Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 12:40, 11 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9950
Fotele mężowe doczekały się poduch .
Ganek altanki będzie urządzany wiosną - widzę tu zwiewne upięte firany, kwiaty w doniczkach, jakieś lampki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 15:59, 11 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tak sobie czytam o wycinaniu darni przy płytach i się zastanawiam czy nie można do tego celu użyć szpadelka do kancikowania?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Judith 16:06, 11 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9950
Mirka napisał(a)
Tak sobie czytam o wycinaniu darni przy płytach i się zastanawiam czy nie można do tego celu użyć szpadelka do kancikowania?

Tez o tym myślałam .
ALE. Ale problemem jest właśnie odpowiednie ustawienie sie z ostrzem - trzeba dobrze zidentyfikować miejsce, gdzie kończy sie płytka. Szpadelkiem nie da rady . Można tylko - tak jak pisała Asia - znaleźć to miejsce dziobiąc nożem...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 16:07, 11 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8544
Mirka napisał(a)
Tak sobie czytam o wycinaniu darni przy płytach i się zastanawiam czy nie można do tego celu użyć szpadelka do kancikowania?


No właśnie kompletnie się nie sprawdza, nie wiem może to źle robię. Też myślałam że tym to opierdzielę ale nie wychodzi mi to kompletnie. Nie ma to jak nóż
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mirka 16:15, 11 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja tak tylko głośno pomyślałam o szpadelku.
Sama mam zamiar na wiosnę ułożyć takie płyty na ścieżkę .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Judith 16:17, 11 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9950
Mirka napisał(a)
Ja tak tylko głośno pomyślałam o szpadelku.
Sama mam zamiar na wiosnę ułożyć takie płyty na ścieżkę .

Ja, mimo problemów, sobie takie chwalę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 17:55, 11 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tak się cały czas zastanawiam jak te płyty mogą Wam zarastać . Też takie kiedyś chciałam ale nie znalazłam odpowiednich i temat umarł. I też by mi się wydawał że szpadlem do kantów bym brzegi ogarniała podobnie jak tnę przy obrzeżach. Ale widać w praktyce jest inaczej niż w teorii .
Co podziałałaś? Nie pochwaliłaś się .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 18:28, 11 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9950
Nowa12 napisał(a)
Tak się cały czas zastanawiam jak te płyty mogą Wam zarastać . Też takie kiedyś chciałam ale nie znalazłam odpowiednich i temat umarł. I też by mi się wydawał że szpadlem do kantów bym brzegi ogarniała podobnie jak tnę przy obrzeżach. Ale widać w praktyce jest inaczej niż w teorii .
Co podziałałaś? Nie pochwaliłaś się .

Aga, nic spektakularnego: posadziłam 30 tulipanów wypieliwszy uprzednio rabatę, dosypałam kory.
Wypieliłam koło pod trampoliną, przycięłam wąsy trawkowe tu i ówdzie, zebrałam liście z dwóch niewielkich rabat i dużej donicy.
A! - i wyczyściłam schody wejściowe z mchu - pół wiadra uzbierałam. Tak mnie naszło nagle (pewnie jako alternatywa dla zbierania liści z rabat ) i wzięłam, i wyczyściłam . Duma .
I jeszcze zlikwidowałam jeden kopiec kreci na trawniku oraz dwa na rabacie, po czym pomyślałam, ze źle zrobiłam, bo wszak pułapka miała być zakładana. Zatem pułapka założona jeszcze, ale tu maz ma swoje zasługi .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 18:53, 11 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)

Ja, mimo problemów, sobie takie chwalę .

Oby tylko takie problemy były
Ogrodzie taka czy inna praca zawsze jest i będzie
U mnie dziś całkiem ładny dzień był nawet słonko zaświeciło.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 19:43, 11 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ganek kryje potencjał właśnie częściowo zagospodarowany poduchy ekstra. Judith, a co kryje w sobie altanka? Tzn. do czego wykorzystujecie wnętrze? Nie chodzi mi o zaglądanie tam do środka, ale nurtuje mnie lekko
Niby niewinna lista robótek, ale sporo dziś zrobiłaś Gratuluję!
Też bym chciała... może w przyszłym tygodniu uda się chociaż coś ciapnąć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies