Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Agatorek 00:04, 05 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Widać zielone!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 00:06, 05 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Szkoda, że to trochę daleko, pewnie bym się na coś skusiła. Trochę to przykre, mimo wszystko, że tak się dzieje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 00:47, 05 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Judith napisał(a)
Dziewczyny, właśnie przeczytałam, ze centrum ogrodnicze w Chotomowie poległo od dobroci polskiego nieładu - nie ma pieniędzy na ogrzewanie. W związku z tym wyprzedaje rosliny domowe, które w zimnie nie przetrwają. Ja roślin domowych nie mam i nie zamierzam, ale może Wam przyda sie ta informacja .


W pierwszej chwili mój mózg zobaczył tylko wyrazy „centrum ogrodnicze Chotomów” i „wyprzedaje rośliny”. I już zaplanowałam sobie na jutro wyjazd …a później doczytałam. Roślin domowych mam niewiele, eM je podlewa, ja o nich nie pamietam.
O tym tworze, (nie)ładzie, szkoda się rozpisywać. Takiego bubla dawno nie było.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 09:28, 05 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Judith napisał(a)

Anda rozszyfrowała, co to za roślina podając tę nazwę, zatem - jako piewrwsza poznana (ta nazwa, nie Anda ) - została ze mną .
Nie mam pojęcia, jak sie ją sadzi, bo to roślina, która zastałam na działce . Przesadzałam kilka razy całe kępy, aż znalazła docelowe miejsce wokół jednej z sosen. Bardzo ja lubię, bo długo zdobi - najpierw liśćmi, potem kwiatami. Staje sie nieco mniej przystojna w końcowej fazie kwitnienia - łodyżki z kwiatami zaczynaja sie pokładać.


Miałam sobie kupić cebulki jesienią i zapomniałam - skleroza. Nie wiem czy moje Ornithogalum przeżyły sadzenie cisów… Cóż, jesienią nadrobię
To roślina cebulowa. Dobrze się też wysiewa. Fajne masz to poletko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 10:51, 05 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bardzo urocze to Ornithogalum. Ewo, przy Tobie człowiek zawsze liźnie trochę łaciny i to jest bardzo na plus Może kiedyś przestawimy się na to nazewnictwo, a obserwuję to na wielu forach poza PL

Judith, właśnie doczytałam u Mrokasi, że Twoje urodziny w lutym i że tuż, jest nas więcej
Wiolka5_7 11:16, 05 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Ja też mam w przedogródku śniedki porozrzucane tu i tam to pozostałość z ogrodu babci
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 11:35, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Mam tak samo jak Wiola, śniadki przywędrowały do mnie przy okazji przeprowadzki innych roślin, właśnie z babcinego ogrodu Też je bardzo lubię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
LIDKA 14:27, 05 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Martka napisał(a)
Bardzo urocze to Ornithogalum. Ewo, przy Tobie człowiek zawsze liźnie trochę łaciny i to jest bardzo na plus Może kiedyś przestawimy się na to nazewnictwo, a obserwuję to na wielu forach poza PL

Judith, właśnie doczytałam u Mrokasi, że Twoje urodziny w lutym i że tuż, jest nas więcej



Lutowa jeszcze ja
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 17:15, 05 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka, Lidka, jakieś koło gospodyń wiejskich.., ten... znaczy sie ogrodniczek wiejskich, miejskich i małomiasteczkowych LUTOWYCH mozna założyć .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 17:17, 05 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Anda napisał(a)


Miałam sobie kupić cebulki jesienią i zapomniałam - skleroza. Nie wiem czy moje Ornithogalum przeżyły sadzenie cisów… Cóż, jesienią nadrobię
To roślina cebulowa. Dobrze się też wysiewa. Fajne masz to poletko

Nieźle się też rozrasta, co roku kępy są większe .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies