Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Gruszka_na_w... 15:14, 19 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Judith napisał(a)
Dzisiaj dzień w locie od jednego okna do drugiego i kolejnego... Przechylające sie od porywów wiatru drzewa przerażają... Dotychczasowe straty w najbliższym otoczeniu - dwa wyrwane z korzeniami drzewa u sąsiada. Jedno w odległości chyba metra minęło dom... Prądu brak... Masakra...


Wczoraj słuchałam audycji z ekspertem od drzew. Te silne wichury to m.in. efekt masowej wycinki drzew, zarośli. Od 2015 roku przybrało to niespotykane dotychczas tempo. Wiatr nie ma gdzie wyhamować. Te nieliczne drzewa, które zostały, narażone są na zwiększony napór wiatru.
Kiedyś specjalnie tworzono drzewiasto-krzaczaste przesłony na polskich nizinach, żeby osłabić siłę wiatru i ocalić wierzchnią warstwę gleby przed pyleniem. Wycięli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 15:30, 19 lut 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4769
Poświęciłam się i zrobiłam zdjęcie:





i wersja na klęcznik:

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 15:33, 19 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O, to, to! Też zamówiłam dwie pary.
Opcja noszenia narzędzi w wiaderku się nie sprawdza. Podczas prac wiaderko się wypełnia różnorodną materią i (dwie opcje) albo się wyrzuca narzędzia na kompost razem z ową materią, albo wyciąga się narzędzia i rzuca gdzieś tam i potem trudno je znaleźć.
Z tego powodu rozważałam zakup fartucha/ pasa ogrodowego, ale obawiałam się, że narzędzia będą mnie uwierały podczas kucania, klękania i innych dziwnych figur ogrodowych.

U mnie się sprawdza. Tyle, ze wiaderko na narzędzia musi być li i jedynie wiaderkiem na narzędzia. Ja zazwyczaj przygotowuję sprzęt na taczce, a na niej m.in. właśnie rzeczone wiaderko wypełnione narzędziami i „klęcznikiem” (nie umiem pracować kucając) oraz wiaderko dodatkowe, a czasem nawet 3 dodatkowe . Trzy dodatkowe to na sytuacje ściągania darni - jedno na wykopane plastiki, drugie na wykopane elementy metalowe i trzecie na wykopane kamolce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 22:22, 19 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kordina napisał(a)


Z mojego doświadczenia mogę z czystym sumieniem polecić taki taboret- klęcznik Miracle Gro,mam go już ze 4 lata, w środku potrzebne krótkie narzędzia i rękawice. Znajdźcie sobie filmik na YT. Jest super dla mnie po złamasach, jadę sobie bokiem wzdłuż rabaty i pielę na siedząco na stołeczku dla mnie super rzecz, nie dałabym rady kucając dłuższy czas.


Fajny!
właśnie jeszcze taborecik by mi się przydał
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:48, 19 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wczoraj słuchałam audycji z ekspertem od drzew. Te silne wichury to m.in. efekt masowej wycinki drzew, zarośli. Od 2015 roku przybrało to niespotykane dotychczas tempo. Wiatr nie ma gdzie wyhamować. Te nieliczne drzewa, które zostały, narażone są na zwiększony napór wiatru.
Kiedyś specjalnie tworzono drzewiasto-krzaczaste przesłony na polskich nizinach, żeby osłabić siłę wiatru i ocalić wierzchnią warstwę gleby przed pyleniem. Wycięli.


Ekspert wie, że w całej Europie wieje?
olciamanolcia 22:56, 19 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Agatorek napisał(a)


Fajny!
właśnie jeszcze taborecik by mi się przydał


Aga Ty na te Twoje hektary to taborecik z motorkiem powinnaś mieć
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:50, 21 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Martka napisał(a)


Ekspert wie, że w całej Europie wieje?


Na wyspach i w zachodniej Europie z drzewami uporali się wcześniej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 09:51, 22 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Wyskoczyłam na chwilę do ogrodu i takie widoki się objawiły: krokusy, tulipany i hiacynt

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:37, 22 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Ostróżka Blue Bird i klon Globosum:
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 12:56, 22 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
A u mnie ani jednego hiacyntka…
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies