Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 15:44, 13 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9989
Ładny obrazek na poprawę humoru . Róże wciąż chcą kwitnąć, wciąż pojawiają się nowe pąki!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
malgorzataka... 16:02, 13 paź 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Judith--weszłam do Ciebie nie zaproszona to fakt-przepraszam za to bardzo i już znikam.

____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Judith 16:29, 13 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9989
Małgorzato, daj już spokój...
Nikt nie potrzebuje specjalnego zaproszenia. Wchodzi każdy kto chce.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 16:56, 13 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)
Gruszko, nie przepraszaj, wszak dyskusja była i potrzeba jej domknięcia jest naturalna. Pytanie czy to ma sens...
Jesteśmy jako społeczeństwo podzieleni na dwa światy i - co okazuje sie nie pierwszy raz - porozumienie między tymi światami jest niemożliwe. Te dwa światy mowią innymi językami, maja całkowicie odmienne systemy wartosci... I niestety nie widzę szansy na dobrą przyszłość. Nawet nie tyle w kontekście zmiany władzy (kiedyś na pewno sie dokona), ale w dalszej perspektywie.
Nasza historia to wieczna sinusoida - gdy już myślisz, ze to co dobre jest trwałe i zmierzamy ku jeszcze lepszemu- trach! - znów jesteśmy w dole... Czy pamietasz jeszcze czasy przed rokiem 2015, gdy osiągnęliśmy etap, ze ludziom głupio było sie przyznać do ksenofobii, rasizmu, homofobii? Teraz wydaje sie to nierealne... Przyszedł PIS i oglosil, ze te cechy to cnoty, a ze słowa patriotyzm zrobił jakaś pokraczna karykaturę z twarzą dotowanego z publicznych pieniędzy faszysty.
Taka natura Polaka... Jak pisalam wcześniej - nienawiść i zawiść to nasze cechy narodowe... I świadomość tego jest przykra jak jasna cholera.
Nasze dzieci nie znają życia poza UE, dotychczas nie znały represji i gnojenia ludzi za chęć życia w państwie prawa... I szykuje im sie powtórka z naszego dzieciństwa, gdy zomowcy rzucali granatami z gazem łzawiącym przez okno szkoły...
Wszystko zmierza w tym kierunku, by i

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agatorek 18:52, 13 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Wiecie co jest dobre na pozbycie się złej energii? Pewnie wiecie, wysiłek fizyczny . A więc do grabek, szpadli, czy też innych narzędzi, zanim położy się paluszki na klawiaturze .

A tak na serio, piękna róża . Moje też jeszcze mają pąki (niektóre).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 19:32, 13 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9989
Mirka, ale że co?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 20:39, 13 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10269
Ja jeszcze mam trzy komory kompostu do przerzucenia, jeden pójdzie na rabaty, drugi zobaczę, jak kompost się przerobił a trzeci do przerzucenia, zaczynam w sobotę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:56, 13 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Judith napisał(a)
Gruszko, Czy pamietasz jeszcze czasy przed rokiem 2015(...)

Ja pamietam, Ty pamiętasz i wiele innych zaglądających tu osób też, a szatniarz i tak nie ma naszego płaszcza. I co mu zrobimy?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 14:06, 14 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9989
Basia (Basieksp) zainspirowała mnie do poszukania żółtości w ogrodzie...



____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:08, 14 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9989

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies