Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 22:47, 13 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
jesienne róże na działeczce - Chopin, Crocus Rose, Larissa, Pashmina
Chopin wyskoczył tak wysoko, że znalazł się wśród słodkich winogron
Wiele róż ma u mnie jeszcze sporo pąków - ciekawe, czy zdążą zakwitnąć

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:14, 14 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mmm, Crocus jest taki śmietankowo-owocowy Uwielbiam ta różę, chociaż musiałam swoją obrać z liści. Stoi łysa, ale kwitnąca
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasya 08:19, 14 paź 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
Ale masz jeszcze piekne roze
I jeszcze trochę pokwitania bo jakiś afrykański wyż idzie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
lilarose 09:23, 14 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Mmm, Crocus jest taki śmietankowo-owocowy Uwielbiam ta różę, chociaż musiałam swoją obrać z liści. Stoi łysa, ale kwitnąca

dobrze, że mnie na nią namówiłaś, załuję tylko, że jest mało widoczna od strony altany - tak sie zastanawiam nad tymi moimi rózami, że nie mam miejsca na te, które szczególnie lubię, blisko na widoku. Będę musiała w przyszłym sezonie jakoś to wszystko rozważyć i ewentualnie zrobić roszady
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 09:27, 14 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasya napisał(a)
Ale masz jeszcze piekne roze
I jeszcze trochę pokwitania bo jakiś afrykański wyż idzie


cieszę się na to ciepełko przede wszystkim ze względu na dalie - te, to dopiero pąków mają.
No i z robotą trochę podgonię, praca w chłodzie na działeczce jest okropna, czekam końca remontu altany, może jak będzie się gdzie ogrzać, to mój sezon w ogrodzie trochę się wydłuzy.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 19:37, 18 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
mam ostatnio takie przemyślenia, co do kolorystyki moich róż przy głównej ścieżce - że chętnie bym powymieniała rosnące tam róże, w tym Pomponellę ale tak: czy pod świerkiem dałaby radę równie dobrze inna róża, niż rosnący tam bardzo zdrowo Leonardo? I czy ruszać spod czereśni Pomponellę? Też zdrową? Chętnie wymieniłabym słabo rosnącą w tych warunkach Lovely Green i Lemon Rokoko
I teraz pytanie- czy Crocus i Koko Loko by pasowały do tej Pomponelli i Leonarda?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 19:49, 18 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Za plecami róże mają bardzo duże białe rutewki, biało kwitnące hortensje pnące, w czerwcu duże fioletowe czosnki, po drodze krwiściąg i jasno różowe floksy, białe kossaćce, naparstnice
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 20:03, 18 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
lilarose napisał(a)
Dalie, dalie, dalie- zachwycam się póki są. Ścinam bezlitośnie, fotografuję, by moc się nimi cieszyć w długą zimę, o której myślę z przerażeniem.
No i oby nocne przymrozki przyszły jak najpóźniej


Ale CUDA! I jakie edukacyjne z nazwami
Ostatnie zdjęcia z różyczkami - piękne, malownicze
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 20:33, 18 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
mam ostatnio takie przemyślenia, co do kolorystyki moich róż przy głównej ścieżce - że chętnie bym powymieniała rosnące tam róże, w tym Pomponellę ale tak: czy pod świerkiem dałaby radę równie dobrze inna róża, niż rosnący tam bardzo zdrowo Leonardo? I czy ruszać spod czereśni Pomponellę? Też zdrową? Chętnie wymieniłabym słabo rosnącą w tych warunkach Lovely Green i Lemon Rokoko
I teraz pytanie- czy Crocus i Koko Loko by pasowały do tej Pomponelli i Leonarda?


Jeśli są zdrowe i dobrze kwitną, to byłaby szkoda. Koko natomiast szkoda byłoby pod czereśnię Do zadań specjalnych najlepsze są piżmówki - ja mam Ballerinę obok Pomponelli i to mi się sprawdza.
Crocus i Koko - myślę, że dobrze kolorami pasują do siebie, a Pompony i Leonardo do siebie. Koko bardziej by mi pasowała do Leonarda niż do P., Crocus do Pomponów.
Jest też kwestia wzrostu - Crocus i Pompony są wysokie, Leon i Koko niższe. Trochę mi brakuje znajomości topografii Twojego ogrodu, żeby sobie to dobrze wyobrazić. Ale wymieszanie tych róż z różnymi odcieniami różu i bieli mogłoby zagrać
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:05, 18 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kordina napisał(a)


Ale CUDA! I jakie edukacyjne z nazwami
Ostatnie zdjęcia z różyczkami - piękne, malownicze

dziękuję Bożenko
mam swoją edukacyjną działalność w moim ROD, więc fotki troszkę pod działkowców obrabiane
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies