Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 13:12, 09 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
z okazji zakończenia sezonu daliowego zrobiłam sobie zestawienie mojej tegorocznej kolekcji - wszystkie mi się podobały, nie miałam żadnych pomyłek i bardzo bym chciała, by wszystkie mi przetrwały. Niestety nie mam w swoich zbiorach prześlicznej Shiloh Noelle oraz Dianas Memory, które mi niestety zeszłej zimy się nie przechowały. Chciałabym sobie je dokupić na przyszły sezon, no i dodatkowo ze trzy inne odmiany ( max!!!)
Z kilku odmian świadomie w tym roku zrezygnowałam i wysłałam w świat (jedną przypadkiem ale dostanę taką samą od sąsiada), niech cieszą oczy innych ogrodników - ja u siebie bym wszystkiego nie zmieściła, dlatego postanowiłam robić ostrą selekcję.


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 13:15, 09 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
jeszcze dopiszę, że kolory niektórych dalii bardzo się zmieniają w sezonie, jeśli kogoś by interesowała jakaś konkretna, to mogę wstawić więcej zdjęć
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 14:29, 09 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Absolutnie piękne
Wizard mi nie przeżył poprzedniej zimy, Kafkę wywaliłam, bo była chora, Pinelands (najprawdopodobniej ją) oddałam siostrze, więc z powyższych mam tylko Cafe.
Na razie skupiam się na tulipanach, dalie będą mnie musiały długo przepraszać, zanim znów się polubimy
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 15:55, 09 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Absolutnie piękne
Wizard mi nie przeżył poprzedniej zimy, Kafkę wywaliłam, bo była chora, Pinelands (najprawdopodobniej ją) oddałam siostrze, więc z powyższych mam tylko Cafe.
Na razie skupiam się na tulipanach, dalie będą mnie musiały długo przepraszać, zanim znów się polubimy

nie bądź taka, musisz im wybaczyć i dać kolejną szansę

ja mam właśnie odwrotnie, niektóre tulipany kwitną tylko jeden sezon i do tego krótko - szkoda mi kasy i wysiłku, by się emocjonalnie zaangażować w tę relacje coś tam niby kupuję, ale nie mam zbyt wielkich oczekiwań
co innego dalie, które kwitną kilka miesięcy

z resztą szał sadzenia tulipanów zaraz minie, nasiona kupiłaś, więc szanse dalii wzrosną



____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 16:17, 09 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Ja tam jestem bardzo zadowolona z tej przypadkowej przesyłki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 18:04, 09 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8385
Super zestawienie. Mnie dalie mocno kuszą jak wiesz Minus to wykopywanie, ale jak dla mnie w porównaniu z tulipanami to jest fajniejsza robota. Jakbyś zamawiała gdzieś poza PL, to daj znać. Może się okazać ze opłaca się zamówić razem.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Szymka 18:05, 09 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

nie bądź taka, musisz im wybaczyć i dać kolejną szansę

ja mam właśnie odwrotnie, niektóre tulipany kwitną tylko jeden sezon i do tego krótko - szkoda mi kasy i wysiłku, by się emocjonalnie zaangażować w tę relacje coś tam niby kupuję, ale nie mam zbyt wielkich oczekiwań
co innego dalie, które kwitną kilka miesięcy

z resztą szał sadzenia tulipanów zaraz minie, nasiona kupiłaś, więc szanse dalii wzrosną





W 100 % popieram
Dalie u mnie w tym roku miały udany debiut,
Tulipany posadziłam 3 tygodnie temu po czym wpadłam w szał przesadzania i większość przepołowiłam szpadlem. Za bardzo kocham przesadzanie zeby się uziemiać cebulami. Jedyne wyjście dla mnie to sadzenie w donicach.
Piękne miałaś dalie w tym sezonie.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
antracyt 18:22, 09 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Jak długo kwitła u Ciebie Jowey Mirella? U mnie dość szybko skończyła sezon. Nie wiem czy to wina ścisku na poletku, czy taka kapryśna odmiana. Podobnie szybko(a nawet szybciej) przestała kwitnąć Mats.
Na razie nadal mnie nie kusi zakup nowych odmian, będę podziwiać Twoje nówki Pochwal się jakie chodzą Ci po głowie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 18:49, 09 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

nie bądź taka, musisz im wybaczyć i dać kolejną szansę

ja mam właśnie odwrotnie, niektóre tulipany kwitną tylko jeden sezon i do tego krótko - szkoda mi kasy i wysiłku, by się emocjonalnie zaangażować w tę relacje coś tam niby kupuję, ale nie mam zbyt wielkich oczekiwań
co innego dalie, które kwitną kilka miesięcy

z resztą szał sadzenia tulipanów zaraz minie, nasiona kupiłaś, więc szanse dalii wzrosną





Pożyjemy, zobaczymy Nie wykluczam, ale tylko pod warunkiem, że uda mi się dopaść naprawdę te odmiany, na których mi zależy, a nie efekty losowych zabaw pakowaczy. Nie po to człowiek rozkminia zimą co i jak, żeby potem przecierać oczy ze zdziwienia i przez resztę sezonu zgrzytać zębami.

W kwestii tulipanów muszę powiedzieć, że moja metoda sadzenia - tj miks cebul pozwala znakomicie utopić pomyłki w morzu kolorów. W razie czego, wybitnie nieudane jednostki lądują w wazonie, poza tym mam zawsze mnóstwo odmian, więc żadna pomyłka mnie nie zraża, bo dotyczy zazwyczaj paru cebulek. Co najwyżej kończy się lekkim żalem, że pewnej odmiany było mniej, niż zakładałam, ale spragniony koloru człowiek wiosną wybacza kwiatom wszystko.

Nie chcę wszczynać dyskusji - co lepsze - tulipany, czy dalie, jedno drugiego nie wyklucza, kocham jedne i drugie, ale pomyłki daliowe dotknęły mnie w tym roku mocniej. Tym bardziej, że na te dalie trzeba było czeeeekać niemiłosiernie długo.

____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 18:55, 09 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8385
No dobra, to takie żelazne odmiany, to które? Bo widzę, że kilka już pojawiło się kłopotliwych.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies