Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

maksimini 21:11, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
ewsyg napisał(a)
Witaj Kasiu
Przejrzałam twój wątek i trochę poczytałam. Na temat cisów mam trochę inna teorię. Kiedy je zakupiłaś, to pomyślałam, że one maja stosunkowo małą bryłę korzeniową do części nadziemnej. Moim zdaniem wymagały mocniejszego przycięcia po posadzeniu.

Ewa, mój mąż to samo mówił, że za mała bryła korzeniowa w stosunku do zielonej części. Może faktycznie w tym tkwił problem. Resztę cisów, która się uchowała będę próbowała wykorzystać. Jeszcze nie wiem jak, ale liczę na Was
Inka pomożesz?
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 21:34, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
No dobra kochani, dosyć tego co było, czas zabrać się za to co będzie...mam nadzieję już niedługo
Na pierwszy ogień taką mam wątpliwość: co umieścić w kwadraciku pośrodku żwirowego placyku (bok ok. 70 cm?) Koncepcje mam dwie:
1) postument z donicą z roślinami sezonowymi (coś w tym stylu tutaj; kolumna na dole podsadzona jakimiś roślinami,
2) jakaś roślina wsadzona w ziemię - tylko jaka?
Inne pomysły również mile widziane
Placyk

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Judith 23:03, 19 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Wspaniały pałacowy efekt (powtarzam się ) w kwestii organizacji przestrzeni i do tego pięknie (zupełnie nie jak po jednym sezonie) rosnące rośliny.
W miejscu, o które pytasz - w tych okolicznościach przyrody i otoczenia - widzę zdecydowanie fontannę na postumencie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 23:19, 19 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
O, wow, ty to wszystko zrobiłaś w jeden sezon? Niesamowite biorąc pod uwagę jeszcze covida. Możesz być z siebie dumna.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
inka74 01:59, 20 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
maksimini napisał(a)

Ewa, mój mąż to samo mówił, że za mała bryła korzeniowa w stosunku do zielonej części. Może faktycznie w tym tkwił problem. Resztę cisów, która się uchowała będę próbowała wykorzystać. Jeszcze nie wiem jak, ale liczę na Was
Inka pomożesz?
To może być prawda bo ty chyba kopane brałaś? Ewa Anda lepiej niż ja może pomóc w temacie cisów i co im dolega. Aby cokolwiek powiedzieć trzeba je obejrzeć. Może miseczniki mają, może bryła przycięta, może za głęboko posadzone lub stały w wodzie/ przewiało je i przemarzły. Bez większej ilości danych i zdjęć trudno ocenić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 17:52, 20 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
maksimini napisał(a)
Porcja ostatnich już zdjęć




W jakiej odległości od siebie sadziłaś hortensje przy tarasie? To limelight?

Odnośnie placyku, to dałabym tam postument i na niej w donicy jakieś przyciągające wzrok rośliny.
Mogłabyś jeszcze np. postawić na tym postumencie klatkę i w niej umieścić rośliny.

Np jak na tych fotkach

Zdjęcie ze strony
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 18:03, 20 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Kasiu jestem zachwycona efektem końcowym waszej pracy!Brawo Wy!
Wyszło przepięknie! możecie być z siebie dumni!

Wasz ogród jest idealnym przykładem tego, że można mieć piękny ogród bez trawnika
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anuska2507 19:25, 20 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Kasiu, może jakaś rzeźba w tym centralnym punkcie?
Trochę inny styl, ale wrzucę dla inspiracji:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2923-ogrodniczka-i-jej-maly-ogrodeczek?page=254#post_6
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
maksimini 19:28, 20 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Judith napisał(a)
W miejscu, o które pytasz - w tych okolicznościach przyrody i otoczenia - widzę zdecydowanie fontannę na postumencie.

W mojej wizji fontanna miała być na placu wyłożonym płytami, a naprzeciw ławka (na zdjęciu fontanna to ten szary prostokąt z niebieskim, a brązowy prostokąt to ławka). Na żwirowym placyku miał być postument z donicą (też zaznaczyłam). Mogę jednak na żwirowym placyku dać fontannę, tylko co wtedy na placu z płytami?


Aga, idea z kwiatową klatką na postumencie jest godna przemyślenia. Dzięki za pomysł
A hortki to faktycznie Limelighty. Nie pamiętam co ile sadzone dokładnie - ale ok. 85 cm.

Wiola, ja Ci do pięt nie dorastam. Jeszcze dużo pracy przede mną. Metamorfoza Twojego ogrodu, to jest coś Cieszę się, że mój Ci się podoba.

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 19:37, 20 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Mąż kupił mi dziś jak powiedział "na urodziny" taką to oto książkę (Wydanie 1977). Tak na marginesie nie mam dziś urodzin ani w najbliższym czasie. Żartowniś i złośliwiec Ale przejrzę, na pewno coś mnie zaskoczy.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies