Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 22:39, 09 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jejku, ile Ty masz miejsca na kompostowniki! Ależ Ci zazdroszczę. Można kompostować z rozmachem. Zmiany niewiarygodne. Odwaliliście kawał solidnej roboty. Świetnie ten zakątek wygląda teraz. I co najważniejsze, udało się Wam złamać zasadę, że prowizorki trwają najdłużej.

Masz na myśli zakątek z kompostownikami? Muszę przyznać, ze poprzednie byly też zbudowane solidnie, ale po 6 latach już sie zaczęły rozłazić .
Przy obecnym mam plan stworzyć rabatę cienistą, ale to już w przyszłym sezonie. Jeszcze trwają tam prace - z uwagi na podniesienie terenu przekładana jest ścieżka z płyt chodnikowych.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 22:48, 09 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Szukalam tych kompostowników, no powiem, że są tak ładnie zrobione, czyściutkie, estetyczne, że nie od razu je zauważyłam moich nie będę pokazywać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 22:50, 09 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Basieksp napisał(a)
Szukalam tych kompostowników, no powiem, że są tak ładnie zrobione, czyściutkie, estetyczne, że nie od razu je zauważyłam moich nie będę pokazywać

Basiu, nowy-dwukomorowy jest czyściutki, bo jeszcze nie używany .
Zbudowany jest z palet i przyznam, ze gdy mąż zaczął go budować, stwierdziłam, ze w sposób zupełnie do siebie nie podobny odwala fuszerkę . Jednak, gdy zaczął wyłaniać sie kształt, gdy został pomalowany - okazało sie, ze o fuszerce mowy tu nie ma .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:06, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)

Masz na myśli zakątek z kompostownikami? Muszę przyznać, ze poprzednie byly też zbudowane solidnie, ale po 6 latach już sie zaczęły rozłazić .
Przy obecnym mam plan stworzyć rabatę cienistą, ale to już w przyszłym sezonie. Jeszcze trwają tam prace - z uwagi na podniesienie terenu przekładana jest ścieżka z płyt chodnikowych.


Nie tylko okolice kompostownika miałam na mysli.
Pojawiło się, zamiast maty cieniującej, piękne tło z paneli. Rabata od razu nabrała innej jakości.
Mój poprzedni kompostownik był z paneli( edit: był z palet ). Wytrzymał 8 lat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 23:38, 09 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Judith napisał(a)

Basiu, nowy-dwukomorowy jest czyściutki, bo jeszcze nie używany .
Zbudowany jest z palet i przyznam, ze gdy mąż zaczął go budować, stwierdziłam, ze w sposób zupełnie do siebie nie podobny odwala usterkę . Jednak, gdy zaczął wyłaniać sie kształt, gdy został pomalowany - okazało sie, ze o fuszerce mowy tu nie ma .


Nawet nie zauważyłam, że to palety, muszę się jeszcze raz przyjrzeć, podoba mi się efekt
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 10:42, 10 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie tylko okolice kompostownika miałam na mysli.
Pojawiło się, zamiast maty cieniującej, piękne tło z paneli. Rabata od razu nabrała innej jakości.
Mój poprzedni kompostownik był z paneli. Wytrzymał 8 lat.

Zielona mata została jeszcze na części ogrodzenia. Drewniane panele na tę część przegrały w tym roku z Grecją .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
nicol21 12:00, 10 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Było tego trochę do nadrobienia, ale warto Ogód ze starodrzewiem narzuca pewną strukturę, ale daje ogrodowi jeszcze więcej. Super to wkomponowałaś wszystko.
Porónanie zawsze dobrze zobaczyć, pokazuje ile serca i pracy włożyłaś żeby być tu gdzie jesteś dzis i nie spoczywasz na laurach
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Martka 12:03, 10 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, ale nam zafundowałaś frajdę tym porównaniem! Co można zrobić z zastanymi drzewami? Dodać do nich ogród Wam udało się z przemiłym dla oka efektem. Fajnie, że masz tyle zakątków To lubię w Twoim ogrodzie szczególnie
Wiaan 12:13, 10 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Judith stworzyliście prawdziwy piekny ogród własnymi rękami ❤️
Przekaz mężowi pochwały za zdolności wszelakie Kompostownik jest mega, w sprzedaży takich nie ma
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 13:26, 10 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
nicol21 napisał(a)
Było tego trochę do nadrobienia, ale warto Ogód ze starodrzewiem narzuca pewną strukturę, ale daje ogrodowi jeszcze więcej. Super to wkomponowałaś wszystko.
Porónanie zawsze dobrze zobaczyć, pokazuje ile serca i pracy włożyłaś żeby być tu gdzie jesteś dzis i nie spoczywasz na laurach

Dziękuję, Nicol . Bardzo miłe jest to, co piszesz .
Gdy w pewnym momencie życia dopada Cię świadomość istnienia w Tobie pasji, o której nie miałaś pojęcia - pędzisz jak mały samochodzik . I nie dlatego, ze tak trzeba, ale dlatego, ze to jest dokładnie tym, czego chcesz . I celem nie jest Stworzenie ogrodu, ale Tworzenie ogrodu - już zawsze .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies