Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kokesz 10:13, 26 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Agatorek napisał(a)


Mi się zdarzało nawóz rozsypywać podczas deszczu . Ale na szczęście daleko jesteśmy od drogi i dobrze zasłonięci .


Ja podlewam gnojówkami podczas deszczu
Wtedy raczej ludzie nie siedzą na balkonach, mniej też czuć smrodek
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Makao 13:18, 26 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4658
April napisał(a)


Wiem że powinno się dawać dwa razy ale obawiam się że u mnie niewykonalne. Dawno używasz? Widzisz różnicę?

Nie zauważyłam różnicy. Najlepsze efekty były gdy lałam raz w sezonie gnojówkę z pokrzywy. Wtedy już po dwóch sezonach rośliny były bardzo okazałe i zdrowe.
Potem pokrzywa mi się skończyła i nie miałam skąd brać więc zaczęłam podlewać humusem i to już nie jest to samo.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dorii 13:50, 26 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Biohumus ma inne działanie niż gnojówka z pokrzyw. To pierwsze ma poprawiać strukturę gleby, min. jej pojemność wodną. Jest jej bliżej do kompostu bo tym jest po części. W końcu powstaje przez przetrawienia szczątków roślinnych przez dżdżownice czyli takie trochę przekompostowanie ale z udziałem specyficznych bakterii znajdujących się w układzie pokarmowym tychże dżdżownic. Gnojówka z pokrzywy wzbogaca glebę w azot głównie ale też inne pierwiastki. Wszelkie gnojówki również zawierają pożyteczne bakterie przez co poprawiają mikroflorę gleby.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
ElzbietaFranka 13:59, 26 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14007
April napisał(a)


No skandal Do mnie wysłali e-mail. Może już jestem dla nich stałym klientem A może po prostu wczesną wiosną wysyłają mocniej zabezpieczone, nie wiem, miałaś fart.

No i widziałam, przyszły PIĘKNE sadzonki Niech zdrowo rosną




Jola jakie paprocie polecilas Wioli i skąd też jestem zainteresowana.
Odnośnie lilii napiszę wieczorem u siebie.

U ciebie wątek jak w lecie takie ma wzięcir. Czytam i do tyłu się cofam ciągle coś nowego.

Teraz idę do Wioli te sadzonki zobaczyć
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 16:10, 26 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4658
Dorii napisał(a)
Biohumus ma inne działanie niż gnojówka z pokrzyw. To pierwsze ma poprawiać strukturę gleby, min. jej pojemność wodną. Jest jej bliżej do kompostu bo tym jest po części. W końcu powstaje przez przetrawienia szczątków roślinnych przez dżdżownice czyli takie trochę przekompostowanie ale z udziałem specyficznych bakterii znajdujących się w układzie pokarmowym tychże dżdżownic. Gnojówka z pokrzywy wzbogaca glebę w azot głównie ale też inne pierwiastki. Wszelkie gnojówki również zawierają pożyteczne bakterie przez co poprawiają mikroflorę gleby.

Hmm, może i masz rację. Czyli trzeba lać i to i to
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mirkaka 11:57, 27 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Też czytam od tyłu
A nie myśliśz że podlewanie biohumusem tak wcześnie wypłucze wszystkie związki w głąb ziemi i zanim rośliny ruszą będą słabo dostępne?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 12:50, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
antracyt napisał(a)
Takie wcześniejsze...w marcu jak w garncu


taka ta pogoda jak kobieta, niezdecydowana
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:52, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Anda napisał(a)


Brawo Mój szef przyjąłby Cię od ręki


No nie wiem, nie wiem, ja leniwa. Tylko jak mnie najdzie to aż furczy robota. Poza tym chyba przestałoby mi to sprawiać radochę jakby było zawodowo Wolę być sobie własnym szefem A i tak często prowadzę ze sobą motywujące rozmowy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:53, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Wiolka5_7 napisał(a)
Brawo pracusiu!


A jakie miałam zakwasy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:56, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Agatorek napisał(a)


Mi się zdarzało nawóz rozsypywać podczas deszczu . Ale na szczęście daleko jesteśmy od drogi i dobrze zasłonięci .


A jaki nawóz? Bo gdzieś czytałam że nawozów mineralnych nie powinno się rozsypywać podczas deszczu bo uszkadza rośliny.
Niby też jestem osłonięta, ale obrabiałam akurat miejsca widoczne przez bramę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies