Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Rojodziejowa 15:47, 26 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8517
lilarose napisał(a)
Tochę dla Asi Rojodziejowej, trochę dla siebie zestawiłam donice z różami Koko Loko, Honey Dijon i Munstead Wood.
Munstead jak zwykle ma przekłamany kolor ale coś tam widać

dla mnie to jest piękne połączenie


A dziękuję Tutaj MW wyszła jak fuksja. Ale rozumiem, że niektóre róże już tak mają, że nie dadzą się dobrze uchwycić
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 22:03, 26 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Bardzo apetycznie zdjęcie pomidorowe
Zestaw w warzywniku rewelacyjnie dobrany.

oczywiście, jak to w przypadku jednorocznych, pojawiło się troszkę niespodzianek- miał być ciemno fioletowy groszek pachnący przy obelisku ale padł, za to wysiały się kosmosy Apricot Lemonade.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:28, 26 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Mniamuśny jest zestaw w warzywniku i jaka szkoda, że odpuściłam to proso! Zdaje się, że jedna sadzonka przeżyła, wsadziłam ją gdzieś w dalie i teraz jest w kompletnym cieniu. Może jeszcze ją przesadzę.
Kasi, a jak Twoje maczki kalifornijskie, chyba nie pokazywałaś?


wysiejesz w przyszłym roku- dobrze mieć już plany na następny sezon
ja jakoś też w nie nie wierzyłam. Takie cienkie szczypiorki sadziłam a teraz bardzo się nim cieszę. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać nasiona, trzymaj kciuki.

Maczki super kwitły, przetrwały ze trzy krzaczki ale za to urosły całkiem spore- teraz juz kończą kwitnienie, do tego rozpanoszyły sie tam floksy z kosmosem więc maczki nieco zagłuszone zostały. Jestem z nich bardzo zadowolona, mam nadzieję, że się wysieją, bo torebek nasiennych sporo
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:32, 26 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)


A dziękuję Tutaj MW wyszła jak fuksja. Ale rozumiem, że niektóre róże już tak mają, że nie dadzą się dobrze uchwycić

no tak- nie dość, że kolor na zdjęciu inny, to do tego ta róża też ma różne kwiaty zależnie od pogody.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:35, 26 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


wysiejesz w przyszłym roku- dobrze mieć już plany na następny sezon
ja jakoś też w nie nie wierzyłam. Takie cienkie szczypiorki sadziłam a teraz bardzo się nim cieszę. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać nasiona, trzymaj kciuki.

Maczki super kwitły, przetrwały ze trzy krzaczki ale za to urosły całkiem spore- teraz juz kończą kwitnienie, do tego rozpanoszyły sie tam floksy z kosmosem więc maczki nieco zagłuszone zostały. Jestem z nich bardzo zadowolona, mam nadzieję, że się wysieją, bo torebek nasiennych sporo


Widzę, że wiążą nasiona. Na bank się wysieją
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 23:23, 30 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
końcówka sierpnia pełna imprez
ale ta najprzyjemniejsza
jak cudowne jest robienie dzieciom urodzin, docenia się bardziej, jak ma się na stanie niezainteresowaną takimi wydarzeniami nastolatkę. Już wiem, że to młodsze za chwilę mi powie- "ok ale rozumiem, że was nie bedzie na tej imprezie"
tymczasem wieszam lampiony, układam kwiaty w wazonie i z dumą przyjmuję komplementy- ciociu, twój tort najlepszy!

Jeżyn w tym roku zatrzęsienie

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:43, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oczy w każdym razie nakarmiłam z przyjemnością
No i - ach, to proso
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:06, 31 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Chyba sobie zaraz kawę zrobię, słodkiego mi się przez te zdjęcia zachciało, mniam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:25, 31 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Oczy w każdym razie nakarmiłam z przyjemnością
No i - ach, to proso

zrobię specjalnie dla Ciebie sesję zdjęciową tego prosa.
Nie, żeby Cię wkurzać, ale by zachęcić do przyszłorocznych wysiewów
Ja już szukam poletka, bo chciałbym go baaardzo dużo.
Tak swoją drogą, to jest naprawdę bezproblemowa, niewymagająca roślinka- późno wysiałam, jeszcze później wysadziłam na rabaty (jakieś takie drętwe źdźbła) a potem toto urosło, wzmocniło się nie wiadomo kiedy i o proszę, jak gwiazdorzy!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:29, 31 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Chyba sobie zaraz kawę zrobię, słodkiego mi się przez te zdjęcia zachciało, mniam

Kochana, ja mam ciągłe telefony zaprzyjaźnionych rodziców z prośbą o przepis na ten tort czekoladowo- limonkowy
Nie jestem pewna, czy to jest sekret jego smaku, czy tego, że serwowany w moim ogrodzie
Ale dzieci, od wielu lat nieodmiennie zachwycone
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies