Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Rojodziejowa 20:15, 10 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Też jestem ciekawa zamówienia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
vita 20:31, 10 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Szymka napisał(a)


Knautia macedonica

No pochwal się, co tam zakupiłaś ? Pewnie jakieś wyfikane rośliny, o których nie słyszałam


A to zdziwisz się, aminek, naparstnice, groszek pachnący, cleome, z warzyw najważniejszy jest fioletowy brokuł szparagowy, o nim mogłaś nie słyszeć, jeszcze cukinia pnąca. Zmówiłam też nasiona dalii z serii bishop. To znaczy wydawało mi się, że zamówiłam nasiona, otóż okazało się, że kłącze. Też fajnie

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
lilarose 20:33, 10 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
znaczy się knautia lubi glinę, bo u mnie to ona się sieje bez umiaru
ileż ja ludzi tym obdarowałam a ile na kompoście wylądowało
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 20:38, 10 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


Zadowoliłyby mnie nawet te 4
Swoją drogą jak coś sie wysieje w nadmiarze, to potem jest tylko kłopot. Wyrzucić żal, poupychane gdzie się da na rabatach , sąsiedzi omijają cię łukiem w obawie, że będziesz im wciskać sadzonki... Miałam tak z tytoniem leśnym


o to to! wypisz wymaluj ja i knautia na działeczce
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 20:40, 10 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


A to zdziwisz się, aminek, naparstnice, groszek pachnący, cleome, z warzyw najważniejszy jest fioletowy brokuł szparagowy, o nim mogłaś nie słyszeć, jeszcze cukinia pnąca. Zmówiłam też nasiona dalii z serii bishop. To znaczy wydawało mi się, że zamówiłam nasiona, otóż okazało się, że kłącze. Też fajnie


No rzeczywiście mnie zdziwiłaś, tymi cleome w szczególności
Ale o cukini pnącej nie słyszałam ! Ja w tym roku z braku miejsca postanowiłam uprawiać cukinię pionowo, przy paliku.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:42, 10 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
znaczy się knautia lubi glinę, bo u mnie to ona się sieje bez umiaru
ileż ja ludzi tym obdarowałam a ile na kompoście wylądowało


Coś w tym jest bo u mojej koleżanki też glina i knautia się wysiała, a ona nawet nie wiedziała skąd ją ma ! Byłam zbulwersowana
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:44, 10 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Obejrzałam jakiś filmik o sianiu groszku pachnącego. Pani zapewniała, że trzeba moczyć 24 h. Rano wrzyciłam do wody, teraz patrzę, a 3 nasionka już mają kiełki. Przełożyłam do wilgotnego ręcznika papierowego żeby mi do rana z tej miski nie wylazły.

Znaczy się, że dobre nasiona od Wróżki Nasieniuszki dostałam
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 20:54, 10 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Bardzo dobre nasiona dostałaś. Tylko powiedz mi, co ty będziesz robiła z tym groszkiem pachnącym do maja? Zdecydowanie za wcześnie na sianie, nie uważasz?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 21:05, 10 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Na IG już wszyscy sieją
Jak wykielkują nasiona mam je trochę pohartować i wstawić do zimnej szklarni, oczywiście w doniczkach.
A jak nie, to już za późno. Proces został uruchomiony
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gosialuk 23:03, 10 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Witam się Kasiu w twoim wątku.
Lubię poczytać sobie o wysiewach tego i owego. Pisałaś, że udał ci się wysiew przetacznikowca. Napiszesz jak siałaś? Ja rozsypałam nasionka obok rośliny matecznej i wiosną będę wyglądać siewek.
Znalazłam też ciekawą stronkę ze zdjęciami i różnymi sposobami wysiewania https://tomclothier.hort.net Może ci się przyda, jeśli jeszcze jej nie znasz.
A boltonię jak chcesz mogę ci wiosną podesłać. Mam różową, a poluję jeszcze na białą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies