Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Wiaan 21:35, 19 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
Wpadam z rewizytą pospacerowalam po Twoim ogrodzie i jaki tutaj jest boski klimat, bardzo mi się podoba dobór roslin i taka soczystość połączona z bielą
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 22:11, 19 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Wiaan, dziękuję . Zapraszam na spacery .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 23:06, 19 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Judith napisał(a)
Dopiero dzisiaj wzięłam sie za prace ogrodowe. Niby ogród wiele nie potrzebował (hehe), a spędziłam godzinę na doprowadzaniu JEDNEJ rabaty do stanu wycacania . Miałam tylko przyciąć pecherznice, które zawadzały przy otwieraniu bramy. Ale jak zaczęłam przy bramie to polecialam do końca ogrodzenia . Potem wypieliłam pod nimi, przegrabiłam ziemię skopaną przez psa, a na końcu przycięłam wąsy trawy nachodzące na obrzeża. Kilka godzin pracy, a efekt spektakularny tylko dzięki przycięciu wąsów .
Jutro na tapecie kolejne rabaty. Niby nie jest źle, ale ja tak lubię, gdy jest wycacane .

EDIT: napisałam, ze spędziłam godzinę?! Nie - kilka godzin!


Ja też czasem wyjdę na chwilę wyrwać parę chwastów, a kończy się na godzinnej pracy i objechaniu całej rabaty Lubię porządek na rabatach (kto nie?), niestety w tym roku chwasty wygrywają ze mną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiaan 08:54, 20 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
Judith poczytałam od początku jak powstawał Twój ogród i jakbym czytała o sobie rośliny ładnie rosną tylko w ogrodzie, w domu to już różnie bywa i pasja, która urodziła się wraz z powstaniem własnego ogrodu.

Nie ujęłabym lepiej zdania "Uwielbiam chaos w ogrodach, ale nie w swoim"
Podoba mi się jak podzieliłaś strefy, połączyłaś tajemniczy leśny teren z kancikami, roślinami pod linijkę, zrobiłaś zakątki kwieciste, ciekawie poukładane płyty w trawniku, nie ma absolutnie chaosu. Super
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 10:49, 20 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Wiaan napisał(a)
Judith poczytałam od początku jak powstawał Twój ogród i jakbym czytała o sobie rośliny ładnie rosną tylko w ogrodzie, w domu to już różnie bywa i pasja, która urodziła się wraz z powstaniem własnego ogrodu.

Nie ujęłabym lepiej zdania "Uwielbiam chaos w ogrodach, ale nie w swoim"
Podoba mi się jak podzieliłaś strefy, połączyłaś tajemniczy leśny teren z kancikami, roślinami pod linijkę, zrobiłaś zakątki kwieciste, ciekawie poukładane płyty w trawniku, nie ma absolutnie chaosu. Super

Świetnie jest spotkać bratnią duszę, Wiaan .
Dziękuję za pochwały . Tak sobie dłubałam od kilku lat ogarniając przestrzeń na kolejnych częściach ogrodu, aż dotarłam do chwili, w której cała przestrzeń jest zorganizowana . Teraz skupiam sie na dosadzaniu roślin na istniejacych rabatach, choć jest tez zupełnie nowy, świeżutki pomysł totalnej rewolucji w warzywniku .
PS. Ja rownież zaczęłam spacer po Twoim ogrodzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:52, 20 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
ajka napisał(a)


Ja też czasem wyjdę na chwilę wyrwać parę chwastów, a kończy się na godzinnej pracy i objechaniu całej rabaty Lubię porządek na rabatach (kto nie?), niestety w tym roku chwasty wygrywają ze mną.

Normalka! To jak wyjscie na tras na kawę - kiedy ostatnio była szansa wypić ciepłą ?
Chwasty w tym roku mają raj! Po deszczach rosną przepięknie! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 23:04, 20 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
U mnie chwasty rosną bez podlewania i w pełnym słońcu. Dlaczego inne rośliny wymagają wody?

Fajnie wygląda donica z rozplenicami i jeżówkami!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 07:16, 21 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
Agatorek napisał(a)
U mnie chwasty rosną bez podlewania i w pełnym słońcu. Dlaczego inne rośliny wymagają wody?



Nad tym samym się zastanawiam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 11:33, 21 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Z chwaściochami sprawa prosta: przystosowały sie skubane wiedząc, ze są niepożądane. Jak wirusy :-/.
Choć dwa (albo trzy?) lata temu była tak potworna susza, ze pierwszy raz widziałam wyschnięte chwasty... Radości ten widok nie dawał, raczej pretekst do stwierdzeń typu „patrz, tak sucho, ze NAWET chwasty wysychaja” .
Agnieszko, dziękuję za pochwałę donicy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:21, 22 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Trawa w tym roku zachwyca...


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies