Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Kordina 19:54, 16 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
A jesteś w stanie napisać co ile je sadziłaś? Już się nimi zachwycałam, ale kto mi zabroni jeszcze?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 20:25, 16 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Kordina napisał(a)
A jesteś w stanie napisać co ile je sadziłaś? Już się nimi zachwycałam, ale kto mi zabroni jeszcze?

Kordino, wszelkie zachwyty w ilości dowolnej przyjmę dzielnie na klatę .
Zmierzyłam od środka do środka i jest to około 100 cm.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 21:39, 16 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Tak ok metra obstawiałam, dzięki, dzielna Dziewczynko z klatą
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 21:55, 16 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209


Śliczny jest gdzieś takiego też powinnam mieć, ale narazie nie widzę, trochę nie pamiętam też jak i gdzie sadziłam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiaan 22:04, 16 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Szkoda, że nie wszystkie mieczyki wyrosły, a kolory po prostu piękne. Moje leżą pod schodami bo wcale ich nie wsadziłam, zapomniałam
Pomysl na nową rabatę jest, będą ulubione rozkminki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:04, 17 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Basieksp napisał(a)


Śliczny jest gdzieś takiego też powinnam mieć, ale narazie nie widzę, trochę nie pamiętam też jak i gdzie sadziłam

No to będziesz miała niespodziankę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:10, 17 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)
Szkoda, że nie wszystkie mieczyki wyrosły, a kolory po prostu piękne. Moje leżą pod schodami bo wcale ich nie wsadziłam, zapomniałam
Pomysl na nową rabatę jest, będą ulubione rozkminki

Hihi, tez tak kiedyś moje sie przeleżały zapomniane przez dwa sezony, a gdy sobie o nich przypomniałam, to były już w stanie rozsypki
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:29, 17 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Judith napisał(a)

Chcesz ścianę pokryć deskami?

Nooo i to i wewnątrz i z zewnątrz Chciałabym stworzyć tam klimacik wiejsko dworkowy bo dom będzie dłuuuugi i prosty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 14:36, 17 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nooo i to i wewnątrz i z zewnątrz Chciałabym stworzyć tam klimacik wiejsko dworkowy bo dom będzie dłuuuugi i prosty

Mogę Ci zatem podpowiedzieć metodę, jaka zastosował małżonek budując donicę z lamelkami.
Chciałam fragment elewacji miec w deskach, ale nie chceliśmy wiercic w murze, zatem M. zbudował donicę z duuuzymi pleckami . Technika może być identyczna nawet jeśli chciałoby sie takie "plecki" przymocować bezpośrednio do muru: do pionowych listewek przybite zostały deseczki poprzeczne. Na całą ścianę można by zrobić to w kilku częściach.
Plecki doniczki zobaczysz na stronie 466.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:11, 17 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Tęsknię za czasem, gdy mogłam pracować w ogrodzie kiedy chciałam, a nie kiedy mam czas...


Judith, Bardzo lubię Twój ogród. Już jest piękny, ale wciąż coś się dzieje, zmienia, zawsze podszyte radością działania, entuzjazmem.
Ja w tym sezonie także mam znacznie mniej czasu na ogród Cóż poradzić. A tak chętnie bym podopieszczała...
Pomysł z włączeniem Pissardi świetny. To będzie rabata wielowymiarowa.
Przyszłości miejsca, na którym nie chce rosnąć trawnik, jestem bardzo ciekawa. Ciurkadełko chodzi i mi czasem po głowie, pomysł jest na razie skutecznie tłumiony.
Nie szczędź nam proszę widoków na hortensje ogrodowe, gdyż piękne, zjawiskowe są to widoki! Świetne zestawienie w układzie czasowym. Pokazuje, że czasem warto poczekać na coś dłużej.
Szopka - już jestem ciekawa efektu







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies