Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 09:55, 18 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Kokesz napisał(a)
Dlaczego mają się nie przyjąć?
Jesienią i z dużą bryłą korzeniową nic im się nie stanie. Nawet mogą już być bez liści.
Dlatego pisałam tylko o tej środkowej bo masz wtedy tylko jeden krzak do ruszenia.

Obawa jest . Mam tam tylko pół metra miejsca - musiałabym dwie przesunąć. A z jednej strony podmurówka, z drugiej tez nieco betonu przy chodniku... Raczej się nie zdecyduję, one sa naprawdę spore.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 09:59, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Judith napisał(a)

Obawa jest . Mam tam tylko pół metra miejsca - musiałabym dwie przesunąć. A z jednej strony podmurówka, z drugiej tez nieco betonu przy chodniku... Raczej się nie zdecyduję, one sa naprawdę spore.


W Twoim przypadku zostawiłabym je w spokoju, są zbyt piękne aby ryzykować
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 10:59, 18 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Kokesz napisał(a)
Dlaczego mają się nie przyjąć?
Jesienią i z dużą bryłą korzeniową nic im się nie stanie. Nawet mogą już być bez liści.
Dlatego pisałam tylko o tej środkowej bo masz wtedy tylko jeden krzak do ruszenia.



Ja tez przesadzam większość roślin właśnie jesienią W ubiegłym roku właśnie w październiki a potem i nawet w listopadzie tworzyłam dwie rabaty- z powodzeniem . Nawet rozplenice dzielone na jesieni pieknie się rozrosły.
Teraz tez będę przesadzała róże i hortensje bukietowe.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:01, 18 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Judith mieczyki nasz cudaśne ❤️. Też sadziłam limonkowe ale patrz jaki pech i zarazem nie pech wyrosły białe
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 11:32, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
O mamo jakie piękne kolory tych mieczyków!!!
Podobają mi się Twoje plany. Włączenie Pissardii w rabatę to świetny pomysł! I nowa rabata z ciurkadełkiem też . Ja ciągle myślę gdzie by sobie takie ciurkadełko zainstalować ale jakoś miejsca nie widzę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kokesz 11:41, 18 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
mrokasia napisał(a)
O mamo jakie piękne kolory tych mieczyków!!!
Podobają mi się Twoje plany. Włączenie Pissardii w rabatę to świetny pomysł! I nowa rabata z ciurkadełkiem też . Ja ciągle myślę gdzie by sobie takie ciurkadełko zainstalować ale jakoś miejsca nie widzę...


Zgadza się
A ile miejsca przybędzie na nowe rośliny

Zobacz tu: https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=158

Przesadzałam swoje ogrodówki w listopadzie.


Też mam czasem dylematy co zrobić...rozsadzać czy zostawiać w szpalerze


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Judith 16:53, 18 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
olciamanolcia napisał(a)
Judith mieczyki nasz cudaśne ❤️. Też sadziłam limonkowe ale patrz jaki pech i zarazem nie pech wyrosły białe

Kolor nieważny, ważne żeby w ogóle wylazły
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 16:56, 18 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
mrokasia napisał(a)
O mamo jakie piękne kolory tych mieczyków!!!
Podobają mi się Twoje plany. Włączenie Pissardii w rabatę to świetny pomysł! I nowa rabata z ciurkadełkiem też . Ja ciągle myślę gdzie by sobie takie ciurkadełko zainstalować ale jakoś miejsca nie widzę...

Kasia, u mnie miejsce wybrane z konieczności. Zobaczymy czy w ogóle będzie, a jeśli tak - jak sie sprawdzi.
Widzę, że łatwiej jest mi stworzyć rabaty z uwzględnieniem istniejących nasadzeń (drzewa, krzewy). Łatwiej wtedy wyobrazić sobie jak rabata może wyglądać. Ale teraz - gdy mam pusty trawnik i niczym nie przesłonięty widok - jest to znacznie trudniejsze .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 17:45, 18 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Judith napisał(a)

Jest może pol metra miejsca. Nie odważę się jednak na przesadzanie. Lepsze jednak złączone kulki niż potencjalne nawet ryzyko, ze się nie przyjmą… .
EDIT: Ale może powinnam je rozsadzić? Może zaczną marnieć ściśnięte??


Mi się bardziej podoba szpaler, niż osobne krzaczki ❤️

A mieczyki to takie neonówki , świetne kolory.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 18:11, 18 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Zostaw szpaler- nie będziesz musiała pielić między kulkami
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies