Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Iwonka 22:34, 19 paź 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
April napisał(a)
Zawilce pamina


Moje ulubione zawilce Monte Rose
Jak fajnie zobaczyć u kogoś ulubione anemony
Spotkałam się z dwoma nazwami twojego ulubionego: Mont Rose lub Monte Rose. Nie ważne jak zwał, bardzo ładny jest. Zauważyłaś, że ma nieco inaczej umiejscowione kwiatostany niż pozostałe zawilce.
Tak solidniej, z dużym liściem z którego wychodzi rozeta z kolejnymi kwiatami.

A o Paminie zapomniałam, że posiadam. Super, że wrzuciłaś zdjęcie. Bardzo ładny to zawilec, nieco podobny do Bressingham glow tylko jaśniejszy.

Ja uwielbiam wszystkie, ale najbardziej biały Whirlwind.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kokesz 15:59, 29 paź 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6698
Jola, w żółtym hakone od Ciebie mam taką zieloną trawę, co to jest, jakaś inna hakone, makra?



[
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kordina 08:49, 09 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Hej Aprilku co tam u Ciebie? Ostatni raz meldowałaś się miesiąc temu, czas dać głos
Jak w Twoim laso-ogrodzie wyglądają czy wyglądały jesienne przebarwienia?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 22:02, 09 lis 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
April napisał(a)

Zawilce pamina


Rdest himalajski FAT Domino, najwyższy u mnie



Pięknie grają zawilce z tym astrem a rdesty na tle tych pni, miodzio
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 23:43, 10 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Hejka! Co słychać?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Patrycja_KG_Lu 11:50, 21 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
April napisał(a)


Piękna rabata, co na niej masz? Rozpoznaje tylko niektóre rośliny.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Ela76 16:51, 02 lut 2024


Dołączył: 24 sty 2024
Posty: 20
Moc kolorów w ponury dzień. Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Wydaje mi się że z tworzeniem ogrodu to troszkę jak z malowaniem obrazu. Dobór kolorów i struktur. Zazdroszczę że taka moc kwiatów. Jakby ślimaki nie istniały...W mojej okolicy po prostu plaga tych bez skorupek. Podobno jakaś odmiana kaczek uwielbia je zjadać ale czy nie wyskubią też roślinek?
Patrycja_KG_Lu 23:07, 02 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Ela76 napisał(a)
Moc kolorów w ponury dzień. Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Wydaje mi się że z tworzeniem ogrodu to troszkę jak z malowaniem obrazu. Dobór kolorów i struktur. Zazdroszczę że taka moc kwiatów. Jakby ślimaki nie istniały...W mojej okolicy po prostu plaga tych bez skorupek. Podobno jakaś odmiana kaczek uwielbia je zjadać ale czy nie wyskubią też roślinek?


To kaczki biegusy. Są już nawet wypożyczalnie. Podrzucają pod dom budkę z kaczkami i karmą dla nich, a po paru dniach odbierają. Płaci się za ich wynajęcie
https://www.o2.pl/biznes/znalezli-sposob-na-slimaki-wypozyczalnia-kaczek-dziala-na-slasku-6920947970116576a
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
antracyt 08:21, 03 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Ciekawe jak się takie "wynajmowane" kaczki odnajdują przy ciągłych zmianach otoczenia. Czy to je nie stresuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 08:56, 03 lut 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8493
I czy nie skubią innych roślinek gdy ślimaków za mało.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies