Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 09:06, 03 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasya napisał(a)
Wow, dalie są jednak niesamowite
Z prwnoscią na jakaś jeszcze się skuszę
A sciezka nawet gdyby donikąd to i tak zachęcająca

koniecznie się Kasiu skuś
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:51, 03 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Basieksp napisał(a)
No właśnie dokąd? bo bardzo zaprasza do dalszego zwiedzania

ku obfitości, czyli do warzywnika tam też rosną moje dalie i inne pięknoty, które tnę do wazonu
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:01, 03 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Rozwinęła się moja ostatnia zagadka i okazała się...pomyłką. Jest oczywiście czerwona. Nie wiem, jak to zrobić, ale w przyszły mroku muszę mieć Jowey Winnie, żeby posklejać jakoś te dziwaczne kolory.

W tym roku wyjątkowo nie chciały do mnie trafić planowane kolory - jedno sklepiszcze w ogóle nie wysłało nic, w innym 2 z trzech zamówionych to pomyłki.Rabata daliowa z łagodnych różów skręca mimowolnie w stronę ognia

jakoś mnie ominęły pomyłki w tym roku, może zakupy bezpośrednio od farm daliowych sa pewniejsze? Chociaż Zuza kupowała w tym samym miejscu a pomyłki tez zaliczyła.
W każdym razie ja 2 pomylone dalie w poprzednich latach kupiłam w takich ogólnych ogrodowych sklepach. Tej zimy też będę prosto z farmy zamawiała.
Tak sobie teraz uświadomiłam, że w sumie to w tym roku u nas w ogrodzie nikt nie miał pomylonych dalii- albo fart, albo te źródełka pewne.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Alija 23:25, 03 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
lilarose napisał(a)
teraz bukiecik z każdej możliwej strony



Piękny bukiecik, masz wspaniałą kolekcję dalii, są śliczne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
antracyt 09:11, 04 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11576
lilarose napisał(a)

jakoś mnie ominęły pomyłki w tym roku, może zakupy bezpośrednio od farm daliowych sa pewniejsze? Chociaż Zuza kupowała w tym samym miejscu a pomyłki tez zaliczyła.
W każdym razie ja 2 pomylone dalie w poprzednich latach kupiłam w takich ogólnych ogrodowych sklepach. Tej zimy też będę prosto z farmy zamawiała.
Tak sobie teraz uświadomiłam, że w sumie to w tym roku u nas w ogrodzie nikt nie miał pomylonych dalii- albo fart, albo te źródełka pewne.

Dziewczyny które ze mną kupowały, też nie chwaliły się pomyłkami. Widocznie zgarnęłam wszystkie... tytuł zobowiązuje Tylko jedna trafiła się kiepska, z reszty jestem zadowolona.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 20:12, 04 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja mam mniej egzemplarzy, więc pomyłki są bardziej widoczne. Ech, tylko wzdycham do tych kolorów.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:41, 10 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
powiem Wam, że ja to w ogóle nie jestem jesieniarą
cały czas wypieram fakt, że ta jesień jednak przyszła
jedyna pociecha w tym, że można bezkarnie przesadzać- z czego korzystam bez umiaru
no i w obliczu możliwych przymrozków nie powstrzymuję się przed bezlitosnym cięciem dalii

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:23, 10 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
i jeszcze ja z moją pokazową w tym sezonie Penhill Watermelon



____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:26, 11 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
powiem Wam, że ja to w ogóle nie jestem jesieniarą
cały czas wypieram fakt, że ta jesień jednak przyszła
jedyna pociecha w tym, że można bezkarnie przesadzać- z czego korzystam bez umiaru
no i w obliczu możliwych przymrozków nie powstrzymuję się przed bezlitosnym cięciem dalii


Mam podobnie, wolę wiosnę Ale dochodzę do wniosku, że to z powodu ciemności. Każda pora roku byłaby znośna, gdyby dzień miał przyzwoitą długość.

Dalie masz fantastyczne
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:06, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11576
lilarose napisał(a)
i jeszcze ja z moją pokazową w tym sezonie Penhill Watermelon




Rewelacja
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies