Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Wiolka5_7 18:12, 24 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Wow ale ogień !
Poczekaj jeszcze z tymi kolorami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 22:57, 24 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Fajna sesja zdjęciowa, ale z tym podrasowywaniem to lekko przegięłaś. Pierwszy dzień jesieni co prawda już był ale bez przesady!
Znaleziska przypomniały mi moment, gdy po zakupie nowej części ogrodu zaczęliśmy na niej działać. Byłam przekonana, że to czysta ziemia, ot kawałek pola. Okazało się, że tam kiedyś stał dom a w ziemi było wszystko... Stare połamane zabawki, szkło, mnóstwo różnego żelastwa, szmat, śmieci, butelek itp... Wywieźliśmy dużą wywrotkę tego dobra.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 23:11, 24 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
mrokasia napisał(a)
Fajna sesja zdjęciowa, ale z tym podrasowywaniem to lekko przegięłaś. Pierwszy dzień jesieni co prawda już był ale bez przesady!
Znaleziska przypomniały mi moment, gdy po zakupie nowej części ogrodu zaczęliśmy na niej działać. Byłam przekonana, że to czysta ziemia, ot kawałek pola. Okazało się, że tam kiedyś stał dom a w ziemi było wszystko... Stare połamane zabawki, szkło, mnóstwo różnego żelastwa, szmat, śmieci, butelek itp... Wywieźliśmy dużą wywrotkę tego dobra.

To zabawa .
Uuu, to Ty miałaś więcej atrakcji - wywrotka brzmi przerażająco! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 08:37, 25 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Piękny dziś dzień, zatem sesja foto obowiązkowa


Kolory na ostatnim zdjęciu jak ze stron sprzedawców roślin tam zawsze podkręcone
Ale ja nie o tym, Judith. Pamiętam to miejsce sprzed roku, warzywnik za płotkiem, a teraz forma jest, kolor jest, spójność jest, niesamowita zmiana! Tym bardziej, że spod Waszych rąk. Podziwiam! I jeszcze widzę tam na rabacie z borówkami jakieś drzewko, którego moment posadzenia chyba przegapiłam, co to?
Judith 11:03, 25 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)

Kolory na ostatnim zdjęciu jak ze stron sprzedawców roślin tam zawsze podkręcone
Ale ja nie o tym, Judith. Pamiętam to miejsce sprzed roku, warzywnik za płotkiem, a teraz forma jest, kolor jest, spójność jest, niesamowita zmiana! Tym bardziej, że spod Waszych rąk. Podziwiam! I jeszcze widzę tam na rabacie z borówkami jakieś drzewko, którego moment posadzenia chyba przegapiłam, co to?

Życie to dla wielu ludzi (większości?) gra pozorów, dlatego instagram zrobił taką oszałamiająca karierę na świecie - do koloryzowania rzeczywistości nadaje sie idealnie .
A podrasowywanie zdjęć jest banalnie proste - za pomocą zwykłych narzędzi w telefonie zrobiłam to w 2 minuty .

Dziękuję za dobre słowo, Martka . Już niemal zapomniałam, jak było kiedyś .
Drzewko to brzoskwinka ufo. A przed brzoskwinką rośnie udający drzewko słonecznik .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 11:28, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6902
Judith napisał(a)
Piękny dziś dzień, zatem sesja foto obowiązkowa





Urokliwe widoki. Jeszcze nie bardzo widać jesień.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 11:36, 25 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
LIDKA napisał(a)

Urokliwe widoki.

Dziękuję, Lidka


Lidka napisała

Jeszcze nie bardzo widać jesień.

No mam nadzieję! Nie chcę jeszcze jesieni - oznacza nadchodzący czas, w którym nadzieja na ciepłe dni nie ma szans sie ziścić
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:02, 25 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Nadzieja na ciepłe dni może się ziścić do połowy listopada. Tej wersji się trzymajmy.
Jesień znakomicie wygląda na Twoich rabatach. Ogród zachęca do korzystania z jego uroków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiaan 19:50, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Ładna, czyściutka jesień u Ciebie. Super wyszła rabata z Red Baron, jaka już ładna rzeczka.

Zdjęcia naturalne bez koloryzowania uwielbiam, nie znoszę podrasowywać fotek. Też czasem sie bawię, ale nie wstawiam bo kiszka nawet na IG
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 21:42, 25 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nadzieja na ciepłe dni może się ziścić do połowy listopada. Tej wersji się trzymajmy.
Jesień znakomicie wygląda na Twoich rabatach. Ogród zachęca do korzystania z jego uroków.

Dzisiejsza nadzieja - jak najbardziej Ale już listopadowa czyli jesienna - raczej nie .

Dziękuje za miłe słowa . Ogrodu nie postrzegam jeszcze jako jesiennego, z przebarwień póki co zaczynają borówki amerykańskie, liście lecą dość nieśmiało i w małej liczbie. Żołędzie lecą od sierpnia, zatem ich nie zaliczam do przejawów jesieni . Nieco jeżówki podeschły, ale nie wszystkie. Generalnie sakramencko suche lato wysuszyło wiele roślin dość szybko... Trawnik dopiero w tym tygodniu nieco sie zazielenił po deszczu. Ale znów rosliny schną, bo deszcz nie był przesadnie duży i ziemia nasiąkła niezbyt głęboko...

Dzisiaj była przepiękna pogoda, poczyniłam prace pielęgnacyjne - poprzycinałam wąsy trawnikowe i powycinałam darń zarastającą część płyt chodnikowych. Ta robota każdorazowo przypomina mi o istnieniu mięśni nieużywanych zbyt często . Uprzątnęłam zasypany żołędziami taras, przycięłam przekwitnięte kwiaty pelargonii. Poszwędałam sie po ogrodzie. Na koniec wyprowadziliśmy na spacer psa i dziecię . A jutro do roboty, na szczęście niedaleko - dwa metry od łóżka i widok na ogród .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies