Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 14:12, 14 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9962




I czerwień borówki na koniec
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 14:16, 14 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
Judith napisał(a)
Basia (Basieksp) zainspirowała mnie do poszukania żółtości w ogrodzie...





Na drugim zdjęciu pęchęrznice? bardzo ładnie się przebarwiają też mam podobne u siebie ale moje maluszki narazie posadziłam je bo chciałam właśnie żółty kolor na jesień wprowadzić do ogrodu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 14:20, 14 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9962
Basia, tak, to pęcherznica. To są okazy z zeszłego roku - rośnie w niesamowitym tempie. Mocno ją tnę, bo to to żywopłot, ale w dwóch miejscach posadziłam, by rosła na krzaczora.
Ona się rozsiewa! - dwie sadzonki prowadzone na krzaczory mam właśnie z siewek
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:32, 14 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Pamiętaj o systematycznym odmładzaniu pęcherznic. Z wiekiem ich gałęzie robią się bardzo grube i ciężko będzie przycinać żywopłot. Każdego roku wycinaj u podstawy 2-3. Wypuszczą młode.
Bardzo ładną masz jesień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 16:19, 14 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9962
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pamiętaj o systematycznym odmładzaniu pęcherznic. Z wiekiem ich gałęzie robią się bardzo grube i ciężko będzie przycinać żywopłot. Każdego roku wycinaj u podstawy 2-3. Wypuszczą młode.
Bardzo ładną masz jesień.

O widzisz! Właśnie sie zastanawiałam jak je okiełznać w przyszłości. Dziękuję za radę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 17:28, 14 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
Jedną dużą też mam u siebie, ale z ciemnymi liśćmi, stare gałęzie dodatkowo mają łuszczącą się korę, na początku myślałam, że to jakaś choroba, ale podobno one tak mają w tamtym roku odmłodziłam ją całą, bo taki krzaczor się zrobił i ładnie odbiła
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 19:04, 14 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, klimatyczna jesień u Ciebie. Na polityczne tematy się nie wypowiadam, w moim (i podkreślam, tylko i wyłącznie moim) odczuciu to nie jest to miejsce Potrzebę podzielenia się emocjami jednak w pełni rozumiem Dziewczyny, to forum jest bardzo unikatowe, a ja bardzo sobie cenię ten wątek i jego Gospodynię 





MartaCho 07:58, 15 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2179
Piękna jesień u Ciebie!! Przepiękna!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Judith 09:13, 15 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9962
Martka napisał(a)
Judith, klimatyczna jesień u Ciebie. Na polityczne tematy się nie wypowiadam, w moim (i podkreślam, tylko i wyłącznie moim) odczuciu to nie jest to miejsce Potrzebę podzielenia się emocjami jednak w pełni rozumiem Dziewczyny, to forum jest bardzo unikatowe, a ja bardzo sobie cenię ten wątek i jego Gospodynię 

A dziękuję, dziękuję .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:19, 15 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9962
MartaCho napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie!! Przepiękna!

Przy obecnej aurze trzeba nieco wysiłku, by urodę ogrodu dostrzec i docenić . Zimno, wilgotno, brak chęci na wyjscie z domu...
A wczoraj zdjecia u Basi dały mi kopa do odkrycia radości z ogrodu takim jaki jest (brzmi nieco jak z „Bridget Jones” ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies