Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 21:36, 12 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Próbujesz mnie podejść i nawet Ci się udaje

Z tym czekaniem to prawda, ale czekanie na tulipany jest bardziej demokratyczne, bo obejmuje całościowo czekanie na wiosnę i wszyscy to mają Chociaż i wiosna była późna, tulipany kwitły u mnie dopiero w drugiej połowie kwietnia.
A dalie miały w tym roku wyjątkowo ciężki sezon. Mnóstwo pąków musiałam ściąć, ponieważ rosły zniekształcone i właściwie dopiero jesienne kwiaty były/są (?) ładne.
Miejsce, ciągle ten brak miejsca - gdyby go było więcej, miałabym trzy razy tyle krzaczków i pojęcie pomyłki daliowej przestałoby istnieć


tak, pod wszystkim się podpisuję- i pod ciężkim sezonem i pod brakiem miejsca
ale i tak nas nic nie powstrzyma przed kolejnymi próbami, c'nie?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 21:57, 12 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasiapod napisał(a)
Witaj Kasiu Piękna kolekcja dali. Ja w tym roku kupiłam trzy doniczki dali od Pani z rynku (nie znam nazwy) i żałuję że nie wzięłam więcej. W przyszłym roku już postanowiłam, że będę miała ich na pewno więcej, jak dla mnie laika, są wogóle nie wymagające, rosły w pełnym słońcu i w dalszym ciągu kwitną i trzymają się dobrze. Ja jestem nimi zauroczona
Pozdrawiam

dalie dziękują za pochwały - należy im się na zachętę (by się bezpiecznie przechowały )
Tak, to prawda, one są bardzo mało wymagające i choć przechowywanie to troszkę kłopotu, to nagroda jest przeogromna.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:28, 12 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nicol21 napisał(a)
Świetna kolekcja dalii! Większość nam się pokrywa! I fajnie mieć taką kartkę z nazwami.
Przedemną jeszcze duże porządki dużo wykopków i sprzątania w ogrodzie....

Jesteś zadowolona z Kranza K.?


ale Ty masz Sweet Nathalie a ja wciąż o niej marzę

Franz jest u mnie bardzo udaną dalią, była jedną z pierwszych, jakie kupiłam - karpa pięknie przyrasta, kwitnie bardzo obficie a na dodatek kwiaty ma na długich łodygach, wiec się świetnie nadają do wazonu. Kolor może nieskomplikowany, ale przez to, że jest niezawodna, ma zapewnione miejsce u mnie w ogrodzie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:37, 12 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no to u mnie taka jesień


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:38, 12 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
słoneczna przykryła sie trawami


a tu siewki szykujące sie na przyszły sezon







____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:44, 12 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
i niezawodne musztardowce, zawsze do dyspozycji w chłodnych miesiącach roku

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 08:38, 13 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Czy musztardowce masz w gruncie? Kiedy je siałaś/sadziłaś? Sieję moje do skrzyń warzywnych wiosną, ale szybko w kwiaty idą, wysychają i jak reszta sałat kończą sezon przed czasem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 18:14, 13 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
musztardowce wysiałam raz ze 3 lata temu (albo i 4) i od tamtej pory same się sieją. Rzeczywiście one najlepiej rosną bardzo wczesną wiosną i późną jesienią- ale to jest fajne, bo wtedy mało co mam w warzywniku, więc tym bardziej się z nich cieszę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 18:21, 13 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
A nie zeżerają Ci ślimaki musztardowca? Ja miałam w tym roku, ale tak namiętnie go żarły aż do korzeni, że nie zdążyłam nawet spróbować
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
lilarose 19:56, 13 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nie zauważyłam - ale tez tego musztardowca nie ewidencjonuję nie wiem, jaki był stan wyjściowy, bo on sam się sieje i rośnie mi w różnych dziwnych miejscach. W ogóle jakoś w tym roku ślimaki mi nie dały w kość - na pewno było ich mniej, niż w zeszłym sezonie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies