka, jakbym pudła z granatami wnosiła
No i miejsce na róże bym znalazła pod nowymi jabłonkami, o ile coś z nich będzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:31, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
mrokasia napisał(a)
O rety, ale fajnie popatrzeć na takie kolorowe letnie zdjęcia!!!
PS. Zdrowia dla popsutej nogi

Życzenia dla nogi się przydadzą...dzisiaj w nocy znowu się przypomniała, chyba czas znowu odwiedzić osteopatę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:37, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
gogo napisał(a)
Zuza, Ty jesteś daliowo-różaną Królową, masz je przepiękne

Jesiennym ogrodem też się zachwycałam

Ha, ja to raczej wariatka daliowo-różana jestem Na samą myśl o ogarnianiu towarzystwa na wiosnę robi mi się słabo
Jesień w ogrodzie w tym roku dosłownie zaskoczyła mnie urodą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:39, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Martka napisał(a)
Zuzo, z Tobą się zadać… To czlowiek nagle zaczyna się dziwić, ile rzeczy mu się raptem zaczyna podobać, a wcześniej był obojętny Podsumowanie świetne, już sam początek wypadł niesłychanie obficie. Rozbawiła mnie ta „odrobina” dokupionych róż tzn wiaderko wypchane do granic. Piękna ta dzika różanka! Czekam na kolejne obrazki. Niecierpliwie nawet

Co by tu napisać... miło mi
ps. Wiaderko z różami to tylko część dokupiona jesienią Tak, zdecydowanie jestem wariatką!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:55, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Mgduska napisał(a)
Rubrifolia od zawsze była na mojej liście chciejstw i może się tam czuć bezpiecznie Chcę ją i jest tylko kwestią czasu, kiedy ją mieć będę. Czy ona u Ciebie miewa owoce?
Bardzo mi się też widzi duet GdF z BApricot. Na tą pierwszą kiedyś namówiłam koleżankę, która szukała czegoś większego w tym kolorze.
A ja chciałabym jeszcze dosadzić jakąś piżmówkę, ale z tych pełniejszych, jak Buff Beauty, chociaż GdF też jest cudna.

No ładne masz różyczki i dużo, mogę na nie patrzeć bez końca, pokazuj

Mam nadzieję, że rubrifolia będzie miała sporo owoców, ale w związku z tym, że sadziłam ją wiosną z gołym korzeniem, to uraczyła mnie zaledwie kilkoma kwiatami. Za to wigor ma niespotykany i zaczynam się zastanawiać, czy na pewno odmianę a nie gatunek nabyłam. Nie żeby mi to bardzo przeszkadzało, ale Ty powinnaś zwrócić na to baczną uwagę. Maleństwo to nie jest, za to moim zdaniem urok ma spory, kolor liści i pędów rekompensują brak powtórnego kwitnienia, a do tego liście na jesień przepięknie się przebarwiają.

Duet GdF z BApricot wymyśliłam sobie już jakiś czas temu i w realu wygląda nawet lepiej niż w wyobraźni. Mam nadzieję, że BApricot dorówna wigorem BRose, bo akurat wysokość do 1m sprawdziłaby się tu idealnie. GdF ma uroczo drobne kwiatki, ale takie trochę bałaganiarskie(mi się to akurat podoba), ciekawe jak zachowuje się Buff Beauty? Na zdjęciach wygląda bardzo ładnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:18, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Napia napisał(a)
Zajrzałam, żeby podziękować za przemiłe spotkanie i zachwyciłam się Twoimi różami. Są przecudne! Ja nie mam już miejsca na róże, ale z tego, co widzę, u Ciebie powstaje różany busz
Nie wiedziałam, że rugosy mogą sprawiać problem. Muszę doczytać, bo zaciekawiłaś mnie tym tematem .

Spotkanie koniecznie trzeba powtórzyć
Ten mój różany busz bardzo mnie cieszy, ale też trochę przeraża. Kiedy człowiek czyta o docelowych rozmiarach krzewów, a widzi malutkie sadzonki, to jakoś nie bierze pod uwagę, że nabiorą kiedyś odpowiedniej masy. Po czym po kilku miesiącach przekonuje się, że liczby w tabelkach nie kłamią Miejsce na takie krzaczory mam, ale po cichu zastanawiam się jak kosiarkowy będzie w przyszłym sezonie kosił trawiasty "pas startowy" na który przewieszać się będą różane gałęzie... marudzenie pojawi się na pewno
Co do rugosy, to też jeszcze niedawno nie miałam pojęcia, że jej sadzenie w ogrodzie to może być problem. Tych co mam usuwać na pewno nie będę, ale dosadzać już raczej też nie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:23, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
lilarose napisał(a)
ale fajne podsumowanie
jestem, śledzę i sie zachwycam
i troszkę skręcam z zazdrości, że masz tyle pięknych róż i wciąż możesz sobie je kupować
ech

Kaśka, nie skręcaj się tak bardzo z zazdrości, szkoda brzucha
Za chwilę wstawię kolejne fragmenty podsumowania, ale zdecydowanie nie różane.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:24, 23 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Magara napisał(a)

Ja o miłości mojej do róż jeszcze nie mówię, ale dalie wydają mi się mocno kłopotliwe póki co Karp mam pięć, zapakowane w dwa pudła, piaskiem zasypane, a mina Małżonka jak mu "ładunek" na strych podawałam taka, jakbym pudła z granatami wnosiła
No i miejsce na róże bym znalazła pod nowymi jabłonkami, o ile coś z nich będzie

Nie bój... jabłonki to twardzielki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies