Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 10:50, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
sylwia_slomczewska napisał(a)

Rozumiem, trudno Pytam bo bardzo chciałabym drewnianą ścianę przynajmniej z jednej strony domuI rozkminiam tematKibicuję zatem realizacji

Chcesz ścianę pokryć deskami?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:51, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)
Dzięki okularom pokazałaś nowe zakątki całe szczęście fotki jak z pięknie zadbanego parku, wielkie drzewa czynią taki efekt. Ogrodówki tak piękne, że brak słów

Dziękuję, Aneta
Tak, duże drzewa na działce to skarb, nie wyobrażam sobie bez nich mojego ogrodu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:06, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Urlop się skończył, wakacje się kończą, dlatego zapewne coraz wyraźniej czuję zbliżająca się jesień i włączył mi się tryb podsumowań...
Pierwsze podstawowe: po powrocie do pracy (nie do biura, ale do pracy w ogóle ) zupełnie inaczej postrzegam ogród i prace w nim. Znacznie mniej czasu, brak dopieszczenia. Wyraźniej za to widzę zachodzące wraz z upływem czasu zmiany, bo nie oglądam ogrodu przez cały dzień ... Tęsknię za czasem, gdy mogłam pracować w ogrodzie kiedy chciałam, a nie kiedy mam czas...
Ogród zmężniał, wciąż oczywiście są łyse miejsca, z mozołem je wypełniam. Róże mnie zadziwiły w tym roku, kwitną właściwie przez całe lato - nie wszystkie oczywiście, ale taka Queen Elizabeth szaleje wręcz . W temacie hortensji bukietowych - muszę o nie zadbać w przyszłym roku, nie ma opcji, by radziły sobie bez dokarmiania . W tym roku dokarmianie zaniedbałam z powodów jak wyżej...
Do tego trwające susze skłoniły mnie do powrotu do tematu, z którym zaczynałam ten wątek, a mianowicie zagospodarowanie części trawnika, na którym trawa nie chce rosnąć. Trwa rozkminka, jak duży teren wydzielić, w jakim kształcie i co ma na nim być (rabata lub ciurkadełko, lub rabata z ciurkadełkiem).
Miejsce z grubsza zaznaczone sznurkiem:


Dodatkowo planuję włączyć do rabaty przy thujach i miskantach trzy Pissardi rosnące teraz w kwadratowych kwaterkach (jak juz pisałam - kiedyś wydawało mi się to fajne, teraz postrzegam jako lekko obciachowe ). Może w tym sezonie, może w przyszłym - zobaczy się .
Tu kwaterki (to jest miejsce za dębami widoczne w oddali na poprzednim zdjęciu):

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:50, 16 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Niesamowicie wyglądają te ogrodowe hortensje. Zadają szyku. Piękne okazy.
O! Są plany na ciurkadałko. Zapowiada się ciekawie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 18:39, 16 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Judith napisał(a)

Dziękuję Jolanko
Muszę częściej zakładać okulary do robienia zdjęć
Hortensje przemarzają, ten sezon jest pierwszym od kilku lat, gdy zakwitły.


Powinnaś, zdecydowanie .
Chociaż w sumie zdjęcia robione bez okularów też mi się podobały

Hortensje ogrodowe są przepiękne (tfu, tfu ), oby tak lub jeszcze obficiej kwitły co rok ❤️❤️❤️
Ładnie Ci się zagęszczają rabaty, widać pracę, którą tu włożyłaś.

O, i nowe rabatki będą! Super .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 19:03, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Rozpierducha czyli work in progress czyli szopka SIĘ buduje
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:07, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
I ladniejsze widoki: mówiłam, ze Queen Elizabeth szaleje? No szaleje

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:11, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
W maju posadziłam około 30 mieczykow. Kwitnie 5, szósty się zapowiada. Reszta albo nie wylazła z ziemi, albo ma same liście. Jak z tulipanami, kurde . Ale kolory maja cudne!
(misiek polarny się też załapał na zdjątko )

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:15, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Z ciekawostek: zakwitły niezapominajki, które wysiały się z tych kwitnących wiosną oraz kwitnie tytoń ozdobny, który posiany był z 5 lat temu. Tak się skubaniec wysiał po kwitnieniu, ze do dziś wschodzi. W tym roku nie wyrwałam wszystkich siewek, więc kolejne lata będzie z nim jeszcze lepsza zabawa
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:22, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Haniu, Agnieszko, urosły hortensje bardzo, jednak zajęło im to kilka lat . Nie pamietam, kiedy je sadziłam, ale miały wtedy po kilka łodyżek. Nie znajdę teraz zdjęć .
Najwcześniejsze zdjęcie mam, gdy są już zgrabnymi kulkami - rok 2017:


A takie w 2018:


I teraz:
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies