Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

marzena 17:52, 20 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
a to dopiero historia...! widać, ze jesteś mocno przywiązana do tych wspomnień...
ale pracy mieliście mnóstwo, i daliście świetnie sobie radę ze wszystkim !
____________________
marzena O....!
Sebek 22:29, 20 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ewo - ale mnie wciągnęła ta Twoja opowieść

Ale gratuluję odwagi w podjęciu takiego zadania
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 21:32, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pszczelarnia napisał(a)
Proszę o pomoc: muszę/chcę posadzić drzewo na trawniku, które w jakikolwiek sposób da trochę cienia nad stołem ogrodowym (dużym kamiennym). Nie może to być nic jadalnego (brudzenie trawnika i stołu oraz owoce w obiedzie i kawie). Myślałam o wiązie (chyba za wielki), potem o miłorzębie. Stanowisko bardzo słoneczne, ziemia dobra ciężka próchniczna.
To ten stół:


A to ta część trawnika. Nie chodzi o bardzo rozłożyste drzewo ale jakiś element cienia. Na poniższym zdjęciu, po lewej stronie widać to, które jest do wymiany (kolejne zjadły nornice). Tam jest mahonia z dawnych czasów (bardzo cierpi bez cienia, trwają dyskusje nad jej przesadzeniem).


Pszczółko ,wpadł mi w ręce dzisiaj taki obrazek z grabem pospolitym w kształcie parasola . Może się przyda Grab doskonale znosi cięcie - tak wyczytałam .....


magazyn orodniczy "Mój piękny ogród" 11/2011

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 22:15, 21 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Też dzisiaj kupiłem to wydanie - ale szukałem ogrodów forumowiczów w konkursie - i nie znalazłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zbigniew_gazda 22:17, 21 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Ewuniu przeczytałem całą opowieść i wszystkie zmagania. Niskie ukłony za wytrwałość i dążenie do celu.
O Matce Boskiej Śnieżnej usłyszałem pierwszy raz dawno dawno temu jak byliśmy z żoną i dziećmi w Zakopanym . Właścicielka pensjonatu nam opowiadała że na Marii Śnieżnej ( już nie pamiętam - 8 sierpnia lub 8 września) zawsze szczyty gór są pokryte śniegiem.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Bogdzia 22:20, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale się zaczytałam w Twojej opowieści.Piękne miejsce i miało szczęście że dostało takich wrażliwych i na dodatek pracowitych gospodarzy. Jest pięknie. Aż by się chciało tam byc. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 23:13, 21 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zbyszku 5 sierpnia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 23:32, 23 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Świeże widoczki z jesiennego ogrodu (wszystko w dobrej kondycji):





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 00:00, 24 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Masz więc ogród jeszcze pomiędzy latem a jesienią, u nas już bardziej jesiennie się robi, każdego dnia bardziej, a po urodzie hortensji prawie nie ma śladu, wszystkie już brązowe,nawet bukietowa.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Basiaw 07:32, 24 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Pszczółko, ładna jesień u Ciebie, liści już sporo opadło.
Ja też nie lubię grabienia liści a w jesiennym lesie najbardziej lubię brodzić w górach liści jak w wodzie
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies