Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

maksimini 19:41, 20 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
anuska2507 napisał(a)
Kasiu, może jakaś rzeźba w tym centralnym punkcie?
Trochę inny styl, ale wrzucę dla inspiracji:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2923-ogrodniczka-i-jej-maly-ogrodeczek?page=254#post_6

Oj, też świetnie. Rzeźba super pomysł. Dzięki, nawet nie pomyślałam

A zatem:
1) fontanna
2) kolumna z kwiatami
3)rzeźba
Za czym głosujecie?
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Judith 20:07, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
A może na placyku z płytami metalowy kuty stolik i takież krzesełka?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 20:14, 20 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Kasia, wpadłam do Ciebie pierwszy raz i padłam! Niesamowicie to wszystko jest zgrane. Piękne gęsto, stylowo. Szacun!

Muszę mojemu Żonowi pokazać, że można trawnika nie mieć!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
inka74 20:53, 20 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kolumna z wazą z kwiatami
Rzeźba (to chyba najbardziej, w końcu klasyczny układ zobowiązuje) ale musiałoby to być coś ładnego.
Lub topiar pionowy np. Ładna spirala/stożek.

Elementy wodne zostawiła bym tam gdzie wcześniej zaplanowałaś bo miały tam sens.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
maksimini 22:56, 20 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
przejrzałam na szybko rzeźby, póki co nic mi się nie przypadło do gustu - już wiem, że to nie będzie proste. Wszystkie przejrzane to albo sakralne, albo bogowie greccy lub rzymscy, albo popiersia na kolumnach - raczej odpuszczę rzeźby.
Fontanna będzie na placyku z płytami, a na placu po prawej stronie (jeszcze nie zrobiony, tam gdzie stoi krzesło) może stolik z krzesełkami, może leżaki, może huśtawka - coś w tym stylu.
Zatem na żwirowym placyku będzie kolumna z wazą kwiatową albo roślina formowana (tak jak pisze Inka i tak jak pierwotnie zakładałam). Bliżej mi tu do stożka niż spirali, może dlatego że nie umiem formować spirali, a ze stożkiem sobie spokojnie poradzę.
Inka mam tylko taką wątpliwość: gdyby był stożek, np. cisowy, to czy nie "gryzłby się" z czterema grabami wokół?
Poglądowa fotka
na placyku z płytami - fontanna
na placyku niezrobionym - huśtawka, leżaki, stolik z krzesełkami, albo coś w tym stylu
A na placyku żwirowym - postument z wazą albo stożek np. cisowy (tam nawet teraz stoi w doniczce sosna, którą sąsiadka chciała wyrzucić więc przygarnęłam).
Co Wam się bardziej widzi?

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 23:09, 20 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Rojodziejowa napisał(a)


Muszę mojemu Żonowi pokazać, że można trawnika nie mieć!

Ano można, można - od początku nie chciałam bo mi niepotrzebny, a tylko robota z nim jest. Ale muszę przyznać, że każdy gdy słyszy że mam ogród bez trawnika, to mówi że co to za ogród. Przecież w ogrodzie musi być trawnik! Jak się okazuje, nie musi
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Rojodziejowa 23:38, 20 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
No jest to zapewne dla większości mocno zaskakujące.

Chyba nie padła tu propozycja zegara słonecznego... Też wg mnie wpasowałby się w tą koncepcję ogrodu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 00:02, 21 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
A nie chciałabyś jakiegoś dużego reprezentacyjnego drzewa w żwirku? Skoro masz już cały ogród zrobiony to może zainwestować w piękne i duże drzewo?

Pomysł fontanny i ławeczki też mi się podoba
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 05:35, 21 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
maksimini napisał(a)

Oj, też świetnie. Rzeźba super pomysł. Dzięki, nawet nie pomyślałam

A zatem:
1) fontanna
2) kolumna z kwiatami
3)rzeźba
Za czym głosujecie?


Głosuję za swoim pomysłem czyli klatka lub waza z roślinami na postumencie .

Ale…może być też rzeźba, np taka jak u April
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 05:44, 21 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
maksimini napisał(a)
Mąż kupił mi dziś jak powiedział "na urodziny" taką to oto książkę (Wydanie 1977). Tak na marginesie nie mam dziś urodzin ani w najbliższym czasie. Żartowniś i złośliwiec Ale przejrzę, na pewno coś mnie zaskoczy.


Ostatnio przeglądałam książkę o ogrodnictwie (ze zbiorów teściowej), nie pamiętam dokładnie z którego roku, ale bardzo rzuciło mi się w oczy to, że bardzo podkreślano znaczenie maty przeciw chwastom . Że jest zakupem wręcz koniecznym

Drugą „ciekawostką” była tabelka, w której pokazano ile godzin, w zależności od wielkości ogrodu, należy ująć w swoim planie tygodniowym na czynności związane z ogrodem.
Niestety nie było tam moich wymiarów

A, było tam jeszcze dostosowanie rodzaju ogrodu do wieku (i zawodu ) właścicieli ogrodu . Co do wieku, to oczywiście można to przyjąć (żeby był jak najwięcej bezobsługowy, im jesteśmy starsi), ale co ma do tego wykonywany zawód? Muszę doczytać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies