Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Iwonka 10:28, 10 lis 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Judith napisał(a)

Fakt, pakowanie do worów to trudny etap, ale w całości procesu cenię sobie fakt, ze umysł jest wolny od wszelkich myśli poza skupieniem nad dokładnością wykonania prac. To szalenie relaksujące .
Judith najtrafniejsze jak dla mnie podsumowanie procesu sprzątania liści, grabienia.
Zawsze o tej porze roku zastanawiam się, co takiego uspakajającego jest w tej czynności...
Super ujęłaś, oderwanie umysłu od wszelkich myśli i skupienie nad dokładnością, no w punkt.
I to poczucie wykonania zadania. A potem zasłużony odpoczynek.
U Ciebie pewnie w grudniu, bo z dębu liście lecą i lecą... Ale w końcu spadną
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kordina 10:30, 10 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
I pewno będą pomieszane znając realia w dyskontach ale - brawo Ty!
Ponieważ nie lubię wykopywania roślin, zostawiam cebule w ziemi, ale w donicach również drugi rok przetrwały bez problemu, pod ławką, żeby za mokro im nie było.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
DariaB 10:32, 10 lis 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
No ciekawe co w tych donicach wyrośnie, w sumie już niedługo się przekonamy
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 10:44, 10 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Iwonka napisał(a)
Judith najtrafniejsze jak dla mnie podsumowanie procesu sprzątania liści, grabienia.
Zawsze o tej porze roku zastanawiam się, co takiego uspakajającego jest w tej czynności...
Super ujęłaś, oderwanie umysłu od wszelkich myśli i skupienie nad dokładnością, no w punkt.
I to poczucie wykonania zadania. A potem zasłużony odpoczynek.
U Ciebie pewnie w grudniu, bo z dębu liście lecą i lecą... Ale w końcu spadną

Iwonka, dęby już właściwie łyse - pierwszy raz w mojej ogrodowej karierze stało się to o tej porze . Liści na trawniku już niewiele, ale masa na rabatach (na niektórych w ogóle jeszcze nie zbierałam) - ta robota mnie czeka jeszcze, tu już tak miło niestety nie jest .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:46, 10 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Kordina napisał(a)
I pewno będą pomieszane znając realia w dyskontach ale - brawo Ty!
Ponieważ nie lubię wykopywania roślin, zostawiam cebule w ziemi, ale w donicach również drugi rok przetrwały bez problemu, pod ławką, żeby za mokro im nie było.

Też nie wykopuję cebul z ziemi. No risk, no fun .
W donicach już miewałam, ale - jako że usunięcie z nich cebul nie jest tak skomplikowane jak na rabatach - usuwałam, tym bardziej, że te donice służą mi w lecie do sadzenia begonii .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:47, 10 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
DariaB napisał(a)
No ciekawe co w tych donicach wyrośnie, w sumie już niedługo się przekonamy

Nooo . Jeszcze tylko 5 miesięcy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 11:57, 10 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Byłam wczoraj przelotem w LM i nabyłam kolejnych 30 cebul tulipanowych w okazyjnej cenie, brawo ja! .


Brawo, bo nie dalej jak dziś rano zastanawiałam się, czy Ty w tym roku nie masz akcji tulipanowych?
Judith 12:17, 10 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Martka napisał(a)


Brawo, bo nie dalej jak dziś rano zastanawiałam się, czy Ty w tym roku nie masz akcji tulipanowych?

Martka, to drug rzut .
Wcześniej zakupione (w tym między innymi 2 kg pomarańczowych z L ) już dawno posadzone .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 12:38, 10 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ach, tak, fakt. Też mam te pomarańczowe kilogramy

 
nicol21 21:37, 10 lis 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Różane widoki bardzo fajne, lubię takie ostatnie, jesienne egzemplarze w porannej rosie
Sprzątanie ogrodu to niezła zabawa .PIęknie się prezentuje.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies