Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 13:28, 10 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Martka napisał(a)
Judith, ale nam zafundowałaś frajdę tym porównaniem! Co można zrobić z zastanymi drzewami? Dodać do nich ogród Wam udało się z przemiłym dla oka efektem. Fajnie, że masz tyle zakątków To lubię w Twoim ogrodzie szczególnie

Dziekuję, Martka .
Dobrze powiedziane - dodać ogród do drzew : tak jak kiedyś pisałam - ja tylko dopasowałam sie do zastanych na działce nasadzeń .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:33, 10 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiaan napisał(a)
Judith stworzyliście prawdziwy piekny ogród własnymi rękami ❤️
Przekaz mężowi pochwały za zdolności wszelakie Kompostownik jest mega, w sprzedaży takich nie ma

Dziękuję . Robota była ciężka, ale na każdym etapie satysfakcjonujaca .
Przekażę . W temacie kompostownika jeszcze dodam, ze ma na przedniej ścianie (na razie tylko w jednej komorze) wsuwane od gory deski maskujące zawartość. Gdy będzie potrzeba wydostać kompost - deski będzie można wysunąć. Taki patent mężowy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:39, 10 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ten mężowy patent na wysuwane deski, to bardzo dobre rozwiązanie. Ułatwia wybieranie kompostu i oszczędza kręgosłup.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 16:05, 10 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Judith napisał(a)
I inna cześć ogrodu - stan dziewiczy vs obecny:




Tu to jak nie ten sam kawałek ziemi .. Toć to siok Jak popatrzę na moje niegdyś 'łyse pole" to aż "rosnę" ile sie człowiek musiał napracować a ile pieniędzy włożył to już nie wspomnę...
Ale powiem Ci,że mi się bardzo takie stare drzewa podobają ..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 22:34, 10 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
olciamanolcia napisał(a)


Tu to jak nie ten sam kawałek ziemi .. Toć to siok Jak popatrzę na moje niegdyś 'łyse pole" to aż "rosnę" ile sie człowiek musiał napracować a ile pieniędzy włożył to już nie wspomnę...
Ale powiem Ci,że mi się bardzo takie stare drzewa podobają ..

Racja, ogród to hobby nie tanie . Ale można wydawanie kasy rozłożyć w dowolnie długim czasie .
Stare drzewa na działce są bezcenne .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:13, 11 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Przejdźmy od słów do czynów. Chciałam powiedzieć kilka słów (znów „Rejs” - z uwagi na otaczającą nas rzeczywistość nieustannie brzmią mi w głowie cytaty już to z „Rejsu”, już to z „Misia”...).
Zatem wczoraj gdy już zmierzchało wyszłam sobie do ogrodu na przechadzkę ukoić nerwy po półfinałowym meczu siatkówki, a przed finałowym meczem US Open .
No i jakoś mi zaskoczyła koncepcja z rabatą na miejscu trawy, która nie chce rosnąc (dla przypomnieniem - ma to być rabatka ciurkadelkowa). Wyznaczyłam, wykroiłam kształt. Zdjętej darni nie sprzątnęłam, bo już było ciemno .
Dzisiaj miałam kontynuować ściąganie darni, ale pada. No i dobrze, niech pada.
Tak to będzie wyglądać:


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:21, 11 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Perfekcyjnie rozłożone linie równoległe i prostopadłe. Trawnik w tym miejscu faktycznie wyglądał kiepsko. Rabata to dobry pomysł.

PS. Czy oglądałaś już serial "Rozdzielenie / Severance"? Jeśli nie, to gorąco polecam. Bon motów w stylu tych z Rejsu czy Misia niestety mu brak, ale porusza podobne struny co Opowieści podręcznej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 15:04, 11 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Perfekcyjnie rozłożone linie równoległe i prostopadłe. Trawnik w tym miejscu faktycznie wyglądał kiepsko. Rabata to dobry pomysł.

PS. Czy oglądałaś już serial "Rozdzielenie / Severance"? Jeśli nie, to gorąco polecam. Bon motów w stylu tych z Rejsu czy Misia niestety mu brak, ale porusza podobne struny co Opowieści podręcznej.

Trawnik w ogóle wyglada bardzo źle z uwagi na długotrwałą suszę... Wyznaczone miejsce natomiast to nie tyle brzydka trawa, co jej brak - wiele pustych placków... Gdy zdejmę darń, dodam tu kupkę i korę, przekopię i może coś z tej ziemi będzie do wiosny .
Serialu, o którym piszesz nie znałam, ale poczytałam teraz o nim i wyglada obiecująco .
A „Opowieści podręcznej” nie oglądałam . Choć oczywiście znam ze słyszenia i wiem, o czym traktuje... Jakoś nie mogę się przemoc, by go oglądać...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:21, 11 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Odbierz priv.
Opowieść długo nie mogła mi wyjść z głowy. Rzadko doznaję takiego stanu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 15:46, 11 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Kilka deszczowych fotek (w miejscu widocznym na pierwszych 3 zdjęciach jako jedynym w ogrodzie trawa wyglada dobrze; dlaczego? - nie mam pojęcia ):



____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies