Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

MartaKozak 17:55, 13 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Muszelka napisał(a)


Potwierdzam - również mam wieloletnie lwie paszcze. Wiosną odbijają z korzenia. Od wielu lat - silne, obficie kwitnące "krzaczki".


Kurcze, a ja moje wywalilam, a taka ladna bordowa odmiane mialam
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
AgnieszkaW 17:58, 13 lis 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dereniowa jest prześliczna, ta oliwka z fioletem - bajka. Czy to Cornus alba Kesselringii? A oliwka to? Jak często je tniesz?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sierika 18:37, 13 lis 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Lubię facelię w ogrodzie, czasem wysiewa się tu i tam ale zawsze jest pożądana, na równi z owadami cieszę się nią, choć różne mamy do niej podejście. Stoliczek dyniowy za zamgloną szybą przyciąga wzrok, o tej porze roku szklarenka marzy mi się, potem niekoniecznie.
Swego czasu lubiłam ubarwiać wątek poezją, teraz mam wrażenie, że macochą mu jestem.
____________________
EwaSierika
Bogdzia 20:23, 13 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Derenie i mnie zachwyciły.Zawsze jestem na bieżąco choc nie pisze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Tamaryszek 21:11, 13 lis 2018

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
I ja zwróciłam uwagę na dereniowe pędy, pięknie wyglądają. Żałuję, że u mnie derenie nie rosną za dobrze, sucho mam.
Listopadowy sad magiczny. Niestety, nie mogę się pozachwycać deszczową jesienią, u mnie wcale nie pada, beznadzieja.
Zauważyłam też śliczny, cynowy (chyba) świecznik. A glinianą szyszkę gdzie zdobyłaś?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Pszczelarnia 21:19, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebek napisał(a)
Dereniowa zachwyca - również porządek wokół niej Ja w poniedziałek sprzątałem część liści spod nich i już nawet zdążyły się częściowo rozłożyć - z takimi roślinami aż chce się współpracować


Sebuś, porządek? Masz na myśli brak liści? Halny wiejący ostatnio non stop rozwiał. Ale fakt wypieliłam przed rozłożeniem obornika.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:21, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świetny prezent sobie sprawiłaś.
Bardzo udane jest to zestawienie cisów z dereniami.
Jak Ty to robisz, ze masz jeszcze w ogrodzie owady? U mnie już od dłuższego czasu ich nie widzę. Pewnie to kwestia braku nektaru i pyłku.
A facelię bardzo lubię, kiedy się niechcący wysieje na rabatach. Ona dobrze wygląda w łanach i pojedynczo. Do ogrodu bylinowego akuratna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 21:33, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
Dereniowa jest prześliczna, ta oliwka z fioletem - bajka. Czy to Cornus alba Kesselringii? A oliwka to? Jak często je tniesz?


Agnieszko, na tej rabacie nie ma c. alba Kesselringii - jest na innej (zrobię mu sesję). Słońce trochę przekłamało, to kolor ciemnobordowy - cornus alba ale gatunku. Rośnie tam też c. alba 'Sibirica' i jeszcze jeden c. alba - nie pamiętam tak na szybko. A ten oliwkowy to chyba 'Flaviramea'. Piszę chyba, bo mam 2 odmiany tam z żółtymi pędami, jedna żółta - żołta a druga żółto-zielona (oliwkowa właśnie). I nie wiem, jak się nazywają.

Derenie białe tnę co 4 lata do ziemi. Mam je od 2002.
Tych żółtopędowych nie ma potrzeby tak ciąć, bo nie tracą ani pokroju, ani nie są wybujałe, ani nie tracą żółtego koloru a nie mają takiej siły regeneracji (kiedyś jednego przycięłam i nie miał tej witalności jak alba, żeby odbudować się w jeden sezon).



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 21:42, 13 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dereniowa niezwykle mi się podoba, połączenie limonki i czerwieni super. Młode dwuletnie derenie ciąć nisko wiosną?
____________________
Gabriela 21:44, 13 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Lubię podziwać te Twoje derenie. Ja planowałam, planowałam te mniej ekspansywne, nawet na Mordorze miały być, ale się rozmyśliłam. One lubią wilgoć, więc są dla mojego ogrodu.
Elaborat o szparagach zamieściłam dla Ciebie u siebie. Wysiej wiosną.
Nasiona bordowego arcydzięgla zebrałam rok temu w Anglii w pięknym ogrodzie, przypomniałam sobie. Mrozić je?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies