Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 14:14, 26 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
My też mamy w pobliżu taką działkowiczkę - ostro nas wszystkich musztruje Mamy z tego sto pociech
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 12:44, 27 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Przepięknie zagospodarowaną masz przestrzeń. Mnie się niezwykle podobają takie ścieżynki między roślinami wijące. Sama wolałabym tak niż połacie trawnika, ale przy naszej powierzchni nierealne do ogarnięcia by było. Tak to przynajmniej Emuś kosi ten trawnik
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lilarose 22:52, 14 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Sylwio, moja działka ma bardzo prosty układ, jak to zwykle działki ROD miały - czyli kwatery obsadzone warzywami zostały z czasem wypełnione roślinami ozdobnymi a warzywnik skurczył się i wylądował na krańcu ogródka. Wszystko wyrosło, często ponad miarę a ja z czasem wymieniłam rośliny zawłaszczające przestrzeń (czyli konwalie, tojeść kropkowaną, paprotnik strusi, dziką poziomkę, barwinka i oregano) na coś milszego dla oka i nie tak ekspansywnego.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:23, 14 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Pozazdrościłam dziewczynom i postanowiłam troszkę zilustrować moich zakątków, żeby juz nikt się na mojej działeczce nie gubił.
1) Ścieżka do warzywnika - biegnąca z południa na północ. Bardzo często nią chodzę, bo na jej końcu, prócz warzywnika, mam tam jeden z moich licznych kompostowników
Zdjęcia z zeszłego roku teraz stary pień zastąpił obelisk po którym w tym roku pieły pachnace groszki.


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:30, 14 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:44, 14 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ta ścieżka bardzo często daje tło moim zdjęciom ogrodowym, mam tu zwykle fajne światło a hakonki dają fajny kontrast
kompost, pomidory, psina
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 00:08, 15 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Kaśka, zaglądam i podziwiam jak na małej przestrzeni (wg mojej wiedzy ogródki ROD duże nie są) można mieć takie bogactwo tak super zagospodarowane
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:36, 15 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Cudnie wypełnia zacienioną przestrzeń pnąca hortensja, jest jak biżuteria. Całe to liściowisko jest kapitalne
Ale dlaczego tak mało zdjęć psiny?? Dlaczego brak zdjęć kącika pod parasolem, osłoniętego baldachimem z drzew - ja tam widzę prawdziwy kokon, albo się go domyślam.
Dlaczego, Kaśko? Proszę się poprawić!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:49, 15 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11576
Podpisuję się pod tym co napisała Mgduska
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 10:56, 15 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
dziewczyny, ta moja działka, to wcale taka mała nie jest - ma 500 metrów, więc mam jeszcze kilka miejsc wstydu do ogarnięcia, jest gdzie sadzić Pamiętajcie, że altanka zajmuje na ROD mało miejsca a reszta metrażu jest pod zieleninę.

Kącik stołowy, który nam w sezonie remontowym ratował życie, jest bytem tymczasowym, zorganizowanym naszej rodzinie przez małżonka w myśl zasady "remont remontem a żyć trzeba". Ruch meblowo/doniczkowo/ gadżetowy był tam spory, bo gromadziły nam sie tam na chwilkę albo dłuższą chwilę wszystkie rzeczy, które zwykle bywały na tarasie i wokół niego, a więc krótko mówiąc mieliśmy tam przeuroczy bałaganik.
Miejsce rzeczywiście znajduje się w cieniu starych drzew owocowych ale nie moich a sąsiada. Bardzo lubię te drzewa, masa w nich ptaków a ja mam do czego przyczepić sznurki, na których wieszam lampiony.
To teraz sie obnażę i pokażę to miejsce w okresie największego bałaganu - tymczasowo stoi tu stół ze zmywakiem a nawet obelisk (podejrzewam, że się malowały)

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies